Master of None Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Neflix’in ödül rekortmeni projelerinden biri olan Master Of None dizisi, sıra dışı hikayesi ve ilginç mizah tarzı ile seyircileri ekrana kilitlemeyi başarıyor. Aziz Ansari ve Alan Yang tarafından 2015 yılında yaratılan dizi, en iyi senaryo dalında iki Emmy ödülü ve en iyi aktör dalında Altın Küre kazanmayı başardı. 6 Kasım 2015’te Netflix’te yayımlanan ve ilk sezonuyla birlikte geniş kitlelere ulaşmaya başaran Master of None, 30-35 dakika arasında değişen 10 bölümden oluşuyor.

Master of None, Neflix komedi dizileri arasında yüksek oyunculuk performansı ve durum komedilerinden doğan karakterlerin muzip halleri ile izleyiciye sımsıcak bir hikaye sunuyor. Kadın-erkek ilişkilerinin en sansürsüz ve derin hallerine yer veren bu Netflix komedi dizisinin oyuncuları arasında usta ve genç isimler yer alıyor. Dizide başrolleri Aziz Ansari, Noel Wells ve Eric Wareheim paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda Kelvin Yu, Shoukath Ansari, Bobby Cannavale, Lena Waithe, Fatima Ansari ve Alessandra Mastronardi gibi isimler bulunuyor.

Master Of None Konusu

Dizinin merkezinde Aziz Ansari’nin canlandırdığı Dev Shah bulunuyor. Dev, oyunculuk kariyerine yaptığı hızlı girişle birlikte bir anda renkli bir dünyanın ortasına düşer. Farklı insanlarla tanışan Dev, yeni arkadaş grubuyla hiç alışık olmadığı bir maceraya atılmak zorunda kalır. Dev’in yeni arkadaş grubunda her ırktan insana rastlamak mümkündür.

Dev’in hayata bakış açısı, fikirleri ve kafa karışıklıklarının her detayıyla anlatıldığı dizinin hikayesinin temelinde kadınlar ve erkeklerin farklılıklarına yer veriliyor. Özellikle kadınlar üzerinden söylemlerde bulunan Master Of None dizisi, kadınların ve erkeklerin flört etme şekillerini bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Master Of None Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Dev Shah (Aziz Ansari)

30 yaşlarında ve sevecen bir adamdır. Hint asıllıdır ancak doğduğundan beri New York’ta yaşamaktadır. Reklamlarda ve filmlerde oyunculuk yaparak geçimini sağlar. Hayata pozitif bakan ve mutlu olmaktan hoşlanan Dev, etrafındakiler tarafından çok sevilmektedir.

Aziz Ansari, 23 Şubat 1983’te Columbia’da doğdu. Parks and Recration dizisinde canlandırdığı Tom Haverford rolüyle tanınıyor.

Arnold Baumheiser (Eric Wareheim)

Dev’in en yakın arkadaşıdır. Dev’in aksine daha sakin ve durağan bir adamdır. İnsanlara çok çabuk inanır, saflığı başının büyük dertlere girmesine sebep olur.

Eric Wareheim, 7 Nisan 1976’da Pensilvanya’da doğmuştur. Tim and Eric komedi serisiyle tanınmıştır.

Ramesh Shah (Shoukath Ansari)

Dev’in babasıdır. Deli dolu halleri ile bazen oğlundan bile hareketli olabilmektedir. Sevimli, dinamik ve hayat doludur. Karısını ve oğlunu çok seven Hint kökenli babanın en büyük hobisi oğluna laf etmektir.

Shoukath Ansari, dizinin başrolü Aziz Ansari’nin babasıdır.

Rachel (Noel Wells)

Dev’in uzun süreli nadir ilişkilerinden biridir. Arkadaş canlısı olan genç kız, eğlence düşkünüdür ve keyfince yaşamayı sever. Rachel’in Dev’e olan duyguları zamanla dönüşür ve aralarındaki bağ gittikçe kuvvetlenir.

Noel Wells, 23 Aralık 1986’da Teksas’da doğmuştur. Roosevelt, Saturday Night Live yapımlarındaki rolleriyle tanınır.

Denise (Lena Waithe)

Dev’in arkadaş grubunda yer alan lezbiyen tiyatro eleştirmenidir. Denise, kadınlar konusundaki çarpıcı fikirleriyle herkesin beğenisini toplar. Sık sık gruptaki erkekleri, kadınları tavlamak konusunda verdiği fikirler ile şaşırtmayı başarır.

Lena Waithe, 17 Mayıs 1984’de ABD’de dünyaya gelmiştir. Queen & Slim ve Step Sisters filmlerindeki rolleriyle tanınmıştır. Master Of None’taki senaristlik göreviyle Emmy Komedi En iyi Senaryo ödülünü kazanmıştır.

Francesca (Alessandra Mastronardi)

Dev’in Rachel ayrılığından sonra ilk defa yoğun duygular hissettiği kişidir. New York dışında yaşayan genç, güzel ve hayat dolu Francesca, kendinden emin bir kadındır, Kariyerini hedeflerinin her zaman başına koyar ve duygusal durumlardan kaçar. Dev’den hoşlanmasına rağmen ondan köşe bucak kaçmaya çalışır ve arkadaş olmak için konuşmalar yapar.

Mastronardi, 18 Şubat 1986’da İtalya’da doğmuştur. To Rome With Love, Lost in Florence projeleriyle ünlenmiştir.

Brian Chang (Kelvin Yu)

Grubun en aklı başında görünen kişisidir fakat bazı durumlarda işleri içinden çıkılmaz hallere sokar. Modern ve kariyerine düşkün bir Asyalı olarak New York’ta hayatını sürdürür.

Kelvin Yu; Bob’s Burgers, Grandma’s Boy projeleriyle ünlenmiştir.

Mark (Noah Emmeric)

İlişki konusunda uzman sayılan Mark,Dev’e taktik verir. İlişkiler konusunda çarpıcı fikirleri bulunan Mark, vurdumduymaz tavırlarıyla dikkat çeker.

Emmerich, 27 Şubat 1965’te doğmuştur. Truman Show filmiyle birlikte tanınmıştır.

Ravi Singh (Ravi Patel)

Dev’in Hint kökenli arkadaşıdır. Ancak konuşmasında Hint aksanı yoktur ve bu durum kız tavlama konusunda işine çok yarar.

Patel, 18 Aralık 1978’de doğmuştur. Meet The Patels filmiyle popülerliğe kavuşmuş, Long Shot, Transformers ve Grandfathered yapımlarında rol almıştır.

Masters Of None IMDb Puanı ve Yorumları

Komedi dalının başarılı dizilerinden biri olarak kabul edilen Master Of None, IMDb’de sahip olduğu 10 üzerinden 8,3 puan ile oldukça olumlu bir değerlendirmeye sahiptir.

Sadık izleyici kitlesinin yanına yenilerini ekleyen diziye dair kullanıcı yorumlarında az miktarda da olsa olumsuzluğa rastlanır. Yorumlarda özellikle senaryo ve oyunculuk performanslarına dair övgüler yapılmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *