Report

Description

Filmin bıraktığı ilk izlenim fantastik gerilim tarzı olsa da, ilerleyen dakikalarında ve sonunda Limitless konusu izleyiciye müthiş bir toplumsal mesaj iletmektedir. Büyük satışlara sahip olan bir romandan uyarlanan film, izleyicilere ince ve tehlikeli mesajlar iletmektedir.

Limitless Filmi ve Konusu

Başrolünü ünlü oyuncu Bradley Cooper, Eddie Morra adında canlandırırken, Carl Van Loon rolünü Robert De Niro, Lindy rolünü Abbie Cornish ve Melissa rolünü Anna Friel üstlenmekte. Filmin yönetmenliği Neil Burger’a ait ve 2011 yılında vizyona girdi. Başarılı bir konu ve oyuncularla adından sıklıkla bahsedilen filmler arasında yer almayı başarmış olan Limitless konusu seyircileri etkilemiş durumda.

limitsiz konusu
Eddie; hayatını pek parlak yaşayamayan, düzensiz bir yaşama sahip olan ve başarılı sayılmayan bir yazardır. New York’ta yaşayan Eddie, kız arkadaşı Lindy’nin ondan ayrıldığı gün, sokakta eski eşinin erkek kardeşi Vern ile karşılaşır ve hayatı tamamen değişmeye tam bu noktada başlamaktadır. Eski dosta anlaşma sağladığı kitap üzerinde ilerleme kaydedemediğini anlatan Eddie’ye yardım etmek amaçlı bir hap verir. İlk önce hapı alıp almamak arasında gidip gelen Eddie, hapı yuttuğu an kendisindeki değişimi hayretler içinde gark etmişti. 10 yıl öncesinde gördüğü veya duyduğu ufak detayları hatırlayabiliyor ve bilinçaltında olan her şeyi gün yüzünde çıkarabiliyordu. İlacın etkisindeyken düzensiz olan evini toplamaya, hayatını düzene sokmaya başlarken müthiş bir mutluluk içinde hissediyordu kendini. Neyi, nasıl yapması gerektiğini çok iyi bilen bir Eddie vardır artık ve anlaşma sağladığı kitabı bir gecede bitirmesini sağlamıştı bu hap. Ertesi gün kendine geldiğinde o zeki halinden eser kalmadığını ve saatlerdir yemek yemediğini fark eden Eddie, Vern’ün yanına giderek tekrar hap ister. Fakat ne var ki Vern öldürülür ve Eddie evinde bulunan tüm hapları alır. Ve efsane film Limitless konusu buradan sonra başlamaktadır. Günde aldığı bir hapla; yaptığı her işte başarılı olan, sayısız kitap yazan, her konuda bilgi sahibi ve hayatını tamamen düzene sokan Eddie, bu çabuk yakalanan başarının bir bedelinin olacağını sonradan öğrenecektir. Eddie artık Başkan olma hayali kurabilecek seviyeye gelmiştir bu hapları kullanarak. Fakat artık kullandığı hap yan etkilerini göstermeye başlar ve yaşadığı olayları hatırlamamaya başlar. Ve ilacı kullanan birçok kişinin öldüğünü öğrenir. Oldukça zorlu dönemlerden geçen Eddie’nin hikâyesi, filmin sonunda tamamen hapla yaşadığı ve büyük başarılar elde ettiği bir yaşamla sonlandırılmakta.

Limitless konusu
Geçici mutlulukların hayatımızdaki olumsuz etkilerini ve tüm dünyayı saran uyuşturucu bağımlılığının gelebileceği son noktalarla ilgili farkındalık yaratan film, oldukça başarılı olmuştur. Birçok seyirciden olumlu yorum alan Limitless konusu, günümüzde dikkate alınması gereken hususlardan bir tanesidir.

Limitless Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *