Lost In Space Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

1960’ların efsane bilim kurgu dizisi Lost in Space’in günümüzde tekrar çekilmesi ile izleyici karşısına çıkan ABD yapımı dizi, günümüz dünyasından 30 yıl sonrasında geçiyor. Farklı gezegenlerde koloni kurmaya başlayan Amerika’nın, yeni bir koloni için gezegenlerden birine gönderdiği birliğin bir aksilik sonucu hiç bilmedikleri bir gezegene düşmesini ve orada sürdürülen yaşam mücadelesini anlatan dizi, ilk sezonunda görücüye çıkan 10 bölümü ile oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Dizinin yönetmen koltuğunda Zack Estrin, Matt Sazama, Burk Sharpless gibi isimler otururken hayranları tarafından ikinci sezonunun sabırsızlıkla beklendiği Lost in Space dizisi, Netflix sezonluk dizileri arasında yer alıyor. 7,2 IMDb puanı ile Lost in Space, Netflix uzay dizileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Lost in Space dizisinin başrollerini Molly Parker, Toby Stebhens, Max Jenkins paylaşıyor.

Lost in Space Dizisi Konusu

Yeni kuracakları koloni için hazırlık yapan Direnç adlı uzay merkezi ile farklı bir gezegene giden Robinson ailesi ve diğer kolonistler, yolda hiç beklemedikleri bir aksaklık nedeniyle yerleşim kuracakları koloni gezegenine değil, bilmedikleri başka bir gezegene mecburi iniş yaparlar. Tek amaçları bilmedikleri bu gezegende hayatta kalmak ve sonrasında bu gezegenden kaçmaktır. Bu adını bile bilmedikleri gezegende hayatta kalmanın yollarını ararken etraflarında bulunan tehlikenin de henüz farkında değillerdir.

Robinson ailesinin en küçük üyesi Will Robinson, gezegende çevreyi dolaşırken bir enkaz bulur, ama bu enkaz diğerlerinden farklıdır. Enkazın kazazedesi parçalanmış bir robottur ve küçük kahramanımız Will, önce bu robottan korksa da büyük bir cesaret ile ona yardım ederek kendine yeni ve farklı bir arkadaş edinir. Gezegende mahsur kalanların bu yeni arkadaşın asıl tehlikeye sebep olacağından haberi yoktur. Fakat yine de Robinson ailesi ile diğer kolonistler, aralarına katılan bu yeni grup üyesinden pek de memnun değildirler. Öncelikli dertleri hayatta kalmak ve bulundukları gezegenden kaçmak olan kolonistleri tehlikeli ve macera dolu günler beklemektedir.

Lost in Space Karakterleri / Oyuncuları

Will Robinson (Maxwell Jenkins)

Yeni bir gezegene koloni kurmak için giden Robinson ailesinin en küçük üyesi olan Will, büyüdüğü ortam ve aldığı eğitim dolayısıyla teknolojiye oldukça meraklı ve bu konuda bir robotu tamir edebilecek kadar bilgili bir çocuktur. Cesur ve arkadaş canlısı bir karaktere sahip olan Will, aynı zamanda tam bir maceracı kaşif. Mecburi iniş yaptıkları yabancı gezegeni tanımak için bir keşif gezisine çıkan Will, bu gezi esnasında oldukça ilginç bir arkadaş edinir. Edindiği arkadaş, aynı uzay boşluğunu paylaştığı bir robottur. Enkazda paramparça olan robotun Will tarafından tamir edilmesinin ardından ilginç ve tehlikeli bir arkadaşlık başlar. Will yaşananlara rağmen arkadaşlığına sadık kalacak mı yoksa herkesin güvenliği için arkadaşlığından vazgeçecek midir?

Amerikalı çocuk aktör Maxwell Jenkins tarafından canlandırılan Will Robinson karakteri dizide oldukça zeki ve yetenekli bir çocuk olarak seyirci ile buluşuyor.

Maureen Robinson (Molly Parker)

Robinson ailesinin güzel ve başarılı annesi Maureen Robinson’ın hayatta en önem verdiği şey ailesi ve çocuklarının daha iyi şartlarda bir yaşam sürmesidir. Maureen, bu arzusunun yok olmakta olan dünyada yaşamayı sürdürdükleri sürece gerçekçi olmadığını bildiği için; çocuklarına daha iyi bir hayatı yeni bir gezegende sunmaya karar verir. Mühendis olan Maureen, işi gereği oldukça otoriter ve net bir kadındır, aile içerisinde de tutumunu devam ettirir. Başka bir gezegende yaşam sürebilmek için gerekli testler tamamlanır ve Robinson ailesi başlarına geleceklerden habersiz bir şekilde yeni ve daha düzgün bir hayat için kurdukları hayaller ile yola çıkarlar.

Başarılı oyuncu Molly Parker tarafından canlandırılan Maureen Robinson karakteri, oyuncunun tecrübesi ile dizinin beğenilen karakterlerinden birisi olmuştur. “Titanik” gibi efsane film ve dizilerde karşımıza çıkan başarılı ve güzel oyuncu, bu karakter ile hayran kitlesini çoğaltmayı başarmıştır. Öyle ki Lost in Space yorumlarına bakıldığında, güzel oyuncunun başarılı performansının hem eleştirmenlerden hem de diziyi ilgiyle takip edenlerden tam not aldığı görülüyor.

John Robinson (Toby Stephens)

Amerikan ordusunda başarılı bir asker olan Robinson ailesinin babası John Robinson, mesleği gerekli sürekli ailesinden uzak kalmaktadır. Ailesine karşı güçlü bağları olan John, ailesinden uzak kaldığı için onlara karşı duygusal ve ilgili, asker olmasından dolayı da oldukça disiplinlidir. Mesleği ve ailesi arasında başarılı bir duygusal denge kurmak isteyen ve bunun için fazlaca çabalayan John, sırf ailesinden daha fazla uzak kalmamak için onlarla birlikte başka bir gezegende yaşamayı kabul eder. Bugüne kadar ailesinden uzak olması hep sorun yaratmıştır ve John, artık bu sorunu ortadan kaldırmak istemektedir. Ailesindeki sorunları çözmek için bambaşka ve bilmediği bir gezegende yaşamayı göze alan baba, daha büyük ve tehlikeli sorunlara doğru yola çıktığının henüz farkında değildir.

Lost in Space oyuncularından biri olan Toby Stephens tarafından canlandırılan John Robinson karakteri izleyicide gerçek bir aile babası izlenimi yaratıyor. Toby Stephens, hakkındaki izleyici yorumlarına göre daha önceki oyunculuk tecrübeleri sayesinde bu rolün altından da hakkıyla kalkmış gibi görünüyor.

Judy Robinson (Taylor Russell McKenzie)

Robinson ailesinin en büyük çocuğu olan Judy, yaşının verdiği dinamizm ile çevik ve azimli bir kızdır. Tıp eğitimi aldığı için “Direnç” uzay merkezinde Doktor olarak anılır. Aynı zamanda oldukça zeki bir genç kız olan Judy, ailesine oldukça bağlıdır. Henüz pratikte doktorluk yapmamış olsa da bu zorlu macera onu da herkes gibi farklı şeyler öğrenmeye itecek ve o da yaşadığı deneyimler ve sahip olduğu bilgiler ile kendini daha ileriye taşıyacaktır.

Sorumluluk sahibi genç ve güzel bir kız olan Judy Robinson’ı Amerikalı yetenekli oyuncu Taylor Russell McKenzie canlandırıyor. Geçmişte “Ben Ölmeden Önce” ve “Words On Bahtroom Walls” gibi yapımlar ile karşımıza çıkan genç oyuncu, Judy Robindon rolü ile izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başardı.

Penny Robinson (Mina Sundwall)

Robinson ailesinin yeni bir gezegende yaşamak istemeyen kızları Penny Robinson, arkadaşlarını ve evini geride bıraktığı için isyankar bir tavır sergiliyor. Süper zeki bir abladan sonra ikinci çocuk sendromu yaşayan Penny, arkasında bıraktığı kişilerin özlemi ve kaybettikleri ile mücadele etmeye çalışıyor. Yaşadıkları tehlikeler ve başlarından geçen olaylar onu daha da alaycı hale getirirken oldukça sosyal bir kız olan Penny Robinson, ailenin mizah duygusu en gelişmiş bireyidir. Yaşanılan kazada gezegene mecburi iniş yapan diğer kazazedeler ile hızlıca arkadaşlık kurar ve hiç beklemediği bir şekilde evinden milyarlarca ışık yılı uzakta kalbi çarpmaya başlar.

Amerikalı genç oyuncu Mina Sundwall tarafından canlandırılan karakter, Lost in Space dizisi hayranları tarafından oldukça sevildi ve benimsendi. Kariyerinin başında olan güzel oyuncu, adından bundan sonra da sıkça söz edileceğinin sinyallerini şimdiden verdi. Lost in Space, Mina Sundwall’in kariyerindeki bir sıçrama noktası olarak sayılabilir.

Don West (Ignacio Serricchio)

Don West, hayattaki önceliği para olan bir karakterdir. Onun için önemli olan güvende olmak ve bunu sadece paranın sağlayabileceğini düşünüyor. Genel olarak alaycı ve bencil bir tavır sergilese de zor durumda kalan insanları geride bırakmayı sevmiyor. Sırf bu yüzden herkesin hayatını kurtarma adına kendi hayatını John ile birlikte tehlikeye atıyor. Gösterdiği cesaret ile sadece kendi hayatını değil onunla birlikte mahsur kalan herkesin hayatını kurtarıyor.

Daha önce hissetmem dediği aşk kıvılcımlarını ve duyguları bu yabancı gezegende hissedecek olan Don West, Arjantinli aktör Ignacio Serricchio tarafından canlandırılıyor. Geçmişte çeşitli dizi ve filmler ile izleyiciyle buluşan başarılı oyuncu, bu rolü ile tüm dünya üzerindeki hayran kitlesini artırdı.

Dr. Smith (Parker Posey)

Geçmişinden kaçmak ve yeni koloni hayatında başarılı biri olarak anılmak için çeşitli hileler ile Direnç uzay üssüne giren Dr. Smith, her şeyin kendisinin planladığı gibi gitmesini isteyen bir sosyopattır. Sırf kendi hayatından kaçmak ve daha iyi şartlarda yaşamak için kız kardeşinin kimliğini çalıp onun yerine geçmiştir. Sadece kendini düşünen bencil bir kadın olan Dr. Smith’in yeni yerleşim yerleri olan gezegende de kendi çıkarları için yapmayacağı şey yoktur. Gerçek kimliği June Harris olan Dr. Smith, güç sahibi olabilmek adına insanları kandırmaktan ve insanlara yalan söylemekten çekinmez.

Amerikalı oyuncu Parker Posey tarafından canlandırılan karakter, başarılı oyuncunun tecrübeleri ile oldukça gerçekçi bir şekilde izleyiciye geçmiştir. Daha önce “Mesajınız Var”, “Blade: Trinity” gibi yapımlar ile izleyicilerle buluşan güzel oyuncu, bu rolü ile izleyicilerden tam not almayı başarmıştır.

Lost in Space Dizisi Detayları

Yapım yılı: 2018

Tür: Macera, dram, bilim kurgu

Lost in Space IMDb puanı: 7,2

Bölüm süresi: 60 dakika

Lost in Space Kaç Sezon?

13 Nisan 2018 tarihinde yayımlanan ilk sezonunun ardından oldukça geniş bir hayran kitlesine ulaşan ve 2. sezonu merakla beklenen Lost in Space dizisinin ikinci sezonunun 2020’nin ilk aylarından Netflix platformundan izleyicisiyle buluşması bekleniyor.

Lost in Space Kaç Bölüm?

2019 itibarıyla yalnızca bir sezonu yayımlanmış olan Lost in Space dizisi, her biri ortalama 60 dakikalık 10 bölümden oluşuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *