Cehennem Lordu Dünyada: Lucifer Dizi Konusu

0/5 Votes: 0
Report

Description

Lucifer, 25 Ocak 2016’dan itibaren ABD kanalı FOX’da yayınlanan dizidir. Büyük ses getiren ve 13 bölümü tamamlanan dizinin ilk sezonu 13 bölüm sürmüştür. Dizinin 2.sezon onayı aldığı da belirtilmiştir. Yani sezonun Ocak 2017’den itibaren başlaması bekleniyor. Tom Kapinos tarafından ortaya konulan yapımda, DC Comics serilerinden olan Lucifer büyük bir ustalıklar ekranlara getirilmiştir.

Lucifer Konusu:

Cehennemin lordu olan Lucifer Motningstar, cehennemden sıkılarak burayı terk etmeye karar vermiştir. Cehennem lordu Los Angeles’a yerleşerek deli dolu bir hayat sürmeye başlamıştır. Yanında getirdiği şeytanlardan biri olan Maze ile birlikte bir bar işleten Lucifer, bu konuda gittikçe yükselmektedir. Dünyada beklemediği şekilde aşkı bulan Lucifer’ın sevdiği kadın yanında öldürülmüştür. Büyük bir pop yıldızı yaptığı kadının öldürülmesine tanık olan Lucifer artık intikam istemektedir.

Lucifer Konusu
Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışan Chloe Decker ile tanışan Lucifer için olaylar daha da değişik bir hal almaya başlamıştır. Normal şartlarda cazibesinden tüm kadınların etkilendiği Lucifer ne yaparsa yapsın Chloe üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmaz. Onu daha yakından tanımak isteyen Lucifer gücünü kullanarak Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışmaya başlayan Lucifer için artık yeni bir dönem başlayacaktır. Yeteneklerine tüm dedektiflerin şaşırdığı Lucifer, davaları çözme konusunda kilit roller üstlenir. Bu arada da diğer dünyada yer alan kardeşi Amenadiel onu tekrar cehenneme döndürmek için çabalamaya başlamıştır. Tüm bu olaylar, sempatik şeytan Lucifer’in bastırdığı duyguların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Lucifer Oyuncuları
Lucifer yayınlanmaya başladıktan sonra özellikle dini çevreler tarafından önemli eleştirilere maruz kalmıştır. İlk bölümünden sonra bir süre ara veren yapım, ilk bölümdeki yapısından biraz uzaklaşarak polisiye tarzına geçiş yapmıştır. Yine de farklı konusu ve başarılı oyuncu seçimleriyle dizi önemli reytingler elde etmiştir.

Lucifer Afiş

Lucifer Oyuncuları:

Lucifer dizisinde Lucifer Morningstar rolünde Thomas Paul Ellis’i görmekteyiz. İngiliz oyuncu aksanı ve sempatik yapısıyla rolünün hakkını vermektedir. 1979 doğumlu oyuncu bu rol için adeta biçilmiş kaftandır. Daha önce Rush, Gothica, Once Upon A Time, Merlin, Miranda gibi yapımlarda rol alan ünlü sanatçı birçok yapımda da kısa süreli roller almıştır.

Lucifer Morningstar

Lucifer dizisinde Chloe Decker rolüyle karşımıza çıkan Lauren German, güzelliğiyle dikkat çekmektedir. ABD’li oyuncu 1978 doğumludur. Daha önce Sexi Love &Secrets, Happy Town, Mahşer Günü, Hawaii Five-0, Cihicago Fire, Chicago PD gibi projelerde rol alan başarılı sanatçı bu yapımda da rolünün hakkını vermektedir.

Chloe Decker

Beğeni toplayan yapımda Lucifer’ın şeytan arkadaşlarından olan Maze karakterini Lesley-Ann Brandt canlandırmaktadır. Güney Afrikalı oyuncu da güzelliğiyle dikkat çekmektedir. Başarılı sanatçı daha önce Legend of the Seeker, Spartacus, Chuck, CSI: New York, Spartacus: Gods of the Arena, Being Mary Jane gibi yapımlarda rol almıştır. Özellikle Spartacus dizisindeki Naevia rolüyle dikkat çeken sanatçı bu dizide de rolünü başarıyla oynamaktadır.

Maze

Lucifer dizisinde, Lucifer Morningstar’ın melek kardeşlerinden olan Amenadiel’i oyuncu D.B. Woodside canlandırmaktadır. ABD’li tecrübeli oyuncu 1969 doğumludur. Kariyerinde Romeo Ölmeli, CSI: Miami, 24, Private Practice, Liet o Me, Hellcats, Single Ladies, Suits gibi önemli yapımlarda rol alan başarılı isim, bu dizide de rolünü başarıyla oynamaktadır.

Amenadiel

Dizide Lucifer Morningstar’ın avukatı rolünü canlandıran Rachale Harris’de başarılı performansıyla dikkat çekmektedir. ABD’li 1968 doğumlu oyuncu daha önce Commited, For Your Consideration, Aman Tanrım, Saftrik Greg’in Günlüğü, Modern Family, New Girl, Suits, Freaks of Nature gibi önemli projelerde rol almıştır.

avukat

Lucifer’da bu isimler haricinde rol alan oyuncular ve üstlendikleri roller şu şekildedir:
Scarlett Estevez (Trixie)
Kevin Alejandro (Dan)
Anthony Paolucci (Lochlyn Munro)
Lucifer, son derece eğlenceli bir yapımdır. Sadece eğlenmek isteyen ve ön yargıyla takip etmeyenlerin bu diziyi mutlaka izlemelerini öneriyoruz.

Lucifer Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *