Meçhul Kız (La Fille Inconnue) Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Meçhul Kız, Belçika ve Fransa ülkelerinin ortaklaşa yönetmiş ve sinema dünyasına sürmüş olduğu bir Avrupa filmidir. Yönetmenliğini Jean-Pierre Dardenne ve Luc Dardenne yapmış olduğu Meçhul Kız, tüm Avrupa da ciddi bir hayran kitlesi edindi ve beğeni topladı. Filmimizin senaristliğini ise aynı zamanda yönetmenliğini de yapan Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne ikilisi üstleniyor. Filmin orijinal ismi “La Fille Inconnue” dir. Fakat dünya genelinde anlaşılması ve bilinmesi açısından bu isim İngilizceye çevrilmiştir. Filmin tüm dünya geneli itibariyle ismi “The Unknown Girl” olarak bilinmektedir. Filmimizin başrol oyuncusu ise Fransız oyuncu Adele Haenel’dir. Filmimizin kategorisi ise ağırlıklı olarak dram, buna ek olarak da gerilim ve suç diyebiliriz. Aynı zamanda filmin IMDB puanı ise 10 üzerinden 6.6 dır.

Meçhul Kız (La Fille Inconnue) Konusu:

Filmimizin başrolünde bulunan ve Jenny rolünde oyunculuğunu sergileyen Adele Haenel kariyerinde son derece yükseklerde olan, geleceği çok parlak olan bir doktoru canlandırıyor. Ve kahramanımız kariyerindeki bu ihtişamdan özel hastanelerde çalışarak gününü gün edebileceği bir hayattan vazgeçerek, hiç kimsenin kolay kolay tercih edip, önemsemeyeceği bir iş olan kamu yararına çalışmayı tercih ediyor. Bu tercihinin sebebi ise bütünü ile idealist bir doktor olması ve insanlara duymakta olduğu güven, sevgi ve merhamet duygusu.

Ve bir gece doktorumuz, Jenny işinde çok yoğunlaştığı bir gece dışarıda vuku bulmakta olan sesleri duymazlıktan geliyor, önemsemiyor ve çalışmasına pür dikkat devam ediyor. Jenny’nin bu önemsemezliği ise bir kadının ölümüne yani filmdeki tüm olayların başlamasına neden oluyor. Bu vurdum duymazlığının farkına varan Jenny, kadının yardım çığlığına karşılık veremeyip onun ölümüne sebep olduğu için kendisini suçlu hissediyor. Bunun üzerine ölen kadının aile bireylerine ulaşıyor, sonrasında ise kendisini çok gizemli, tehlikeli ve onurlu bir davanın içerisinde buluyor.

Meçhul Kız (La Fille Inconnue) Karakterleri:

Jenny:

Filmimizin başrolünde boy göstermekte olan karakterimiz idealist, zeki ve bir o kadarda merhametli bir doktor rolünde. Adele Haenel can vermiş olduğu karakter hakkında ; tüm doktor, mühendis ve bir çok insanda olması gereken özveriyi canlandırdığıma inanıyorum ve tüm insanlar için bu filmde biraz olsun merhamet duygusunu uyandırabildi isem ne mutlu bana… İfadeleriyle can vermiş olduğu karakterin onun için ne kadar önemli ve değerli olduğunu gösterdi.
Meçhul Kız filminin diğer karakterlerini ise;
Daha önce bir çok film ve dizi yapımında başarı ile boy göstermiş olan oyuncular can vermekte. Bu oyuncuların gerçek isimlerine kısaca bir göz atacak olursak ;Jeremie Renier, Fabrizio Rongione, Thomas Doret, Christelle Cornil ve Oliver Gourmet isimlerinde ki Belçika ve Fransalı oyuncular tarafından filmin diğer karakterlerine can verilmekte.

Meçhul Kız (La Fille Inconnue) Teknik Detay:

Yönetmen: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Oyuncular: Adele Haenel, Olivier Bonnaud, Jérémie Renier, Louka Minnella, Olivier Gourmet, Fabrizio Rongione, Thomas Doret, Christelle Cornil, Jean-Michel Balthazar, Nadège Ouedraogo ve Hamidou Ben
Ülke: Belçika
Dil: Fransızca
Ödüller: Cannes Film Festivali 2016 – Resmi Seçki
Yapım: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Süre: 113 Dakika
İthalat: Bir Film

Meçhul Kız (La Fille Inconnue) Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *