Macera Kokan 10 Sinema Filmi – Macera Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bu listemizde sizlerle türü sadece macera olmayan ama macera filmi denildiği zamanda aklınıza gelebilecek 10 sinema filmini sunmak istiyoruz.YORUM kısmını kullanarak listemiz hakkında görüş belirtebilirsiniz.Listedeki filmlerin sıralaması IMDb puanına göre yapılmıştır.

SİZDEN GELEN LİSTE: Bu liste Dilek Soyak tarafından sitemize gönderilmiş bir yazıdır. Sizlerde sitemize liste gönderebilirsiniz.

Macera Filmleri

10. The Green İnferno – Yeşil Cehennem – 2013 – IMDb Puanı: 5,6

The Green İnferno
Bir grup macera sever öğrencinin, Amazon ormanlarında karşılaştıkları yamyam bir kabilesiyle karşı karşıya kalan öğrencileri yağmur ormanlarını kurtarmak için verdiği amansız mücadelenin filmi seyrederken heyecandan yerinde duramayacaksınız.

9. Bullet to the Head – İntikam Kurşunu – 2012 – IMDb Puanı: 5,7

Bullet to the Head
Matz ve Colin Wilson’ın aynı isimli çizgi-romanından uyarlanmış olan filmde ünlü oyuncu Seylvester Stallone Jimmy Bobo isimli bir kiralık katili canlandırmaktadır. Genç bir dedektifle birlikte kendilerini tehlikeli bir soruşturmanın içinde bula bu ikili, hedeflerine ulaşmak için ortak ölüm kalım mücadelesi verecek, her tür fedakârlığı da gösterecektir.

8. Kill Me Three Times – Öldürmenin Üç Yolu – 2014 – IMDb Puanı: 5,9

Kill Me Three Times
Korkusuz bir suikastçı olan Charlie Wolfe ve Alice Taylor adındaki güzel bir kadını öldürmek için harekete geçer.Ancak Charlie sandığı gibi bu işin içinde tek başına değildir. Kendisinin ince elenmiş sık dokunmuş bir tuzağın içinde, bulan korkusuz Suikastçı artık üç farklı cinayetin ve intikam öyküsünün tamda ortasındadır. Hepinize şimdiden iyi seyirler.

7. Pain & Gain – Zor Kazanç – 2013 – IMDb Puanı: 6,5

Pain & Gain
Florida’da vücut geliştirme salonunda çalışara hayatlarını sürdürmekte olan Daniel Lugo ve yakın arkadaşı Adrian Doorbal spor salonundaki meydana gelen sinir bozucu olaylardan maaşlarının düşük olmasından bıkmışlardır. Kendi hayallerinin peşinden gitmeye karar veren bu ikili suçlu olduklarını düşündükleri zengin bir müşterisini kaçırarak zengin olma hayalleri kurarken işler birdenbire sarpa sarmaya başlar. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmi seyredecek olan herkese şimdiden iyi seyirler.

6. Karate Kid – Karete Çocuk – 2010 – IMDb Puanı: 7,2

Karate Kid
Bir zamanların efsanevi filmleri arasında olan Karate Kid beyaz perdede izleyicileri ile yeniden buluştu1984 yılında. yayına giren filmin ilk serisi karate konu olmasına rağmen yeni serisi daha çok kung fu üzerinde yoğunlaşmış görünüyor. Karateci Çocuk izleyici ve eleştirmenlerden aldığı IMDB puanına göre ortalamanın üzerine çıkarak beğeni kazanan filmler arasındadır.

5. Man of Steel – Çelik Adam – 2013 – IMDb Puanı: 7,2

Man of Steel
Nasıl kullanacağı konusunda hiç bir fikri olmadığı bir takım doğa üstü güçlere sahip Clark adlı çocuğun okul servisi bir gün kaza yapar ve içindekilerle birlikte nehre uçar. Servisin içindekilerin ölmesini istemeyen Clark harekete geçer ve hepsini kurtarır. Bu olay sonrasında yaptıklarının onun diğer çocuklardan farklı olduğunu ortaya çıkarır. Doğa üstü güçlere sahip olan Clark’ın kendini keşfetmek için yıktığı bu uzun yolculuğun dünya ve insanlık içinde kurtarıcı bir adım olacağının sinyallerini vermektedir.

4. Cell 211 – Hücre 211 – 2009 – IMDb Puanı: 7,7

Cell 211
Gardiyan olmak üze olan juan işine bir an önce adapte olabilmek için bir gün işine erken gider ve İki meslektaşı ile birlikte hapishaneyi gezerken tavandan başına düşen bir parçayla hemen orada bayılır. Gardiyanlar Juanla ilgilenmek için onu 211 numaralı boş bir hücreye götürür. Bu sırada hapishanede büyük bir ayaklanma başlar ve Juan kendine geldiğinde hayatta kalmak için mahkum rolü oynamak zorundadır. Hepinize şimdiden iyi seyirler..

3. Warcraft – İki Dünyanın İlk Karşılaşması – 2016 – IMDb Puanı: –

Warcraft
World of Warcraft oyununun bu yeni sinema filminde farklı ırkların karşı karşıya geldiği fantastik bir dünyada taşınıyor. Birbirine karşıt gruplardan kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı film güzel bir ABD yapımı olarak sizlerin izlemesini bekliyor olacak.Bu film daha yayınlanmadı ama yayınlandığı zaman tahminen listenin burasında olacaktır. 🙂

2. Lord of the Rings: Fellowship of The Ring – Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – 2001 – IMDb Puanı 8,8

Lord of the Rings- Fellowship of The Ring
Eski medeniyetlerden biri olan Elf demircileri ustalıklarını ve sihir güçlerini kullanarak yaptıkları yüzükleri Karanlıkların Efendisi Sauron ele geçirir ve yüzükleri birleştirip ortaya çok büyük bir gücün çıkmasına neden olur. Karanlıkların Efendisi Sauron bu gücü kendisi için kullanması ve diğer tüm ırkların varlığını tehdit etmektedir. Kaybolan bu yüzük yıllar sonra Shire bölgesinde yaşayan Frodo Baggins isimli bir hobbittin eline geçmiştir. Çok güçlü olan bu yüzük için değişik ırklar birleşerek yüzük kardeşliğini kurar ve büyücü Gri Gandalf önceliğinde Frodo’ya yardım etmek üzere büyük ve tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Şimdiden iyi seyirler..

1. Gladyatör – Gladiator – 2000 – IMDb Puanı- 8,8

Gladyatör
Roma İmparatorluğu’na en parlak dönemlerinden biri olan General Maximus girdiği tüm savaşlardan zaferle çıkar. Artık tek hayali vardır bir an önce evine ve ailesine kavuşmaktır zamanın Roma İmparatoru Marcus Aurelius ,Maximus’a verdiği önemli bir görev vardır. Oda iktidara sahip çıkmasıdır. İktidarın elinden alınacağını anlayan imparatorun oğlu Commodus, general Maximus ve ailesini öldürülmesi için emir verir. Maximus ölümden zor kurtulur ama sonrasında gladyatörler arenasına sürgün edilir. Yıllar sonra Roma’ya gladyatör Maximus’un artık tek amacı vardır Commodus’u karısı ve çocuğunu katledilmesinin intikamını almaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *