İzlemediyseniz Pişman Olabileceğiniz 10 Leonardo Di Caprio Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ünlü ve yakışıklı oyuncu Leonardo Di Caprio’nun en iyi filmleri bu listede ayrıntılı bir şekilde bir arada. Listedeki filmlere bakınca Leonardo Di Caprio’nun ne kadar muhteşem bir oyuncu olduğunu fark edeceksiniz. Son dönemlerin en iyi filmlerinin de yer aldığı listemize YORUM yapabilirsiniz.

10. The Basketball Diaries – Basketbol Günlükleri – Imdb Puanı: 7.3/10

The Basketball Diaries - Basketbol Günlükleri

1995 yapımı The Basketball Diares filmi Leonardo Di Caprio’nun gençlik yıllarındaki filmlerinden bir tanesi. Fazla bilinmese de aslında Di Caprio’nun en iyi filmlerinden bir tanesi. Ders çıkarılması gereken bir film. Filmde Jim Carrol ( Leonardo Di Caprio ) hayat hikayesi anlatılıyor. Di Caprio’nun ne kadar iyi oyuncu olacağı o zamandan belliymiş. Filmde olağanüstü bir oyunculuk performansı sergilemiş. Mutlaka izlenmesi gereken bir Leonardo Di Caprio filmi.

9. The Great Gatsby – Muhteşem Gatsby – Imdb Puanı: 7.3/10

The Great Gatsby - Muhteşem Gatsby

2013 vizyona giren bir diğer Leonardo Di Caprio filmi de The Great Gatsby. Filmin yönetmen koltuğunda Romeo ve Juliet, Kırmızı Değirmen gibi muhteşem romantik filmlerin yönetmeni Baz Luhrmann yer alıyor. Di Caprio bu filmde Tobey Maguire, Carey Mulligan gibi ünlü isimlerle başrolleri paylaşıyor. Dönem filmi olarak bakıldığın kostümler ve şarkılar açısından film fazlasıyla başarılı. Film bittikten sonra şarkılarına bir dönüp bakma ihtiyacı hissedeceksiniz. 1920’lere güzel bir yolculuk yapmaya hazır mısınız?

8. Django Unchained – Zincirsiz – Imdb Puanı: 8.5/10

Django Unchained - Zincirsiz

2012 yapımı olan Django Unchained filminin yönetmen koltuğunda usta yönetmen Quentin Tarantino yer alıyor. Film aynı zamanda zengin oyuncu kadrosuyla seyircinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Leonardo Di Caprio, Samuel L. Jackson, Jamie Fox, Jonah Hill gibi dünya ünlü yıldızlar filmin kadrosunda bir aradalar. Aksiyonun bol olduğu Django Unchained filmi son dönemlerde western tarzında çekilmiş en iyi filmlerden bir tanesi. Di Caprio filmdeki rolüyle yine seyirciyi etkilemeyi başarıyor.

7. The Wolf Of Wall Street – Para Avcısı – Imdb Puanı: 8.2/10

The Wolf Of Wall Street - Para Avcısı

2013 yapımı The Wolf Of Wall Street filmi ile Martin Scorsese ile Leonardo Di Caprio yeniden bir araya geliyorlar. Filmde doğru bir takımla tek gecede hayatını değiştiren bir adamın hikayesi anlatılıyor. Leonardo Di Caprio bu filmdeki performansı ile 86. Akademi Ödülleri’nde yine en iyi erkek oyuncu dalında oscara aday olur fakat yine bu ödülü kazanamaz. Ayrıca The Wolf Of Wall Street en iyi film ve en iyi yönetmen dallarında da oscara aday olmuştur.

6. Catch Me If You Can – Sıkıysa Yakala – Imdb Puanı: 8.0/10

Catch Me If You Can - Sıkıysa Yakala

Steven Spielberg’ün yönettiği, 2002 yapımı Catch Me If You Can filminde Leonardo Di Caprio ve Tom Hanks gibi iki usta oyuncu bir araya geliyor. Filmde Frank Abagnale Jr’ın suç dolu biyografisi anlatılıyor. Frank Abagnale Jr’ı Leonardo Di Caprio canlandırıyor. İki usta ismin muhteşem kovalamacasına eğlenceli bir şekilde şahit olacaksınız. Usta isimlerin yer aldığı bu filmi kaçırmayın.

5. Shutter Island – Zindan Adası – Imdb Puanı: 8.1/10

Shutter Island - Zindan Adası

2010 yapımı olan Shutter Island filmi ile ünlü yönetmen Martin Scorsese ile Leonardo Di Caprio yeniden bir aradalar. Di Caprio kelimenin tek anlamıyla filmde döktürmüş diyebiliriz. Yine oscarlık bir oyunculuk performansı sergilemiş. Shutter Island filmi de anlaşılması zor filmlerden biri ancak ince ayrıntıları yakalayabilirseniz izlediğiniz en iyi filmlerden biri olduğunu anlayacaksınız. Shutter Island, Leonardo Di Caprio’nun baş yapıtlarından bir tanesi.

4. The Departed – Köstebek – Imdb Puanı: 8.5/10

The Departed - Köstebek

Dünyaca ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin yönettiği filmin kadrosunda Leonardo Di Caprio, Matt Damon, Jack Nicholson gibi dünyaca ünlü tecrübeli oyuncular yer alıyor. Di Caprio yine oyunculuğunu konuşturmuş, filmi alıp götürmüş ve finalde etkileyici bir şekilde son noktayı koymayı başarmış. Aksiyon ve gerilimin dozunun hiç düşmediği The Departed filmi 79. Akademi Ödülleri’nde en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi uyarlama senaryo dallarında oscar kazanmayı başardı.

3. Blood Diamond – Kanlı Elmas – Imdb Puanı: 8.0/10

Blood Diamond - Kanlı Elmas

2006 yapımı Blood Diamond filmindeki performansıyla Leonardo Di Caprio, 79. Akademi Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu dalında aday olur fakat yine oscar almayı başaramaz. Filmde Afrika’da yaşayan insanların hayatı üzerinden yapılan kanlı elmas ticaretiyle ilgili acı gerçekler seyirciye aktarılmış. Edward Zwick’in yönettiği Blood Diamond mutlaka izlenmesi gereken Leonardo Di Caprio filmlerinden bir tanesi.

2. Titanic – Titanik – Imdb Puanı: 7.7/10

Titanic - Titanik

Leonardo Di Caprio’nun dünyaca tanınmasını sağlayan film muhtemelen Titanic’tir. 1997 yapımı Titanic’in yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen James Cameron yer alıyor. Titanic dünyanın en çok bilinen ve sevilen romantik filmlerinden bir tanesi. Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet filmde unutulmaz bir aşk hikayesini seyirciye aktarıyorlar. Yayınlandığı yıl Titanic, o güne kadar gişede en çok hasılat yapan film ünvanını ele geçirmiştir. Ayrıca 14 dalda oscara aday olmuş ve 11 dalda oscar kazanmıştır.

1. Inception – Başlangıç – Imdb Puanı: 8.8/10

Inception - Başlangıç

Leonardo Di Caprio’nun en çok bilinen filmlerinden bir tanesi de Inception’dır. Bilim kurgu filmlerinin üstadı Christopher Nolan yönettiği film gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmlerinden bir tanesi olarak görülür. Inception anlaşılması zor filmlerden bir tanesi. İlk izlediğiniz de anlamakta zorlanabilirsiniz. Di Caprio her zaman ki gibi filmde harika bir oyunculuk performansı sergilemiş. Inception zeka dolu senaryosuyla seyirciyi bambaşka bir dünyaya sürüklüyor.

Bonus: What’s Eating Gilbert Grape – Gilbert’ın Hayalleri – Imdb Puanı: 7.8/10

1993 yapımı What’s Eating Gilbert Grape filminde Leonardo Di Caprio ve Johnny Deep bir aradalar. Filmde genç bir adamın ailesi ve kardeşi için hayallerinden vazgeçip onlar için yaptığı fedakarlıklar konu ediliyor. Leonardo Di Caprio filmde engelli bir çocuk rolünü öyle güzel canlandırmış ki sanki gerçekten engelliymiş gibi bir etki yaratmayı başarmış. Gerçekten de ne kadar muhteşem bir oyuncu olacağı o zamanlardan belliymiş. Muhteşem oyuncuların yer aldığı bu muhteşem dram filmini kesinlikle kaçırmayın.

11 comments on "İzlemediyseniz Pişman Olabileceğiniz 10 Leonardo Di Caprio Filmi"

 1. Sedat Süzer says:

  Leonardo Dicaprio iyi oyuncu gibi sanki ammaaaaan velakin ben daha yakışıklıyım

 2. Salla says:

  Sedat üzer git sıç ye

 3. Selim says:

  Sedat gibi tipler çok bu ülkede

 4. haktan says:

  Çok güzel bir liste olmuş. Leonardo Dicaprio nun en iyi filmlerini bir araya getirmişsiniz.

 5. ece says:

  ay götüm sedat yaaa

 6. Cenk says:

  Göklerin hakimi de listede yer edinmeliydi bence

 7. Isimmi says:

  Caprio yu sevmedimden degil, ama yonetmenlere senayo yazarlarina bakinca.Bu filmlerde ben oynasam da tutardi,cok efsane oyuncu yanlis senaryo secimi yuzunden populerligini kaybetti.

 8. kendime çaylar demliyorum says:

  Zindan Adası ve Inception tek kelime ile mükemmel .Titanic ve Romeo Juliet ise tam romantik dram filmi titanic daha güzel ve kaliteli. The Great Gatsby harika . Leo yakışıklı ve efsane oyuncudur. Durma izle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *