Connect with us

Medici: Masters of Florence Konusu ve Oyuncuları

Yabancı Diziler

Medici: Masters of Florence Konusu ve Oyuncuları

Tarihi yapımlara merak duyan kişiler özellikle yabancı dizileri tercih etmektedir. Bu konuda son dönemlerde sayı azalsa da önemli tarih konulu yapımlar karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Bunlar arasında yer alan Medici: Masters of Florence dizisi İtalya’nın Rai 1 televizyonu tarafından yayınlanmaktadır. İlk sezonu 8 bölüm süren dizinin ilk bölümü 18 Ekim’de yayınlanmıştır. Projeyi ortaya çıkaran isimler, Frank Spotniz ve Nicholas Meyer’dir. Dizinin bölümleri 60 dakikaya yakın sürmektedir.

Medici: Masters of Florence Konusu:

medici-masters-of-florence-konusu

İtalya’nın yükselişe geçtiği 15. yüzyılda adeta Floransa’nın kaderini değiştiren Medici ailesi merkeze alınmıştır. Giovanni Medici değirmencilikten hızla yükselen bir bankacı haline gelir. Onun şüpheli ölümü sonrasında yerine oğlu Cosimo Medici geçer. Giovanni’nin öldürüldüğünü sır gibi saklayan Cosimo, bu konuyu gizlice araştırmaktadır. Ülkenin önemli bölgelerinde edindikleri mallarla en önemli ailelerden biri haline gelen Mediciler Papa ile de yakın ilişki kurmuşlardı.

medici-masters-of-florence-dizi-konusu
Cosimo, hayali bankacılık değil de sanatla uğraşmak olan biridir. Ancak Giovanni tarafından bu hayali elinden alınır ve ülkenin en önemli bankacısı haline gelir. Bu sırada kardeşi Lorenzo ve sadık dostu Marco Bello ile babasının ölümünü araştırır. Bu yolda ilk şüphelendiği isim ise, eski dostu ancak şimdiki düşmanı olan Rinaldo Albizzi’dir. Yine de olaylar ve siyasi çekişmelerle dolu zorlu bir süreç Cosimo’yu beklemektedir. Üstelik ülkenin karıştığı bir sırada en büyük hayali olan Duomo Katedrali’ne kubbe yaparak tamamlamak istemektedir.

medici-masters-of-florence-afis
Medici: Masters of Florence dizisi dönemini başarılı bir şekilde yansıtmaktadır. Fazla efektlere, savaşlara yer verilmeyen dizide sürükleyici bir yapı bulunmaktadır. Özellikle İtalya’da önemli izleme rakamları elde eden yapım tarihe meraklı olanlar tarafından takip edilebilir. Yapımın güncel IMDb puanı 8.1/10’dur.

Medici: Masters of Florence Oyuncuları / Karakterleri:

Cosimo Medici (Richard Madden):

cosimo-medici
Dizide Cosmi Medici karakterine ünlü oyuncu Richard Madden hayat vermektedir. Game of Thrones dizisinde Robb Stark karakteriyle tanınan Madden, Sindirella, Baskın Günü, Sirens, Birdsong gibi yapımlarda da yer almıştır. 30 yaşındaki İngiliz oyuncu bu yapımda da başarılı bir performans ortaya koymuştur.

Giovanni Medici (Dustin Hoffman):

giovanni-medici
Dizide Medici ailesinin adeta kurucusu olan Giovanni Medici karakterine ünlü oyuncu Dustin Hoffman hayat vermektedir. 79 yaşındaki başarılı oyuncu Rain Man, Midnight Cowboy, Death of a Salesman, Kramer vs Kramer gibi önemli yapımlardaki rolüyle birçok ödül kazanmıştır. Tecrübeli isim bu yapımda da oyunculuğunu konuşturmuştur.

Lorenzo Medici (Stuart Martin):

lorenzo-medici
Dizide Lorenzo Medici karakterine Stuart Martin hayat vermektedir. Daha önce Crossing Lines, Babylon, Hatfields & McCoys, The Field of Blood gibi önemli dizilerde rol alan ünlü isim, bu dizide de başarılı bir performans ortaya koymuştur.

Contessina Medici (Annabel Scholey):

contessina-medici
Yapımda Cosimo’nun eşi olan Contessina rolüyle ünlü oyuncu Annabel Scholey karşımıza çıkmaktadır. Daha önce Being Human, Personal Affairs, Jane Eyre, Doctors, Inspector George Gently gibi dizilerde rol alan başarılı isim bu yapımda da dikkat çekici bir performansa imza atmıştır.

Medici: Masters of Florence dizisinde ayrıca Marco Bello rolüyle Guido Caprino, Piero rolüyle Alessandro Sperduti, Rinaldo Albizzi rolüyle Lex Shrapnel gibi isimler karşımıza çıkmaktadır. Tarihi drama türündeki bu yapımı izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Continue Reading
You may also like...

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top