Meteor Düşmesini Konu Alan Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sinema tarihi sayısız felaket senaryosuyla doludur. Meteor düşmesini konu alan filmler de bu felaket senaryolarının en başında gelenlerdendir. Aynı zamanda tarihsel bir değeri olan meteor faciaları dinozorların da yok olma sebebi olarak kabul edilir. Bu sebeple meteor düşmesini konu alan filmler dünya sinemasında yaygınlığını sürdürmektedir.

Meteor Filmleri

10. Meteor Apocalypse – Meteor Apocalypse – 2010 – IMDb: 3,0

Meteor Apocalypse
Dünya atmosferinde meydana gelen bir meteor patlaması sonucu dev bir gök taşı Los Angeles kentini üç gün içerisinde tahrip edecektir. Çaresiz bir baba eşi ve kızını bulmak için amansız bir yarışa başlar. Babanın zorlu arayışı, sevdiklerini bulma çabası sürecektir.

9. Meteor Assault – Meteor Assault – 2015 – IMDb: 3,1

Meteor Assault
Ölümcül nitelikte bir meteor fırtınası dünya atmosferi üzerinde bir defalık etkiye sebep olur. Ancak astrofizikçi Steve Thomas bunun yalnızca bir artçı olduğunu ve henüz asıl felaketin gelmediğini düşünmektedir. Bunun üzerine Steve gizlice bir uydu izleme merkezine gider. Gördükleri sonrasında düşüncelerinden daha da emin olan Steve insanlığa da bunu aktarmak ister ve bir akım başlatır.

8. Stranded – Stranded – 2013 – IMDb: 3,5

Stranded
Komutan Gerard Bruchman’ın kontrolündeki bir ay üssünde dört astronot çalışmaktadır. Büyük bir meteor fırtınasının ardından dış dünyayla olan bağları kopar. Kısa zaman sonra meteorların galaksilerarası tehlikeli zehirli bir virüsle kaplı olduğunu ve yaşamlarının risk altında olduğunu öğrenirler. İlk belirtilere Ava adlı astronotta görülür; genç kadın enteresan bir yaratığa hamile kalır. Bu varlık doğduğunda ise işler daha da çıkmaza girer. Peydah olan ölümcül tehlike bütün ekibin yaşamını riskli duruma getirir. Artık yapmaları gereken bu doğaüstü canlıyı alt etmektir.

7. Meteor Storm – Meteor Fırtınası – 2010 – IMDb: 3,7

Meteor Storm
Bir kuyruklu yıldız yörüngesini, Dünya’nın çevresine çevirir. Bunun üzerine San Francisco şehri yıkıcı bir gök taşı dalgasının hedefi olur. Gökbilimci Michelle Young’ ın hayatında bir defa görebileceği olağanüstü bir doğa olayı olan göt taşı yağmuru, atmosferin yüzeyine hasar verip San Francisco’yu bombardımana tutar. Bu durum o ve bütün insanlık için bir kabusa dönmüştür.

6. Polar Storm – Kutup Fırtınası – 2009 – IMDb: 3,9

Polar Storm
Kuyruklu yıldız dünyaya çarpar. Bunun üzerine büyük ve bir o kadar da etkili bir felaket ortaya çıkar. Anlaşama sağlayamayan ülkelerden Rusya ve Amerika bu felaketi atlatabilmek için birlik olup ekip çalışması yapmaya karar verirler. Fakat en büyük sorumluluk eşini oğlunu ve halkı kurtarmak zorunda olan James’ e aittir.

5. Meteor – Gök Taşı – 1979 – IMDb: 4,9

Meteor
Devasa boyutta bir asteroid dünyaya hızla yaklaşmaktadır. Dünyayı yakından tehdit eden bu gök taşı, insanlığın sonunu getirebilecek niteliktedir. Soğuk savaşın baş mimarları olan dünya devi iki azılı dev Rusya ve Amerika, insanlığın ortak tehdidi olan bu felaket konusunda düşmanlıkları bir kenara bırakıp işbirliği yapmak zorundadır.

4. 2012 – 2012 – 2009 – IMDb: 5,8

2012
Film dünyanın sonunun gelmesine sebep olan küresel bir felaketin sonrasında yaşamını sürdürenlerin kahramanca mücadelesini anlatır. Mayalılara ait bir takvimden kaynaklanan kehanete göre dünyanın son günü gelmekteydi. Dünya üzerinde herkes bu kehaneti benimsemişti. Halktan hükumete kadar tüm insanlık beklemekteydi. Bu insanlık tarihinde en çok önem taşıyan tarih olma statüsüne de erişmiştir.

3. Deep Impact – Derin Darbe – 1998 – IMDb: 6,1

Deep Impact
Leo Beidermann’ın teleskopu ile çektiği bir fotoğraf bütün dünyayı ayağa kaldırır. Bir kuyruklu yıldızın son hızla dünyaya yaklaştığı görülen fotoğraf tüm insanlığı paniklemeye yetmiştir. Bilim adamları derhal bir uzay aracının gidip, yaklaşmakta olan kuyruklu yıldızı etkisiz hale getirmesi gerektiğini söylerler. Eski astronotlardan emekli Spurgeon Keeney aracı komuta etmekle görevlendirilir. Dünyanın sonu yakındır ve bütün insanlar biçare beklemektedir.

2. Armageddon – Armageddon – 1998 – IMDb: 6,6

Armageddon
Dünya bir meteorun yörüngesi ile kesişmektedir. Hesaplara göre bu meteor Dünya’ya çarpacaktır. Çarpmayı engellemek görevi bir sondajcının olur ve sonrasında meteora doğru yolculuk başlar: Onur için, aşk için, insanoğlu için. Ben Affleck , Brus Wills, Billy Bob Thornton, gibi yıldız oyunculardan oluşan bir kadro. Aksiyon ve macera dolu Armageddon nefesleri kesecek nitelikte bir film.

1. Seeking a Friend for the End of the World – İlk ve Son Aşkım – 2012 – IMDb: 6,7

Seeking a Friend for the End of the World
Dünyayı yok etmek üzere olan asteroid artık dünyaya çok yakındır. Bilim adamlarının sunduğu bir çare kalmamıştır ve herkes çaresizce yaşanacak hazin sonu beklemeye başlamıştır. Bu esnada karısının terk ettiği Dodge ise lisede sevdiği kızı bulabilmek için yollara düşmüştür. Ama onu bu macerasında birçok ilginç ve komik olay beklemektedir.

Bonus:Gora – Ateş, Su, Toprak, Tahta Sahnesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *