Kuzgun Dizisi Konusu, Karakterleri, Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Star TV’de yayımlanan Kuzgun, oyuncu kadrosu ve konusu ile ekranlara hızlı bir giriş yaptı. Kerem Çatay ve Pelin Diştaş’ın yapımcılığını yaptığı dizinin senaryosunu Burcu Görgün Toptaş ile Özlem Yılmaz kaleme alırken yönetmen koltuğunda Bahadır İnce oturuyor. Kuzgun dizisinin konusu ise geçmişe dayanan bir intikam ve aşk hikayesi üzerine kurulu. Emniyette çalışan iki polis Rıfat ve Yusuf, birbirlerinin en yakın dostlarıdır. Karşılıklı evlerde otururlar, yedikleri içtikleri ayrı gitmez, eşleri ve çocukları arkadaştır. Rıfat, hasta karısını kurtaracak parayı bulmak için suç örgütleri ile iş birliği yapar. Birlikte gittikleri bir operasyonun sonunda suç delillerinden bir tanesini ele geçiren Yusuf’u tuzağa düşürür. Yusuf’un bütün ailesi dağılır. Yusuf’un oğlu Kuzgun örgüt tarafından kaçırılır ve daha 8 yaşında iken sevgi dolu ailesinden koparılarak sokaklarla tanışır. Yıllarca Akça kimliği ile yaşayan Kuzgun için geri dönme vakti gelmiştir. Babasının intikamını alacak ve ailesinden yoksun geçen yıllarının hesabını soracaktır. Dila’nın karşısına çıkması ise çocukluktan kalan duygularını ortaya çıkaracak, Kuzgun aşkı ve intikamı arasında sıkışıp kalacaktır.

Kuzgun dizisi oyuncu kadrosu da en az dizinin konusu kadar merak uyandırıyor. Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip dizinin başarısında oyuncuların da etkisi büyük. Kuzgun oyuncularının gerçek isimleri ve sosyal medya hesaplarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 

Kuzgun Oyuncu Listesi ve Kuzgun Karakterleri Analizi

Kuzgun Cebeci Karakteri – Barış Arduç

Henüz 8 yaşındayken babası tuzağa düşürülen Kuzgun, bu sebeple ailesinden kopar. Polis Yusuf Cebeci’nin oğlu Kuzgun, yıllarca Akça kimliği ile yaşar. Bütün çocukluğu sokaklarda ve ıslahevlerinde geçen Kuzgun, zorluklara ve bu zorluklar karşısında mücadele etmeye alışmıştır. Sokakta yaşamı öğrenmek Kuzgun’dan duygularını, iyi niyetini alsa da derinlerde bir yerde bu hisleri saklıdır. Yıllar sonra çocukluk aşkı Dila ile karşılaştığı an, intikamının başladığı nokta olacaktır. Kuzgun intikam planlarının, hayat ise Kuzgun için yeni planların peşindedir. Geride bıraktığı ailesini görmesi ve Dila’ya aşkının alevlenmesi birtakım değişimleri de beraberinde getirecektir. Kuzgun’un geçmişinden gelen, kendisinin bile bilmediği sırlar çözülmeye başladıkça hayat bambaşka bir yöne doğru gidecektir. 

1987 yılında İsviçre’nin Scherzingen şehrinde dünyaya gelen Barış Arduç, baba tarafından Ordu, anne tarafından Artvinlidir. Aslen Arnavut olan Barış Arduç’un küçüklüğü 8 yaşına kadar İsviçre’de geçmiştir. Ailesinin Türkiye’ye kesin dönüş yapmasından bugüne kadarki yaşantısı Türkiye’de geçmiştir. Sakarya, Gölcük, Bolu, İstanbul’da geçen çocukluk ve gençlik yıllarından sonra üniversite eğitimi için Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisi’ne girmiştir. Okula adapte olamayınca ilk yılında İstanbul’a geri dönmüş, Şile’de 8 yıl boyunca cankurtaranlık yapmıştır. Ayla Algan ile tanışmasının ardından Ekol Drama’da oyunculuk eğitimi almış, sonrasında Sadri Alışık Tiyatrosu’nda teatral eğitim görmüştür. Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili, Pis Yedili gibi dizilerde yardımcı oyuncu olarak rol alan Barış Arduç’un ismi, yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı Benim İçin Üzülme adlı dizide canlandırdığı Ahmet Avcıoğlu karakteriyle duyulmaya başlamıştır. Bir sonraki dizisi ise Bugünün Saraylısı olmuştur. Hakan Yonat’ın yönettiği 2014 yapımı Sadece Sen, ilk sinema filmidir. Yine 2014 yılında vizyona giren Deliha filminin başrol oyuncuları arasındadır. Asıl çıkışını ise 2015 yazında başlayan ve Star TV’de yayımlanan Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Ömer İplikçi karakteri ile yakalamıştır. Dizi sadece Türkiye’de değil Orta Doğu’da da büyük bir hayran kitlesi edinmiştir. 2017 yılında ise Kiralık Aşk dizisinde partneri olan Elçin Sangu ile başrolü paylaştığı romantik komedi filmi Mutluluk Zamanı ile izleyicinin karşısına çıkmıştır. 

Instagram https://www.instagram.com/arducbrs/

Twitter: https://twitter.com/baris_arduc

Dila Bilgin Karakteri – Burcu Biricik

Kuzgun’un çocukluk arkadaşı, hatta en yakını. Kuzgun’un kaybolması ve annesinin ölümü Dila’da büyük bir travma yaratmıştır. Rıfat kızını kendi kirli dünyasından uzak tutmak istemiş, bu nedenle okuması için Londra’ya yollamıştır. Başarılı bir avukat olan Dila iyi kalpli, yardıma ihtiyacı olanların her zaman yanında genç ve güzel bir kadındır. Bu yönü geçmişinden gelen vicdan azabını hafifletmek için her zaman ön plandadır. Kendi hukuk bürosu olan Dila’nın yaşamı Kuzgun ile tekrar karşılaşması ile karmaşık bir hal alır. Kuzgun’un geri dönmesi içten içe Dila’yı mutlu etse de bu Kuzgun’un geri dönmesiyle birlikte değişen hayatı bütün bildiklerini sorgulamasına neden olacaktır. 

4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’da doğan Burcu Biricik, lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinden ödül ile döndükten sonra oyuncu olmaya karar vermiştir. 2006 yılında yine Antalya’da düzenlenen Miss Mediterranean güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi unvanını almıştır. Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini sürdürürken Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi almaya devam etmiştir. Oyunculuk kariyeri tiyatronun stajyer kadrosuna girmesi ile başlamıştır. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi oyunlarda sahneye çıkmıştır. Televizyon ile 2007 yılında tanışmıştır. O yıl Show TV’de yayımlanan Maçolar adlı dizide yan rollerden birisinde oynamıştır. Kanal D’de düzenlenen Artiz Mektebi yarışmasının birincilerinden birisi olmuştur. Muhteşem Yüzyıl ve Ustura Kemal dizilerinde ufak rollerde oynamıştır. Daha sonra Düşman Kardeşler ve Beni Böyle Sev adlı yapımlarda yer almıştır. 2014 yılında Kanal D’de yayımlanan Şeref Meselesi, daha sonra ise Hayat Şarkısı adlı yapımlarla çıkış yapmıştır. 2016 yılından beri Emre Yetkin ile evlidir.

Instagram: https://www.instagram.com/burcubiricik/

Twitter: https://twitter.com/burcu_biricik

Derviş Karakteri – Settar Tanrıöğen

Hikayesi bol, öğüdü çok, bilge bir kişilik. Kuzgun’un intikam planında en büyük destekçisi ve akıl hocası. Kuzgun’un babasını tanıyanlar arasında, ayrıca büyükler ile bir köprü vazifesi görüyor. Bütün bilgiler Derviş üzerinden akarak sahibine ulaşıyor. Derviş, yer altı dünyasının önemli isimlerinden birisinin aracısı ve bu dünyaya girmek isteyenlerin de ilk durağıdır. 

Kuzgun oyuncularının isimleri arasında en çok dikkat çekenlerden bir tanesi usta oyuncu Settar Tanrıöğen. 15 Temmuz 1962 tarihinde Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde dünyaya gelen Settar Tanrıöğen, Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü mezunudur. Profesyonel oyunculuk yaşamı 1993 yapımlı Hoş Memo adlı TV filmi ile başlamıştır. İlk sinema filmi ise 1996 yapımlı Eşkıya’dır. Bir Demet Tiyatro dizisinde hayat verdiği Saldıray karakteri ile tanınan oyuncu, Urfalıyam Ezelden, Sultan, Babam Sağolsun, Alacakaranlık, Baba Candır, Toz Ruhu gibi yapımlarda yer almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/settartanriogen/

Kumru Karakteri – Ahsen Eroğlu

Kuzgun’un küçük kız kardeşi. Başarılı bir gazeteci, gözü pek bir genç kız. Gazeteci olmasının ardında babasının ölümüne sebep olanları bulup intikam alma hırsı yatıyor. Öğrenemeyeceği bilgi yok. Her deliğe girer, gerekirse canını bile hiçe sayar, lafını esirgemez. Adalete önem verir, ailesine çok düşkündür. Kuzgun’un ortaya çıkışı onun da yaşamını etkileyecektir. 

1994 yılında Çorlu’da doğan Ahsen Eroğlu, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu mezunudur. Aynı zamanda oyunculuk eğitimi de alan Ahsen Eroğlu, 2015 yılında yayımlanan Bir Modern Habil Kabil Hikayesi adlı dizi ile ekranlarla tanışmıştır. Sonrasında Muhteşem Yüzyıl Kösem, Kızlarım İçin, Anne ve İstanbullu Gelin adlı dizilerde oynamıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/ahseneroglu22/

Twitter: https://twitter.com/ahseneroglu22

Kartal Karakteri – Caner Şahin

Kuzgun’un erkek kardeşidir. O da Kumru gibi ailesine çok düşkündür. Tek farkı ise Kumru ve Kuzgun gibi intikam peşinde koşmamasıdır. Yaşananlar onu da etkilemiş olsa da işini yapıp ailesine bakmak Kartal için çok daha önemlidir. Otomobil tamircisidir, gününün çoğunu atölyesinde geçirir. İçten içe abisine büyük bir hayranlık duyar, Kuzgun’un geri dönmesi Kartal’ı da sevindirecektir.

26 Mayıs 1992 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Caner Şahin’in annesi ve babası öğretmendir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Caner Şahin’in ilk oyunculuk denemesi 2016 yılında çekilen Babam ve Ailem dizisindeki Kadir rolüdür. Bu dizinin ardından Tutsak, Nefes Nefese, Kardeşler gibi yapımlarda rol almıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/canero.sahin/

Meryem Karakteri – Hatice Aslan

Yıllarca Kuzgun’un yokluğu ile yaşamış yüreği yaralı bir annedir. Kuzgun’un geri dönme ihtimaline karşı oturduğu evden taşınmaz, her günü oğlunu bekleyerek geçer. Oğlunun öldüğüne bir gün bile inanmamış, bu inancı ve geride kalan iki çocuğu onu hayatta tutmuştur. Şimdi tek amacı Kuzgun’un kalbini tekrar kazanmaktır. En büyük korkusu ise çocuklarının geçmişin hesaplaşmalarından zarar görmesidir. 

Kuzgun oyuncularından Meryem karakterini Hatice Aslan canlandırmaktadır. Sivas’ta, 20 Şubat 1962 tarihinde dünyaya gelen Hatice Aslan, orta öğrenim hayatının bitimine kadar Sivas’ta yaşamıştır. Asker olan babasının tayinleri nedeniyle başka illerde eğitimine devam etmek zorunda kalan Aslan, 1983 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Aynı yıl içerisinde Devlet Tiyatrolarında kadrolu olarak oyunculuk yapmaya başlamış, bir süre İzmir Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır. Çeşitli çocuk oyunları ve müzikallerde rol almıştır. Daha sonra Ankara’ya dönmüştür. Yedi yıl boyunca Ferhunde Hanımlar dizisinde Nejla karakterini canlandırmış, sonrasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na geçmiştir. En Son Babalar Duyar, Hürrem Sultan, Kınalı Kar, Bir Deli Rüzgar, Lale Devri, Kıskanmak, Üç Maymun gibi yapımlarda rol almıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/hatisaslan/

Twitter: https://twitter.com/HtcAslanResmi

Rıfat Bilgin Karakteri – Levent Ülgen

Eski polis Rıfat, en yakın arkadaşı Yusuf’u tuzağa düşürerek mafyaya adımını atar. Hırslı, karanlık bir adamdır. Lojistik şirketi sahibidir ancak bu yaptığı işlerin sadece görünen yüzüdür. Büyük bir uyuşturucu şebekesinin önemli isimlerinden bir tanesidir. Hayatta en önem verdiği kişi ise kızı Dila’dır. Dila ve Ali’nin annesi öldükten sonra Şermin’le evlenmiştir. Bu evliliğin ardında bir güç birleşimi vardır. Ölen karısına olan duygularını hiçbir zaman Şermin için beslemez ama ona her zaman iyi davranır. 

Kuzgun oyuncuları isimleri arasında bulunan usta oyunculardan bir başkası da Levent Ülgen. Akasya Durağı’nın Sinan karakteri ile izleyicinin kalbinde taht kuran Levent Ülgen, 1962 yılında dünyaya gelmiştir. ODTÜ Fizik bölümünü kazanan Ülgen, bu bölümün kendisine uygun olmadığını anlayınca Hacettepe Üniversitesi’nde Tiyatro okumuştur. Mezun olmasının ardından ise Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlamıştır. Akasya Durağı’nın ardından Kiralık Aşk dizisinde Necmi karakteri ile seyircinin karşısına çıkmıştır. Bu dizide de Barış Arduç ile birlikte rol almıştır. Hayati ve Diğerleri, Kocaman Ailem oynadığı diğer yapımlar arasındadır. Genellikle komedi türünde izleyicinin hafızasında yer alsa da birçok yapımda rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/levent_ulgen/

Ali Bilgin Karakteri – Aytek Şayan

Rıfat’ın oğlu, Dila’nın abisidir. Babasının sevgisini ve övgüsünü hiçbir zaman kazanamamış, bu da onda büyük bir boşluk yaratmıştır. Babasının gözüne girme çabaları da çoğunlukla hata ile sonuçlanır. Dila’ya çok düşkündür. Seda ile evi olan Ali’nin bir de Defne isimli bir kızı vardır. Ali bütün duygusal boşluğuna rağmen ailesini korumak için elinden geleni yapmaya hazırdır.

1985 yılında İzmir’de dünyaya gelen Aytek Şayan, üniversite eğitimine Veterinerlik Fakültesi ile başlamış, bu bölümü yarıda bırakarak tiyatro okumaya karar vermiştir. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan Şayan’ın ilk çıkışı İsimsizler adlı dizi ile olmuştur. Sonrasında Diriliş Ertuğrul kadrosuna katılmıştır. Her iki dizide de oyunculuğu ile kendisini kanıtlayan yakışıklı oyuncu, Kuzgun kadrosuna önemli bir rol ile girmeyi başarmıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/aytek_sayan/

Seda Bilgin Karakteri – Derya Beşerler

Ali’nin karısı. Başarılı bir moda tasarımcısı iken Ali ile evlendikten sonra işini bırakmayı seçer. Ali’yi sevmiştir ancak ilgisizlik, ilişkilerinde büyük bir sorundur. Ali’nin, babasının gözüne girme çabalarından en çok etkilenen Seda olacaktır. Yalnızlığını kızına verdiği sevgisi ile gidermeye çalışır. İyi kalpli bir kadın olmasına rağmen yaşadığı aile onu da duygularını saklayan birisine dönüştürmüştür. Koşulsuz bir şekilde Ali’nin yanında yer almaya çalışma çabaları kocası tarafından görülmez. Hayat onun için de sürprizler hazırlayacaktır. 

23 Nisan 1985 yılında İzmir’de dünyaya gelen Derya Beşerler kendisi gibi ünlü bir oyuncu olan Zeynep Beşerler’in kardeşidir. Yeditepe Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde aldığı eğitimin ardından birçok yapımda rol almıştır. Oynadığı yapımlar arasında Gecenin Kraliçesi, Gurbette Aşk, Bir Çocuk Sevdim, Ufak Tefek Cinayetler vardır. 2015 yılından itibaren Gripin isimli müzik grubunun solisti Birol Namoğlu ile evlidir.  

Instagram: https://www.instagram.com/derya5erler/

Twitter: https://twitter.com/derya5erler

Şermin Bilgin Karakteri – İpek Erdem

Şermin, Rıfat’ın ikinci karısı, Şeref’in kız kardeşidir. Varlıklı bir ailede büyümüştür. Abisinin ve kocasının işlerinden haberdardır. Güçlü olmayı sever, güce ulaşmak için yapmayacağı şey yoktur. Rıfat’ın ilk evliliğinden olan çocuklarına hep mesafeli davranmıştır. Asla annelerinin yerine geçmeye çalışmamış, onlara hep bir abla gibi olmaya özen göstermiştir. Ailesi gibi karanlık yönleri kuvvetli bir kadındır. Rıfat ile yaptığı evlilik bir aşk ilişkisinden çok bir iş ilişkisi temeline kuruludur. Bu evlilik iki ailenin güçlerini birleştirmesini sağlamıştır.

1984 doğumlu İpek Erdem, 2003-2006 yılları arasında ekrana gelen Hayat Bilgisi dizisinde canlandırdığı Barbie Gamze rolü ile önemli bir çıkış yakalamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan Erdem, Bursa doğumludur. Mezun olduktan sonra çeşitli tiyatro oyunlarında sahneye çıkan İpek Erdem, daha sonra şansını televizyonda denemek istemiş ve başarılı olmuştur. Hayat Bilgisi dışında Aşk Kapıyı Çalınca, Karınca Yuvası, Elveda Rumeli, Aman Annem Görmesin, Beş Şehir, Yer Gök Aşk, Eve Dönüş, Böyle Bitmesin adlı yapımlarda da rol almıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/theipekerdem/

Şeref Dağıstanlı Karakteri – Erdal Küçükkömürcü

Varlıklı bir ailenin varlıklı oğludur. Suç dünyasının en önemli isimlerinden bir tanesidir. Kardeşi Şermin, Rıfat ile evlidir. Acımasız bir adamdır. Çevresindekilere sevgisini göstermez. Şermin’i Şeref büyütmüştür. Bora isminde bir de oğlu vardır. Oğluna bile yeteri kadar sevgi göstermez. Kuzgun’un babası Yusuf’u tuzağa düşüren isimler arasındadır. Bu da onu Kuzgun’un hedefi yapmaktadır. Rıfat’la olan akrabalık ilişkisine rağmen ona bile zaman zaman şüphe ile bakar. Hayata ve insanlara karşı her zaman mesafelidir.

1 Nisan 1958 yılında Ankara’da doğan ünlü oyuncu, 1981 yılında Ankara Devlet Konsevatuarı’ndan mezun olmuştur. Mezun olur olmaz Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuğa başlamış ve bu dönemde üniversitelerde oyunculuk eğitimi vermiştir. ODTÜ, Hacetttepe Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümü, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü eğitim verdiği okullar arasındadır. Oyunculuğun yanında tiyatro yönetmenliği de yapmaktadır. Sanatçının Ölümü, Fırtına, Cadı Kazanı, Goya, Hırçın Kız, Kral Lear rol aldığı tiyatro oyunlarından bazılarıdır. Kaybedenler Kulübü, Devrim Arabaları, Kaç Para Kaç, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm, Kurtuluş ise sinema filmleridir. Kurtlar Vadisi Pusu, Reaksiyon, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kınalı Kar, Yılan Hikayesi, Gülşen Abi, Fırtına, Aşk Kapıyı Çalınca, Yeni Evli dizileri ise sanatçının kadrosunda yer aldığı diziler arasındadır.

Instagram: https://www.instagram.com/erdal_kucukkomurcu/

Bora Dağıstanlı Karakteri – Ahmet Varlı

Şeref Dağıstanlı’nın oğlu, Şermin Bilgin’in yeğeni. Karanlık bir geçmişi, karanlık bir ruhu var. Babasının yerine geçerek işleri büyütmek en büyük isteği. Bu uğurda herkesi harcayabilir. Sevgisiz bir adam. Oğluna bile gerekli ilgiyi göstermez. Böyle olmasının arkasında babasından hiç sevgi görmeden büyümesi var. Bora’nın kendisine özgü tuhaf huyları var, insanlar ile temas etmekten hoşlanmaz. Hayatta sadece tek bir insana güvenir. Birçok insan gibi Dila da Bora’yı etkileyecek, Kuzgun’u Bora’nın hedefi haline getirecektir. 

5 Mart 1984 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelen Ahmet Varlı, liseden sonra eğitimine Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünde devam etmiştir. Oyunculuk kariyeri 2008 yılında rol aldığı Şeytanın Pabucu isimli filmde aldığı ufak rol aile başlamıştır. 2009 yılında Bu Kalp Seni Unutur mu dizisinde Doktor Orhan karakteri ile izleyicinin karşısına çıkmıştır. Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Pinhan Ağa ve Kanatsız Kuşlar dizisinde Ahmet karakterleri ile tanınmıştır. Şimdi ise Kuzgun oyuncuları Bora olarak seyircinin karşısına çıkmaktadır. 

Instagram: https://www.instagram.com/ahmetvarliofficial/

Twitter: https://twitter.com/ahmetvarliresmi

Kesik Karakteri – Burak Uyanık

Kuzgun’un en yakın arkadaşı. Onun için yapamayacağı yoktur. Başını belaya sokacağını bilse bile Kuzgun’un bütün planlarında yanında olacaktır. Küçük yaşta Kuzgun ile tanışmış, Kuzgun ona her zaman kardeşi gibi davranmıştır. Hayattaki tek yakınının Kesik olduğunu söyleyen Kuzgun da Kesik’i ölümü bile göze alacak kadar çok sever. Kesik, Füsun’un da abisi.

Karabük doğumlu olan Burak Uyanık, 1995 yılında dünyaya gelmiştir. Sadri Alışık Konservatuvarı mezunu olan Uyanık, Arkadaşlar İyidir ve Vatanım Sensin dizileri ile izleyicinin karşısına çıkmıştır. Diziler dışında reklam filmlerinde de oynamıştır. Genç yaşına rağmen başarılı bir kariyere sahiptir. 

Instagram: https://www.instagram.com/brakuyanik/

Füsun Karakteri – Hande Dilan Hancı

Kesik’in kız kardeşi, Kuzgun’un en yakınındaki isimlerden bir tanesi. Eğitimli, aklı başında bir kız. Sevecen bir karakteri var, abisine ve Kuzgun’a çok düşkün. İçten içe Kuzgun’a aşık.

1990 yılında İstanbul’da doğan Hande Dilan Avcı, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar ve Viyola bölümü mezunudur. Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi almıştır. Fransa’da düzenlenen ANSA Canetti Müzik Festivali’nde Yaylı Çalgılar Yarışması Solo Viyola birincisi olmuştur. Vişne Bahçesi, Two Turkish Tenor, Mucize Müzikal adlı oyunlarda rol almıştır. Ufak Tefek Cinayetler adlı dizide misafir oyuncu olmuştur. 

Instagram: https://www.instagram.com/handedilanhanci/

Sultan Karakteri – Bahar Kerimoğlu

Ali ve Dila’nın annesi, Rıfat’ın ilk karısıdır. Ciddi bir hastalığı vardır ve bütün aile bu hastalıktan etkilenmektedir. Rıfat’ın gözünün kararmasının ardında da karısının hastalığı yatar. Sultan her zaman ailesinin kalbinde olacaktır, Rıfat’ın büyük aşkıdır. 

Ankara doğumlu olan oyuncunun doğum tarihi 1977’dir. Bilkent Ünivarsitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra New York’a giderek Actors Studio’da eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında evlenip 2009 yılında boşandığı Fikret Kuşkan’dan Gün Kuzgun isimli bir oğlu vardır. Mustang, Kurt Kanunu, Keskin Bıçak, Asla Unutma, Yolculuk, Kırlangıç gibi yapımlarda rol almıştır. 

Cihan Karakteri – Ferit Kaya 

Tek yakını Kuzgun olan Cihan, Kuzgun ne derse yapar, ona sadakati sonsuzdur. Gerekirse Kuzgun için ölümü göze alır, bütün emirlerini koşulsuz yerine getirir. 

1984 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Ferit Kaya, Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezundur. Bu Kalp Seni Unutur mu, Erkekler Ağlamaz, Kavak Yelleri, Menekşe ile Halil, Karamel, Kül ve Ateş, Yersiz Yurtsuz gibi yapımlarda rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/feritkaya21/

Yusuf Karakteri – Baran Akbulut

Kuzgun, Kartal ve Kumru’nun babası, Meryem’in eşi Yusuf ailesine, görevine bağlı bir adamdır. Her zaman temiz bir polis olmak için uğraşmış ancak bu onun sonu olmuştur. Düştüğü tuzaktan kurtulmayı başaramamıştır. Geçmişinden gelen bir sır ise Kuzgun’a ileride zor anlar yaşatacaktır. 

12 Nisan 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Baran Akbulut, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında rol aldığı Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Beşir karakteri ile tanınan Akbulut daha sonra Doktorlar, Aşk ve Mavi, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Çanakkale 1915, El Yazısı, Son gibi yapımlarda rol almıştır. 

Rıfat’ın Gençliği – Emre Kentmenoğlu

Ali, Dila ve karısı Sultan’ın mutluluğunun önündeki en büyük engel Sultan’ın hastalığıdır. Karısını kurtaracak parayı bulabilmek için kirli bir oyunun içine girer ve en yakın arkadaşı Yusuf’u sırtından vurur.

1987 yılı doğumlu olan Emre Kentmenoğlu Aşk-ı Suzan, Kod Adı K.O.Z, Kızıl Elma, Babaların Babası, Şafakla Dönenler, Fatmagül’ün Suçu Ne, Av Mevsimi, Herşeye Rağmen, Hatasız Kul Olmaz, Payitaht Abdülhamid gibi yapımlardan rol almıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/emrekentmenoglu/

Meryem’in Gençliği – Emel Dede

Çocuklarına düşkün, kocası Yusuf’a aşık bir kadındır. Kocası tuzağa düşürüldüğünde onu kurtarmak için elinden geleni yapar ama evi basanlara oğlu Kuzgun’u vermek zorunda kalır. Bu olay ailesinin parçalanmasına neden olacaktır. 

1989 yılında İstanbul’da doğan güzel oyuncu, 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Bıçak Sırtı, Aşk ve Ceza, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Aşkın Bedeli, Alın Yazım, Emanet, Sevda Kuşun Kanadında, İsimsizler, Payitaht Abdulhamid gibi yapımlarda rol almıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/emeldede/

Şeref’in Gençliği – Raci Durak   

Güçlü bir ailenin oğlu olan Şeref, işlerinin bozulmaması için önüne çıkan herkesi acımasız bir şekilde yok etmeye hazırdır. Rıfat ile tanışması birçok insanın kaderini değiştirecektir. 

Raci Durak 1982 yılında Giresun’un Tire ilçesinde dünyaya gelmiştir. Arka Sokaklar, Aşkın Yolculuğu, Yunus Emre ve Kanıt adlı yapımlar ile ekrana gelmiştir. 

Instagram: https://www.instagram.com/rcdrk/

Kudret Karakteri – Senan Kara

Gözü pek bir polis olan Kudret, başında Behram Adıvar’ın olduğu mafya dünyasını yıkmak için kararlıdır. Bunun için gerekirse bu dünya içindekiler ile ilişki kurabilecek kadar gözü karadır. 

9 Ağustos 1978 tarihinde İzmir‘de dünyaya gelen Senan Kara, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Rol aldığı tiyatro oyunları dışında Karakolda Ayna Var, Yabancı Damat ve Vatanım Sensin adlı yapımlarda oynamıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Serhat Tutumluer ile evlidir. 

Selçuk Karakteri – Aykut Yılmaz

Selçuk, Kudret ile birlikte çalışan bir polistir. O da karanlık işlere bulaşmış, kendi çıkarlarını ön planda tutan bir adamdır. Kilit noktalarda önemli hamleler yapacaktır. 

1991 doğumlu olan Aykut Yılmaz, İstanbul Kültür Üniversitesi- Sinema Tv Oyunculuğu mezunudur. Daha önce Lale Devri dizisinde rol almıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/aykutyilmaz13/

Defne Karakteri – Almina Kahraman

Ali ve Seda’nın kızı Defne, Dila’nın da biricik yeğenidir. Reklam filmlerinde başarısını kanıtlayan Almina Kahraman’ın ilk dizi çalışması Kuzgun’dur. 

Instagram: https://www.instagram.com/alminakahramanofficial/

Naz Karakteri – Su Burcu Coşkun 

Rıfat ve Şermin’in kızları Naz, duygusal bir çocuktur. Ailesinin yaptığı işlerden haberi yoktur ve özellikle etrafındakiler onu bu konulardan uzak tutmaktadır. 2004 doğumlu Su Burcu Coşkun, Aşk Yeniden, Karadayı, Sana Bir Sır Vereceğim ve Kalbim Dört Mevsim gibi yapımlarda rol almıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/officialsuburcuyazgicoskun/

Kuzgun’un Çocukluğu – Metehan Parıltı

2010 doğumlu Metehan Parıltı, ilk defa Kuzgun dizisi ile kamera karşısına çıkmıştır. Deneme çekimlerindeki başarılı ve sempatik tavırları ile öne çıkan Metehan, seçmelerden sıyrılan isim olmuştur. Dizide de Kuzgun’un çocukluğunu ve yaşadığı zor günleri canlandırarak ne kadar yetenekli olduğunu ortaya koymuştur. 

Dila’nın Çocukluğu – Nisa Sofia Aksongur

Nisa Sofiya Aksongur’un dizinin diğer çocuk oyuncusu Metehan Parıltı’ya göre daha deneyimli olduğu rahatlıkla söylenebilir. Adını Sen Koy dizisinde Asya, Yıllar Sonra’da Alev’in kızı Zeynep, Ağlama Anne’de ise Alya olarak ekranlarına gelmiştir. Sempatikliği ile dikkat çeken Nisa’nın yolunun oyunculukta açık olacağı muhakkak.  

Ali’nin Çocukluğu – Arda Şahin

Çocuk yaşlarından beri babasının gözüne girme çabalarına rağmen hep kardeşi Dila’nın gerisinde kalmıştır.

Ali’nin çocukluğunu oynayan Arda Şahin daha önce Küçük Ağa, Adı Mutluluk, Umutsuz Ev Kadınları gibi yapımlarla ekrana geldi. 

Instagram: https://www.instagram.com/ardaaasahin/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *