Küçük Adamlar (Little Men) Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ailesiyle birlikte Manhattan’da mutlu bir hayat süren ve kendine göre bir çevresi olan 13 yaşındaki Jake, ebeveynleriyle Brooklyn’de ölen dedesinden kalan eve taşınmak durumunda kalmıştır. Bunun üzerine kendisini tanımadığı ve tamamıyla yabancı olduğu başka bir toplum içinde bulur. Her ne kadar yeni hayatına ve çevresine adaptasyon süreci zor olsa da kendisine yeni bir çevre oluşturmak durumunda kalan Jack, bu konuda da hızlı davranır ve Tony ile kısa sürede bir arkadaşlık inşa eder. Tony aslında Jack’in ailesine yabancı değildir, ölen dedesinin yakın arkadaşı olan ve evlerinin alt katında bir terzi dükkanı bulunan Leonar’ın oğludur. Bu arkadaşlık Jack’in henüz kısa süreli hayatında yeni bir maceraya atılmasına sebep olacaktır.

little-men

Ana işleyişi bu şekilde olan filmde Jack, biraz daha içine kapanık bir çocuktur. Sessiz, sakin ve dış dünyaya kapalı bir büyüme evresi geçiren Jack; sanatçı olmak istemektedir, ilerde ressam olmanın hayalini kurmaktadır. Yeni hayatında Jack’e yol arkadaşlığı yapacak Tony ise Jack’in biraz daha zıttı bir karakterdir. Genel olarak daha aktif, dışarıya daha açık bir çocuk olan Tony ise kendisini ileride oyuncu olarak hayal etmektedir. Birbirlerinin hayallerini öğrenen çocuklar, pekişen arkadaşlıklarının da etkisiyle hayallerini birlikte gerçekleştirmek ve ülkenin en önemli sanat liselerinden birine birlikte gitmek istemektedirler.

little-men-afis

Birbirlerinin arkadaşlığından keyif alan Jack ve Tony’yi ise bir sürpriz beklemektedir. Kendileri her ne kadar iyi anlaşsalar da Jack’in dedesinin ölmesiyle Jack’in ebeveynleri Tony’nin babasının terzi dükkanının yeni sahipleri konumuna geçmişlerdir ve Tony’nin ailesinden daha yüksek kira bedeli istemektedirler. Ailelerinin sebep olduğu bu sorun daha sonra Jack ve Tony’nin arkadaşlığına da yansır ve o zamana kadar gayet iyi giden arkadaşlıkları bu problem üzerine yeni ve daha olumsuz bir hal almaya başlar.

little-men-konusu

Küçük Adamlar (Little Men) Festivaller:

Morelia Uluslararası Film Festivali
Teddy Özel Ödülü

Küçük Adamlar (Little Men) Teknik Detay:

Yönetmen: Ira Sachs
Oyuncular: Greg Kinnear, Jennifer Ehle, Paulina Garcia, Andy Karl
Ülke: ABD
Dağıtıcı: M3 Film
Yapımcı: Sachs Joaquin, Christos Konstantakopoulos
Yapım Yılı:2016
Vizyon Tarihi: 21 Eylül 2016
Tür: Dram
Dil: İngilizce – İspanyolca

Küçük Adamlar (Little Men) Fragman:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *