Küçük Kurtarıcılar Animasyon Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ülkemizde 2015 eylül ayını ilk haftası gösterime giren orijinal adı Der Kleine Medicus: Geheimnisvolle Mission im Körper olan, Türkçemize ise Küçük Kurtarıcılar olarak çevrilen film iki yıl gecikmeli olsa da iyi bir başlangıç 11 Eylül 2015 tarihinde vizyona girdi.Animasyon ve macera dalında seyirci ile buluşan eğlenceli bir film olan Küçük Kurtarıcılar alışık olduğumuz bir senaryo ile çıksa da karşımıza 3D efektleri ve etkileyici müzikleri ile bir nebze olsun kendini olağanlıktan sıyırmış gibi görünüyor.

Küçük Kurtarıcılar Animasyon Filmi
Filmin en önemli ve belirleyici özelliği bana göre eğlendirirken çocuklarımıza hatta biz yetişkinlere öğretici olması. İnsan vücudu ve teknolojiyi tanımak, hastalıklar ve kötülüklerle savaşmanın aslında korkulacak bir şey olmadığını ve bunun güzel bir erdem olduğunu aşıladığını düşünüyorum. Filmin ana konusuna gelirsek;
Henüz on iki yaşında olan Nano Büyükbabası ve Büyükannesi ile şirin bir kasabada yaşamaktadır. Nano bu dönemde kötü ve tehlikeli bir olaya tanık olur. Kötü ve çok tehlikeli olan Professör Schlotter Nano’nun büyükbabasına uzaktan kontrol edebileceği bir robot enjekte eder. Nano bu kötülük ile savaşmak için Doktor X’den yardım istemeye gider. Doktor X ve Doktor Mikro Minitek büyük tıbbi keşifleri insan vücudunu incelemek üzere minyatür bir denizaltı projesi için test yapmaktadırlar.

küçük kurtarıcılar 2

Nano ve arkadaşı Lilly küçültülerek minyatür deniz altına bindirilir. Nano ve Lilly ‘nin Tehlikeli ve macera dolu bu yolcuğunda karşılaştıkları robotlar kadar başlarını belaya sokacak tehlikeli katil hücreler ile savaşırlar. Ve beynin karmaşık labirentlerin deki gezintileri gizem dolu bir maceranın kapılarını açar.

Lilly nano ve tavşan
Küçük Nano, Arkadaşı olan Lilly ile birlikte zeki ve çevik tavşanı da yanına alarak Professör Schlotter’ın kötü planlarını bozmak ve büyük babasını kurtarmak için zorlu, bir o kadar da heyecanlı savaşına başlar.Film izlenme zevki veren, eğlendirici ve öğretici güzel bir animasyon filmi. Filmin Yönetmeni Peter Claridge iyi bir proje oluşturmuş. Senarist Dietrich Grönemeyer güzel bir yorum katmış ve klasik yapıdan kopmadan izleyici sıkmayacak bir iş çıkarmış.

İzlene bilinir eğlenceli ve öğretici bir film. İyi seyriler..

Der Kleine Medicus: Geheimnisvolle Mission im Körper – Küçük Kurtarıcılar Animasyon Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *