Luke Cage Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

30 Eylül 2016 tarihinde Netflix kanalı ile ekranlara gelen Luke Cage; Marvel’ın Agents of Shield, Daredevil, Agent Carter ve Jessica Jones dizilerinden sonra çektiği bir diğer dizidir. Luke Cage, Marvel çizgi romanlarında yer alan bir süper kahramandı. İptal edilme tehlikesi bulunan çizgi roman daha sonrasında Iron Fist ile birleştirilmişti. Marvel’ın Hell’s Kitchen’da bulunan süper kahramanlarına ayrı bir ilgi gösterdiği biliniyor, Daredevil dizisiyle bu durum belli olmuştu. İlk olarak Jessica Jones dizisinde gördüğümüz Luke Cage karakteri, bir süper kahraman olarak çok sert bir deriye sahip. Bıçaklar, kurşunlar hatta bombalar bile bu deriyi aşarak Cage’in bedenine zarar veremiyor. Jessica Jones’ta görünen Cage karakteri, bu sefer Luke Cage dizisi adı altında karşımıza çıkıyor. Dizide Luke Cage’in süper güçlerini nasıl kazandığına şahit oluyoruz. Marvel’ın en önemli projesi olarak gösterilen The Defenders kadrosunda Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist (2017’de yayınlanacak), Punisher, Elektra ve Luke Cage yer alacak.

Luke Cage Konusu:

luke-cage-konusu
Hell’s Kitchen’da çok acı bir gerçekle yüzleşen Luke Cage, bu şehri terk ederek siyahilerin yoğun olarak yaşadığı Harlem’e gelir. Harlem’de tanınan bir kişi olan Pope’un berber dükkanında çalışan Cage, geceleri ise Cornell Cottonmouth adındaki gangsterin gece kulübünde çalışmaktadır. Yoğun tempoda geçen hayatına, süper güçlerini kullanmadan devam eden Cage için bu güçleri kullanması kaçınılmaz hale gelecektir. Cottonmouth’un kuzeni olan Mariah Dillard önemli bir politikacıdır. Misty Knight ise bu olayları çözmeye çalışan bir dedektiftir. Yeraltı dünyası ve siyaset birleşirken, karşılarında Luke Cage olacaktır.

Luke Cage Oyuncuları / Karakterleri:

Luke Cage:

luke-cage
Mike Colter’ın canlandırdığı Luke Cage, derisini zırh olarak kullanarak kötülere karşı savaşını sürdürüyor. Daha önce Ringer, The Following, The Good Wife ve Jessica Jones gibi dizilerde rol alan oyuncu, Marvel’s Defenders dizisinde aynı karakter ile karşımıza çıkacak.

Misty Knight:

misty-knight
Simon Missick’in oynadığı Misty Knight karakteri, Harlem’de Luke Cage ile mücadele eden bir dedektiftir. Daha önce ciddi yapımlarda yer almayan oyuncu, Luke Cage dizisiyle beraber zirve yaptı. Misty Knight karakterini Marvel’s The Defenders ve Iron Fist dizilerinde de göreceğiz.

Cornell Cottonmouth:

cornell-cottonmouth
Mahershala Ali’nin can verdiği Cornell Cottonmouth, Harlem yeraltı dünyasının önemli isimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncu daha önce Alphas, House of Cards, Hunger Games gibi yapımlarda rol almıştı.

Mariah Dillard:

mariah-dillard
Alfre Woodard’ın canlandırdığı karakter, Harlem’deki önemli bir politikacı olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncunun daha önce rol aldığı önemli yapımlar ise: Kpax, Desperate Housewives, American Violet, True Blood, State of Affairs ve Captain America: Civil War

Luke Cage Detay:

Kanal: Netflix
Tür: Fantastik, Aksiyon
Yaratıcı: Cheo Hodari Coker
Oyuncular: Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Jaiden Kaine, Rosario Dawson ve Ron Cephas Jones
Ülke: ABD
Başlangıç: 2016

Luke Cage Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=ytkjQvSk2VA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *