Lethal Weapon Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yabancı dizi severler için iddialı yapıtlardan biri olan Lethal Weapon adlı diziyi tüm detayı ile inceledik. 1987 yılında yayınlanan aynı isimli film Lethal Weapon günümüze uyarlanarak Matt Miller tarafından dizi haline dönüştürüldü. Türkçe adı Cehennem Silahı olan dizinin yönetmenliğini ise bir çok başarılı yapıtta imzası bulunan ve aynı zamanda dizinin senaristi olan Matt Miller üstleniyor. Bir dedektif dizisi olan Lethal Weapon akıcı olay örgüsü ve başarılı oyuncu kadrosu sayesinde rakiplerinden hızla sıyrılarak beğenilen diziler arasında yerini almayı başardı. Lethal Weapon aksiyon, komedi ve gerilim dolu sahneleri ile seyircisine üç değişik duyguyu aynı anda hissettiriyor. Toplam da üç sezon çekilen dizinin ülkemizde ilk sezonu perşembe akşamları Fox tv ekranlarında yayınlanmaktadır. Dizinin Türkiye de yayınlanması devam eden ilk sezonu 18 bölümden oluşmaktadır. Dizi de iki dedektifin her bölüm de farklı maceraları anlatılmaktadır.

Lethal Weapon Dizisi Konusu:


Teksas’lı bir polis memuru olan Martin Riggs hamile eşini bir trafik kazasında kaybeder ve Los Angeles’a yerleşerek yeni bir hayat kurar. Eşinin ve çocuğunun ölümünden sonra kendisi için yaşamanın hiç bir anlamı kalmayan Martin Riggs suçluları yakalamak için kendisini her türlü tehlikeye atmaktan çekinmez. Bu korkusuz dedektife Los Angeles polis departmanı tarafından yeni bir iş ortağı bulunur. Martin Riggs’in yeni iş ortağı olan Roger Murtaugh, partnerinin aksine yaşamayı çok seven ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle sağlığına çok dikkat eden bir dedektiftir. Birbirine tamamen zıt karakterlere sahip olan bu iki başarılı dedektif artık birlikte çalışmak zorundadır. Roger Murtaugh, her ne kadar tehlikeden uzak durmak istesede çılgın iş ortağı Martin Riggs ile çalıştığı süre boyunca bu pek mümkün olmayacaktır. Dedektiflerimizi her bölüm de birbirinden ilginç ve tehlikeli bir çok dava beklemektedir.

Lethal Weapon Dizisi Oyuncuları:


Clayne Crawford, Damon Wayans, Keesha Sharp, Jordana Brewster, Kevin Rahm, Chandler Kinney, Floriana Lima ve Johnathan Fernandez

Lethal Weapon Dizisi Karakterleri:

 

Martin Riggs:


Eşinin ve çocuğunun ölümünden sonra hayata küsen Martin Riggs onlara kavuşmanın tek yolunun ölmek olduğunu düşünüyor. Fakat intihar etmenin sadece zayıf karakterli insanlara yakışan bir davranış olduğunu düşündüğü için bunu aklından bile geçirmiyor. İntihar etmek yerine bir çok zorlu ve tehlikeli göreve korkusuzca giderek sık sık ölüm ile yüzleşiyor. Hayatta kaybedeceği hiç bir şey olmadığı için ölüm onu korkutmuyor bu nedenle bir çok azılı düşmanın korkulu rüyası haline geliyor. Martin Riggs’in ölüm korkusunun olmaması onu çok başarılı bir dedektif haline getiriyor. Korkusuz bir karakter olan çılgın dedektif Martin Riggs’i başarılı oyuncu Clayne Crawford canlandırıyor.

Roger Murtaugh:


Üç çocuklu bir aile babası olan Roger Murtaugh karakteri dedektiflik kariyerine iş ortağı Martin Riggs ile devam etmeye başlar. Sakin bir hayat sürmekten hoşlanan Roger Murtaugh, iş partneri sayesinde hayatında hiç yaşamadığı kadar aksiyon dolu bir hayata sahip olur. İş arkadaşının sorumsuzca her türlü tehlikeye atlaması kendisini rahatsız etsede birlikte bir çok başarıya imza atarlar. Sakin karakterli olan Roger Murtaugh adlı dedektife Damon Wayans can veriyor.

Trish Murtaugh:


Keesha Sharp tarafından canlandırılan Trish Murtaugh karakteri, Roger Murtaugh’ın eşi’dir. Kocası ve üç çocuğu ile mutlu bir hayat süren Trish, kocasına bağlı ve güler yüzlü bir eş. Trish Murtaugh iyi bir eş olduğu gibi aynı zamanda işinde başarılı bir avukattır.

Brooks Avery :


Martin Riggs ve Roger Murtaugh’ın amiri olan Brooks Avery polis departmanının başındadır. Martin Riggs ve Roger Murtaugh ikilisi kendisinin verdiği görevleri istediği şekilde yerine getirmemesinden sık sık şikayet etmektedir. Fakat bu ikilinin kendisinin söylediği taktiklerin dışına çıkmalarına rağmen bir çok suçlunun yakalanmasına neden oldukları için onlarla gurur da duymaktadır. Bu karakteri ise daha önce bir çok başarılı dizi de yer alan ünlü oyuncu Kevin Rahm canlandırmıştır.

Maureen Cahill:


Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapan bir psikolok olan Maureen Cahill karakterine güzel oyuncu Jordana Brewster hayat vermektedir. Düzenli olarak Martin Riggs ile görüşerek onun psikolojik sorunları ile ilgilenmektedir.

Miranda Riggs:


Martin Riggs’in ölen eşi olan Miranda Riggs karakterine ise Floriana Lima hayat vermektedir.

Teknik Detay:

Yapım Yılı: 2016
Tür: Komedi Dram, Polisiye, Aksiyon
Yayınlandığı Kanal: Fox

Lethal Weapon Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *