Lucifer 5.Sezon Ne Zaman? Dizi (Final) Yapıyor

0/5 Votes: 0
Report

Description

Lucifer 5.Sezon
Online dizi izleme platformu olan, Netflix’te yayınlanan yabancı dizide, cehennemden sıkılarak dünyada yaşamaya karar veren, karakterin yaşamından kesitler yer alıyor. Polisiye ve heyecanın mistik olaylarla harmanlandığı dizi, aralardaki komedi unsurları sayesinde keyifli zaman geçirmenizi sağlıyor. 67 bölüm olarak yayınlanan dizinin her bölümünün sıkılmadan izlenebilmesi, dizinin uzun soluklu olmasını isteyen seyirci sayısını arttırıyor.

Dizide, insanın yaratılışından sonra Tanrı’ya karşı gelerek, insanların buyruğu altına girmeyeceğinisöyleyen ilk şeytan olan Lucifer’in, dünyaya geldikten sonra başından geçen olaylar anlatılıyor. Başından sonuna kadar farklı kurgusuyla dikkat çeken dizi, ilk iki sezonu ile izleyicilerden olumlu puanlar almıştır. İlk üç sezonu Fox kanalında yayınlanan dizi, sadece bir sezonunu Netflix üzerinden vermiştir.


Lucifer’in Yeni Kanalı Arayışı
Fox’ta yayınlanırken, final kararı alan dizinin izleyicileri bu olaya tepki gösterince Netflix diziyi alma kararı vermiştir. 5. Sezonu 2020 ‘de yayınlanması planlanan dizinin, 16 bölüm olarak çekilmesi düşünülüyor. Tom Ellis’in, İngiliz aksanı ile dikkat çektiği dizi, bu yönüyle de izleyicilerden tam not almıştır. Şeytan Lucifer’in, yaşadığı hayattan memnun görünmesinin altında yatan, Tanrıya olan kızgınlığının her fırsatta dile getirmesi,dizinin içerisinde geçen ironik olaylar zincirini destekliyor.

Dünyaya geldikten sonra, Los Angeles polis departmanında suçluları yakalamak için çalışmaya başlar. Tom Ellis’in sempatik tavırlarıyla bütünleşen Lucifer, Chicago Fire’daki performansından sonra dizide öne çıkan, Lauren German ile muhteşem bir ikili oluşturuyor. Dünyada yaşadığı deneyimlerden sonra,farklılaşanLucifer 4. sezondan sonra yeraltına geri dönmüştü. Yapımcı, yeni sezonun çok daha farklı ve muhteşem detaylarla geleceğinin sinyalini veriyor.

İnsan Şeytandan Fazla Şeytan mıdır?

Tom Ellis diziye, içindeki gizli kalmış arzularını dökme çabasında olmasını, çok güzel bir şekilde yansıtıyor. Bunda, aktörün Rush dizisinde canlandırdığı karakterle Lucifer’in birebir örtüşen bir kişilik olmasının payı elbetteki hissediliyor. Dizide, insanın şeytandan daha fazla şeytan olduğu mottosuna da değiniliyor. Dizide Lucifer’in, polis olan kadın karakterin çocuğuna davranışı izleyicileri güldüren bir detay olarak öne çıkıyor. Zira karakterimiz, küçük çocuğa sevimli bir köpek yavrusu muamelesi göstererek,yüzlerimizin gülmesini sağlıyor.

Dizinin fanları, daha çok olağanüstü olay kurgusu görmek istediklerini belirtiyorlar. Polisiye bölümlerin azaltılarak, fantastik kurgu örgüsünün ön plana çıkarılmasını arzulayan seyirciler için yapımcı, bu konuda yapabilecekleri farklı senaryolarının olduğunu belirtiyor. Senaryoda işlenenin Lucifer’in dünyaya geldikten sonra,devamlı olarak cinayet çözmesi, yapısıyla bağdaşmayan bir durum olarak seyirciyi rahatsız etmektedir. Diziye adını veren Lucifer’in bir adının da sabah yıldızı olduğu bilinmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *