Liste Film

  Marslı Filmi Konusu ve Yorumları

  18.04.2016
  371

  2015 yapımı The Martian yani Marslı filminin yönetmenliğini Ridley Scott üstlenmiştir. Mat Damon harika oyunculuğu ile filmi bir kademe daha yukarı taşıdı desek abartmayız diye düşünüyorum. 2016 Oscar’da En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilmesi harika performansının kanıtı olmuştur. Ayrıca filmimiz toplam 7 dalda Oscar’a aday gösterilmiştir. Filmde ayrıca Kristen Wiig, Jessica Chastain ve Jeff Daniels gibi ünlü oyuncularda rol almıştır. Marslı Filmi Tanıtımına YORUM yapabilirsiniz.

  The Martian

  Marslı Filmi Konusu:

  Marslı filminin konusuna gelecek olursak; Nasa Mars’a araştırma yapmak için bir grup astronot gönderir. Araştırma sırasında fırtına çıkar ve tayfa uzay mekiği ile Dünya’ya dönmek zorunda kalırlar. Fakat Mark Watney adında botanik uzmanı astronot uzay mekiğine binemez. Nasa da dâhil herkes Mars’ta kalan astronotun öldüğünü düşünürler. Fakat hesaba katmadıkları bir şey vardır. Mark Watney yaşamaktadır ve yardım beklemektedir.

  Marslı Filmi

  Mark Mars’ta kendisine yardımın çok uzun zaman sonra geleceğini bilmektedir. Bu yüzden kendisine kurtarma vakti gelene kadar bir düzen kurmak zorundadır. Bunun için ilk olarak elindeki erzakın ne kadar dayanacağını hesaplar. Uzun bir süre elindeki erzak ile idare eder ama erzakı bitmek üzeredir ve yardımın gelmesine hala uzun bir süre vardır. Hayatta kalma savaşı veren Mark, botanikçi olmasının yardımı ile yüzeyinde hiçbir şeyin yetişmediği bu kurak gezegende patates yetiştirmeye karar verir.

  the martian poster

  Filmimiz bu harika adamın hayatta kalmak için yaptıklarını anlatmaktadır. Bu muhteşem film 2015 yılına damga vurmuştur. Kesinlikle izlemenizi önerdiğim Marslı filminin İMDB puanının 8,1 olduğunu hatırlatır, iyi seyirler dilerim.

  Teknik Detay:
  Yönetmen: Ridley Scott
  Senaryo: Drew Goddard
  Oyuncular: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Michael Peña, Kate Mara,Sean Bean, Sebastian Stan, Aksel Hennie ve Chiwetel Ejiofor
  Ülke: ABD
  Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim, Macera
  Orijinal İsmi: The Martian

  Marslı (The Martian) Filmi Fragmanı:

  Marslı Filmi Konusu ve Yorumları isimli yazımıza YORUM yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.