Liste Film

  Lie to Me Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

  19.10.2016
  1.751

  Fox’ta yayınlanan ve döneminin en çok izlenen polisiye – suç dizi olan Lie to Me, Dr. Cal ve ekibinin başından geçen olayları ve bu olayları nasıl çözdüğünü anlatan bir yapımdır. Başrollerinde usta oyuncu Tim Roth başta olmak üzere Kelli Williams, Brendan Hines ve Monica Raymund gibi isimleri de bulunduran dizinin senaristi Samuel Baum iken yönetmenlik koltuğunda ise Brain Grazer oturmaktadır. 3 sezon süren ve 48 bölümden oluşan yapımın her bölümünde farklı olaylar incelenmekte ve farklı tekniklerle sonuca ulaşılmaktadır.

  Lie to Me Konusu:

  lie-to-me
  Kısaca konusunu özetleyecek olursak Lie to Me, Dr. Cal Lightman önderliğindeki Lightman Group şirketinin çeşitli yerel veya ulusal davaları, psikolojik yöntemlerle çözmeye çalışmasını anlatan bir dizidir. Lightman, beden dili ve mikroifade konularında uzmanlaşmış bir psikologdur ve kendi adını verdiği grubunda kendisi gibi bu konuda uzmanlaşmış kişileri bir araya getirmiştir. Cal ve ekibi, CIA’e danışmanlık yapmakta ve bazı özel dosyaları bu psikolojik yöntemleriyle çözmektedirler. Her ne kadar uzmanlaşmış bir ekip olsalar da Lightman ve ekibi kimi davalarda çok zorlanacak, teknikleri yetersiz kalsa da bir şekilde durumun üstesinden geleceklerdir.

  Lie to Me Karakterleri:

  Dr. Cal Lightman (Tim Roth):

  dr-cal-lightman
  Özellikle annesinin ölümünden sonra keşfettiği ve bu nedenle de zamanla kendini geliştirdiği mikroifade alanında uzman olan Cal, aynı zamanda psikoloji ve beden dili alanlarında da çok başarılı biridir. Hatta bu tekniklerle zaman zaman CIA, IRA, MI6 ajanlarını da sorguya almış, başarılı sonuçlar elde etmiştir. Artık yeteneklerini ekibiyle birlikte CIA için kullanmaktadır.

  Dr. Gillian Foster (Kelli Williams):

  dr-gillian-foster
  Dr. Cal’ın şirketten iş arkadaşı olan ve yakın arkadaşlarından biri olan Gillian, kişisel hayatında özellikle eşinin hoşgörüsüz tavırlarından şikayetçidir. Bununla birlikte psişik özelliklerini özel hayatında kullanması diğer iş arkadaşları gibi Dr. Cal tarafından yasaklanmıştır. Dolayısıyla bu problemleri tek başına çözmek zorundadır.

  Eli Loker (Brendan Hines):

  eli-loker
  Lightman Group’ta bir çalışan olan Eli, uzmanı olduğu bölümün üniversitede dersini görmüştür ve bu ona bazı teknik yöntemler de kazandırmıştır. Daha çok insanların birtakım işler sırasındaki hareketlerini inceleyerek bedenlerini okur ve bu hareketlerden çıkardığı sonuçlarla birtakım sonuçlara varır.

  Lie to Me Dizisi Detayları:

  Başlangıç Tarihi: 21 Ocak 2009
  Bitiş Tarihi: 31 Ocak 2011
  Ülke: ABD
  Dil: İngilizce
  Televizyon: Fox
  Oyuncular: Tim Roth, Kelli Williams, Brendan Hines, Monica Raymund, Hayley McFarland, Mekhi Phifer
  IMDb Puanı: 8,0
  Süre: 43 Dakika
  Sezon: 3
  Bölüm: 25

  Lie to Me Fragmanı:

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.