Manchester by the Sea Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Aralık ayında ABD’de vizyona giren ve yılın son perdesinin ses getiren yapımlarından biri olan Manchester by the Sea, yolları acı bir şekilde kesişen amca – yeğenin hikayesini anlatıyor. Bünyesinde Casey Affleck gibi ünlü bir ismi de bulunduran yapım, aynı amanda Ben O’Brien ve Kyle Chandler’ı da oyuncu kadrosunda bulundurmakta. Daha önce Analyze This, Gangs of New York ve You Can Trust Me gibi yapımların senaristliğini yapmış olan ünlü senarist Kenneth Lonnargan’ın hem senarist hem de yönetmenlik koltuklarında oturduğu filmin yapımcıları arasında ise Matt Damon ve John Krasinski gibi isimler de yer almakta. Filmin yapım bütçesi 8,5 milyon dolarken, dağıtımını ise Amazon Stüdyoları üstlendi. Film 35 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etti. Film aynı zamanda ABD’de pek çok bölgesel ödül alırken, 5 dalda aday gösterildiği Altın Küre Ödülleri’nde de En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmasını bildi.

Manchester by the Sea Konusu:


Lee Chandler, hayatına kendi başına devam eden sıradan bir insandır. Her gün sokaklarda gördüğümüz binlerce kişiden farksız, hayata öyle veya böyle tutunmayı amaçlamaktadır. Elektrikçilik, tesisatçılık, kapıcılık ve daha onlarca sıradan işle uğraşmış, küçük dairesinde kendi çapında bir hayat inşa etmiştir. Manchester’da doğup büyüyen fakat kendine çizdiği yol haritası nedeniyle uzun süredir şehrine uğramayan Lee, bir gün bir telefon alır. Telefondaki kişi Lee’ye, abisi Joe’nun yoğun bakımda olduğunu söyler. Ani bir şekilde Manchester’a abisinin yanına giden Lee’yi burada pek de güzel bir manzara karşılamaz. Abisi hayatını kaybetmiştir ve Patrick adındaki yeğeni ortada kalmıştır. Lee artık yeğeni Patrick ile kendine yeni bir yaşam inşa etmek durumunda kalacaktır.

Manchester by the Sea Oyuncuları (Karakterleri):

Lee Chandler (Casey Affleck):


Kendi halinde sıradan bir yaşamı olan Lee, abisinin hayatını kaybettiğini öğrenince Manchester’a geri dönmek durumunda kalır. Burada ortada kalan yeğenini yanına alır ve birlikte yeni bir hayata başlarlar.

Patrick (Ben O’Brien):


16 yaşında olan Patrick, Lee’nin abisi olan Joe’nun oğludur. Annesiyle babası ayrı yaşamaktadır. Babasının ölümünün ardından amcası Lee ile yaşamak zorunda kalacak, kendisine bu çerçevede yeni bir hayat inşa edecektir.

Manchester by the Sea Detay:

Yönetmen: Kenneth Lonergan
Oyuncular: Casey Affleck, Michelle Williams, Kyle Chandler, Ben O’Brien
Vizyona Giriş Tarihi: 16 Aralık 2016
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Yapımcı: Matt Damon, John Krasinski
Tür: Drama
Süre: 137 dakika
Bütçe: 8,5 milyon dolar
Hasılat: 35 milyon dolar

Manchester by the Sea Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *