Leonardo Dicaprio Filmi (Titanic 2) Çıkacak mı?

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dönemin Efsane Filmi Titanic

Ünlü yönetmen James Cameron tarafından çekilen Titanic filmi dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda izleyici tarafından seyredilmiş ünlü filmlerden biridir. 1998 yılında gişeleri kasıp kavuran film ABD yapımıdır. Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane başrollerinde oynadığı film romantik dram türünde 3.30 saatlik bir gösterimle izleyiciyi soluksuz bir şekilde seyrettirmiş ve filmin sonunda herkesi ağlatmıştır.

Film Jack is Back ismi ile Çıkıyor

Titanic, dev bir transatlantiğin adıdır. Titanic faciası da diyebileceğimiz filmin sahneleri, fırtına çıkmasındaki aksiyonu izleyenleri büyülemiştir. Transatlantikte yolculuk yapan Jack ve Rose adındaki iki gencin aşk hikayelerinin anlatıldığı filmde; iki gencin tesadüfen tanışmaları, aralarındaki sınıf farkına rağmen yakınlaşmaları anlatılmaktadır. Yola çıktıktan dört gün sonra buz dağına çarpan Titanic, sulara gömülerek batmasıyla son bulan hazin aşkın hikayesini bize anlatmıştı. Film 14 dalda Oscar adayı olmuş, En İyi Film ödülüne de layık görülmüştür.

Titanic 1 Konusu Neydi?

Sene 1912. Deniz yolculuğuna ilk defa çıkan Titanic gemisini yapanlar kendilerine o kadar çok fazla güvenmişlerdi ki batma ihtimalini bile göz ardı etmişlerdi. Batabileceğine karşın hiçbir önlem almamışlardı. Gemide yeterli sayıda filika ve can simidi bile yoktu. ‘’bu gemiyi Tanrı bile batıramaz’’ sözünün bedelini bir buzdağına çarparak çok sayıda yolcusuyla birlikte ağır ödediler. Bunların içinde birbirine aşık iki genç de vardı. Jack ve Rose.

Asla batmaz denilen gemi batmıştı ve Kuzey Atlantik Okyanusu sularında yüzlerce insan ölmüştü. Okyanustaki buz gibi suda herkes can verdi. Az sayıdaki filikalara insanlar hücum edince, çoğu kişi açıkta kaldı filikalara binemediler. Gemiden gönderilen sinyalleri çevrede bulunan başka gemiler ışık kırılması sebebiyle görememiş ve onlara yardım edememiş olabilirdi. Geminin hızlı gidiyor olması belki de buzdağına çarpmasındaki diğer bir nedendi.

O günlerde çevrilen filmin profesyonel kadrosu, ilk ve son yolculuğuna çıkan Titanic gemisinde yaşanan heyecan dolu anlar, geminin batmasıyla yaşanan arbede, insanların çığlıkları ve filme verilen o büyüleyici müzikle birleşti. Sınıf farklılıklarıyla birlikte ortaya çıkan hüzünlü aşk hikayesi herkesi ağlattı. Film gerçek hayattan alınmış yaşanmış bir hikaye olarak seyirciye sunulmuştur. Ölümsüz aşklarını filmde anlatmaya çalışan iki gencin yaşadıkları herkesi üzdü ve ağlattı.

Hazır Olun Titanic 2 Geliyor

1912 yılında ilk seferinde batan Titanic gemisinde yaşananları anlatan film çok sayıda ödül ve beğeni almıştı. 107 yıl önce Atlantik Okyanusuna batan Titanic gemisinde yaşananlar ikinci serisi ile 2020 yılında seyircisi ile tekrar buluşacak. Ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio 22 yıl sonra biraz yaşlanmış olsa da filmin başrol oyuncusu olarak yine karşımıza çıkacak.
Gemide yaşanan hazin sondan sonra acaba Jack ölmemiş kurtulmuş mu olacak? Ya da Jack hayatta kalmış ama sevdiği kadını mı arıyor olacak? Bütün bu soruların cevabı Titanic 2 filminde yakın zamanda seyircisiyle buluşmayı planlamaktadır.

Gerçek hikayeden alınmış olan filmin birinci serisinde gemi batmıştı, sevgililerden biri ölmüştü. Peki, bu gerçek bir hikaye ise, ikinci seride neler anlatılacak? Belki de acaba böyle olsaydı nasıl olurdu gibi varsayımlara dayanılarak filme farklı bir ışık tutulmuş olacak. Belki de yönetmen sevenlerin bu hazin sonuna dayanamadı ve farklı bir son hazırlamak istedi.

Film Çıkacak mı? Sorusuna Cevap

İşte zihninizde canlanan bütün bu sorular, aynı zamanda herkesin de beyninde oluşmuştur. Ama yönetmen ne düşünmüş olursa olsun; 22 yıl sonraki teknoloji ile sanıyorum film daha fazla görsellere şahitlik edecek ve daha fazla etkileyici olacak. Batan gemide birçok kişinin kayıp olduğu gerçeğini hepimiz kabul ediyorsak; Jack ‘in de ölmemiş olabileceğini tahmin etmek hiç o kadar zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

Film Fragman Yayınladı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *