Report

Description

Legends of Tomorrow dizisinin konusu, kısaca tehlike altındaki gezegenimizi kurtarmak için zamanlar arası seyahatte düşmanla savaşmaktır. DC Comics’in çizgi roman uyarlamasının televizyonlarımıza misafir olmuş 2016 yapımı dizidir. Şimdiye dek 15 bölüm yayınlanmış 16. Bölüm olan sezon finali 19 Mayıs 2016 Perşembe günü seyirciyle buluşacaktır. The CW televizyon kanalında yayınlanmakta olan dizinin 2.sezon onayını aldığını da sezon finalinden yola çıkarak söylemek mümkün.

Legends of Tomorrow

Dizi, aksiyon ve bilim kurgu türlerindeki Legends of Tomorrow dizisi konusunun detayına girmeden evvel dizinin künyesine bakalım:

Legends of Tomorrow Künye:
IMDb: 7,3
Başlangıç:2016
Kanal: The CW
Ülke: ABD
Oyuncular: Victor Garber, Brandon Routh, Arthur Darvill, Caity Lotz, Franz Drameh, Ciara Renée, Amy Pemberton, Dominic Purcell, Wentworth Miller ve Casper Crump

Legends of Tomorrow Konusu:

Günümüzden 150 yıl sonra 2166 yılında Londra’dayız. Ölümsüzlükle kutsanmış kötü diktatör Vandal Savega insanlık tarihinde kimsenin uğraşıp da kimsenin üstesinden gelemediği çok zor bir şeyi yapmıştır: Tüm gezegeni fethetmiştir. Dünya, içinden çıkılmaz bir cehenneme dönmüştür ve kanla beslenen bir yöneticiye sahiptir. Vandal Savega’nın orduları milyonlarca hayatı yok etmiştir. Onun karşısında duracak denli bir güç henüz yoktur. Dünyanın geleceği bu kötücül megaloman yüzünden tehlike altına çoktan girmiştir.

Legends of Tomorrow Oyuncuları
Rip Hunter, 22. yüzyılda yaşayan eski bir zaman efendisidir. Zaman efendileri konseyi toplantısında bir çağrısına yardım talep etmektedir. Dünyayı geleceği için konsey yetkililerinden sadece bir tek zaman gemisi ve Vandal Savega bu gemiyi yok etmeden önce zaman çizgisini değiştirme izni. Zaman efendileri, asıl görevlerinin insanlığı kurtarmak olmadığını, zaman çizgisini korumak olduğunu dile getirirler. Hunter’in ısrarlarına rağmen Vandal ile savaşmanın insanlığı daha büyük bir tiranlığa zemin hazırlamasına neden olabileceklerini beyan ederler. Tüm bunlara rağmen Hunter izni koparır.

Kaptan Hunter, 2016 yılının Amerika’sına gider. Vandal Savega ile savaşacak takımı kurmak için kollarını sıvamaya başlar. Hunter’in takımında yenilmez Vandal’la savaşan ekip şunlardan ibarettir:

1- Dr. Raymond Palmer (Atom)
2- Sara Lance : Süikastçiler Birliği eski üyesi ve eski ölü.
3-4- Firestrom: Jaffferson Jackson ve Prof Martin Stein’in birleşmesinden oluşan kahraman
5-6- Kendra Sounder (Hawkgirl) ve Carter Hall (Hawkman): Sürekli rearkarne oluyorlar.
7-8- Leonard Snart ve Micky Rory: Bir çift suçludurlar.

Legends of Tomorrow Fragmanı:

Legends of Tomorrow Konusu hakkındaki yazımıza YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *