En Güzel Kurt Adam Filmleri Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Kurt Adam Filmleri listemize geçmeden önce kurt adam efsaneleri hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Yunan mitolojisinde Jupiter, Arkadya kralı Lycaon’a sinirlenir ve onu kurda çevirir. Roma döneminde de kurt adamlarla ilgili hikâyeler yazılmıştır. Ortaçağ Avrupa’sında kurt adam hikâyeleri oldukça popülerdir. Hatta Avrupa da 1520 ila 1630 yılları arasında kayıtlı 30.000 kurt adam vakası vardır. Dolunaylı günlerde kurt’a dönüşen Kurt Adam Filmlerine geçelim isterseniz. Sizlerde Yorum kısmını kullanarak favori kurt adam filminizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Özellikle Hollywood sineması bu konu üzerinde fazlaca film yapmıştır. Ancak listemizde geçmişten günümüze En İyi Kurt Adam Filmlerine yer vermeye çalıştık. Listemizdeki sıralama IMDb’ye göre yapılmamış olup, yerli ve yabancı film izleme siteleri ve veritabanlarındaki yorumlar dikkate alınarak düzenlenmiştir. İyi Seyirler Dileriz.

Table of Contents

Yarı İnsan Yarı Kurt – Kurt Adam Filmleri Listesi – 25 Film

25. Ginger Snaps 2: Unleashed – Kurt Kızlar 2 – 2004 – IMDb: 6,5

Brett Sullivan’ın yönetmenliğini yaptığı serinin 2. filminde Ginger bir kurt tarafından ısırılmış suç ise büyük kardeş Brigitte’ye kalmıştır. Rehabilitasyon merkezinde geçen filmde Brigitte artık hem kız kardeşi ile hemde onu ısıran kurt adamın hayaletiyle uğraşmak durumunda kalacaktır.

24. Bad Moon – 1996 – IMDb: 5,6

Kurt adam filmi sevenlerin kaçırmaması gereken modern ve klasik bir film Bad Moon. Gerilim, gizem ve Korku türünü içinde barındıran filmin yönetmeni Ev Hapsi, Son Kanunsuz ve Otostopçu gibi filmleride yöneten Pittsburgh, Pensilvanya doğumlu Eric Red dir.

23. Werewolf of London – 1935 – IMDb: 6,4

Wilfred Glendon (Henry Hull) dünyaca ünlü bir botanikçidir. Tibet’e yolculuk yapan Dr. Glendon Tibet de bir yaratık tarafından ısırılır ve artık Dr. Glendon Londra’nın bir Kurt Adamıdır. Henry Hull’nın kariyerinin 5. filmi olan Werewolf of London filminin yönetmeni Stuart Walker dir.

22. An American Werewolf in Paris – Kurtadam Paris’te – 1997 – IMDb: 5,1

Serafine’in babası İngiltere de salgın hastalık nedeniyle ölmüştür. Daha 18 yaşında olan Serafine ne zaman dolunay çıksa tüyleri çıkmakta ve dişleri keskinleşmektedir. Kısaca Kurt Adam’a dönüşmektedir. ABD, Fransa, Lüksemburg, İngiltere ve Hollanda ortak yapımı filmin yönetmeni Anthony Waller dır.

21. Wolfen – 1981 – IMDb: 6,3

Kızılderili mitolojisindeki kurt anlayışının sinemaya aktarıldığı 1981 yapımı filmin yönetmeni Michael Wadleigh dir.

20. The Brothers Grimm – Çılgın Kardeşler – 2005 – IMDb: 5,9

The Brothers Grimm

ABD, Çek Cumhuriyeti ve İngiltere ortak yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda Terry Gilliam oturmaktadır. Köy köy dolaşarak başı derde olan köylülere yardım eden Jake ve Will hikayesinin anlatıldığı 2015 yapımı güzel bir film.

19. Ladyhawke – Dişi Şahin – 1985 – IMDb: 7,0

Ladyhawke

Navarre geceleri kurda, Isabau gündüzleri şahine dönüşmektedir. Orta Çağ Avrupa’sında geçen hikâyesi ile insanları büyüleyebilecek güzel bir fantastik, komedi filmi.

18. Mad at the Moon – Yeniden Doğuş – 1992 – IMDb: 6,6

Gerilim, korku türünde çekilen 90’ların güzel yapımlarından biri olan Mad at the Moon filminin yönetmeni Martin Donovan dır.

17. The Company of Wolves – Kurtlar Sofrası – 1984 – IMDb: 6,8

The Company of Wolves

1984 yılı İngiltere yapımı film sinema tarihinin belki de en özgün kurt adam filmlerinden biridir. Fantastik, korku türündeki film kırmızı başlıklı kız hikâyesine farklı bir açıdan bakmaktadır.

16. Underworld: Awakening – Karanlıklar Ülkesi: Uyanış – 2012 – IMDb: 6,4

Selena ve Micheal karakterlerinin amansız mücadelesini anlatan filmde İngiliz sinema oyuncusu Kate Beckinsale’nin performansı ile izleyicilerden tam not almaktadır.

15. Underworld: Evolution – Karanlıklar Ülkesi 2: Evrim – 2006 – IMDb: 6,8

Selene (Kate Beckinsale) hayatı için vampir kral (Tony Curran)’ u aramaktadır. Michael (Scott Speedman); Selene’ya bu konuda yardım etmek ister ancak kurt adam olduğunda kendini kontrol edememektedir. Len Wiseman bu filmde yönetmenlik, senaristlik ve yapımcılığı üstlenmiştir.

14. Red Riding Hood – Kız ve Kurt – 2011 – IMDb: 5,4

Red Riding Hood

Leonardo DiCaprio’yu yapımcı koltuğunda gördüğümüz filmde Valerie (Amanda Seyfried) Köyün en güzel kızdır. Peter’a (Shiloh Fernandez) gönlünü kaptıran Valerie’nın önünde çok büyük engeller vardır. Fantastik, gizem ve Korku türündeki film farklı bakış açısıyla çekilmiş güzel bir yapımdır.

13. Teen Wolf – Genç Kurt – 1985 – IMDb: 6,0

Scott Howard 17 yaşında lise basketbol takımında da oyuncu olan Scott, ailesinin kendisinden gizlediği sırrı öğrenince hayatı değişir. Scott artık kurt adam olduğunu öğrenmiştir.

12. Brotherhood of the Wolf – Kurtların Kardeşliği – 2001 – IMDb: 7,1

18. yüzyıl Faransa’sında bir yaratık köydeki herkesi öldürmektedir. Dönemin hükümetinin görevlendirdiği biyolog, botanist ve filozoflardan oluşan bir grup olayı incelemeye başlar.2001 Fransa yapımı film Aksiyon, fantastik, korku ve Tarih türlerin de girebilen güzel bir kurt adam filmidir.

11. Van Helsing – 2004 – IMDb: 6,0

Van Helsing

ABD ve Çek Cumhuriyeti tarcından yapılan film tam bir Stephen Sommers imzası taşımaktadır. Hayatını kötü yaratıklarla savaşmaya adayan Van Helsing, Transilvanyadaki olaylar neticesinde oraya yolculuk etmeye karar verir. Van Helsing ve arkadaşları Dracula ile karşı karşıya gelecektir. Gerek konusu, gerekse görsel kurgusu ile sizi başka dünyalara götürecek film listenin en iyi filmlerinden birisidir.IMDb puanı’nın çok düşük olduğunu ve hak etmediğini düşündüğümüz bir yapımdır.

10. Ginger Snaps – Vahşet – 2000 – IMDb: 6,8

Ginger Snaps

Bridgette ve ablası Ginger bir gün komşularının köpeklerinin parçalanmış olarak yerde yattığını görürler. Gece yarısına yakın bir zamanda yaratık çıkagelir ve kardeşlere saldırır. Ginger’e yaratık tarafından yaralanmıştır ancak tuhaf bir şekilde hızlı bir şekilde iyileşmiştir.Olaylar bundan sonra başlar..

9. Dog Soldiers – Köpek Askerler – 2002 – IMDb: 6,9

İngiltere, ABD ve Lüksemburg ortak yapımı filmde İskoçya da tatbikat yapan askerlerin bir komutanı bulması ile başlar.

8. Wolf – Kurt – 1994 – IMDb: 6,2

Kitap editörü Will Randall (Jack Nicholson) bir kurt tarafından ısırılır ve hikâyemiz başlar. Fantastik, korku ve romantik türdeki film başarılı bir kurt adam filmidir.

7. The Wolf Man – Kurt Adam – 1941 – IMDb: 7,4

Klasik ve eski korku filmleri severlerin kaçırmaması gereken The Wolf Man 1941 yapımı bir filmdir.

5. Silver Bullet – Gümüş Kurşun – 1985 – IMDb: 6.3

Stephen King’in aynı isimli romanından sinemaya aktarılan filmde sakin bir köyde bir anda başlayan vahşice cinayetler ve perde arkası konu alınmıştır.

4. The Howling – Çığlık – 1981 – IMDb: 6.6

TV spikeri Karen Write’nin kamp yapmak için gittiği iyileştirme merkezinde başından geçen olayların analatıldığı film döneminin güzel yapımlarındandır.

3. Underworld: Rise of the Lycans – Karanlıklar Ülkesi: Lycanların Yükselişi – 2009 – IMDb: 6.6

Underworld Rise of the Lycans

Serinin 3. filmidir. Serinin 3. filmidir. Vampirler ile kurt adamlar arasındaki savaşların neden başladığını anlatan serinin güzel filmlerinden biridir.

2. Underworld – Karanlıklar Ülkesi – 2003- IMDb: 7.0

Underworld

İnanılmaz aksiyon sahneleri ve görsel efektlerle zenginleştirilmiş serinin ilk filmi 2003 yapımıdır. İngiltere, ABD, Almanya ve Macaristan ortak yapımı filmin senaristi ve yönetmeni Len Wiseman dır.

1. An American Werewolf in London – Kurt Adam Londra’da – 1981 – IMDb: 7,6

David Naughton ve Griffin Dunne isimli Amerikalı iki turist İngiltere’nin kuzeyinde vahşi hayvanların saldırısına uğrarlar. Griffin Dunne ölür, David ise ağır yaralı kurtulur ve hastaneye kaldırılır. David hastanede Jenny Agutter isimli güzel bir hemşire ile yakınlaşır. İngiltere ve ABD ortak yapımı film romantizm ve korkuyu bir anda yaşatan güzel bir yapımdır.

Animasyon Bonusu: Hotel Transylvania – Otel Transilvanya – 2012 – IMDb: 7,1

Çizgi, animasyon yapımı filmde Dracula uzak diyarlarda otel işletmektedir. Günün birinde Dracula’nın kızına bir çocuk aşık olunca işler karışır. Kahkahalarınızın kesilmeyeceği komik bir animasyon filmi izlemek isterseniz Hotel Transylvania tam size göre bir film.

2 comments on "En Güzel Kurt Adam Filmleri Listesi"

 1. ildem says:

  teen wolf kesinlikle tavsiye ederim.gençlik,dram,okul,gerilim her türü barındırıyo ve gerçekten sürükleyici bi dizi

 2. lavinya says:

  haklısın ama teen wolf ile ilgisi olmayan bir açıklama yazmıslar

  1: Scott Howard değil McCall olacak

  2: Ailesi ondan hiç bir sey gizlememektedir scott ailesinden ısırıldığını gizlemektedir

  3: scott basketboll takımında değil lacrosse takımındadır

  düzeltilirse sevinirim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *