İrlandalı Oyuncu Michael Fassbender Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Gezegendeki en yakışıklı ve en yetenekli aktörlerden biri olduğunu kimsenin reddetmeyeceği Michael Fassbender, Alman bir baba ile İrlandalı annenin oğlu olarak Almanya’da doğdu. Birbirine hiç benzemeyen filmlerde sergilediği yeteneğinin yanı sıra, gerçek hayattaki espri yeteneği ve alçak gönüllüğü ile tanınan Fassbender, hayranları arasında Fassy olarak adlandırılıyor. 30 a yakın filmde rol alan oyuncunun yeteneğini en iyi gösterdiği filmler ve canlandırdığı karakterlerden bir bölümünü sizler için inceledik:
Michael Fassbender Filmleri listemize geçmeden önce listemizde aktörün sadece 5 sinema filmi ve canlandırdığı karaktere yer verdiğimiz konusuna değinmek isteriz. Sizlerde YORUM kısmını kullanarak oyuncu Michael Fassbender’ın hoşunuza giden sinema filmi veya karakterini bizlerle paylaşabilirsiniz.

Michael Fassbender Filmleri – 5 Sinema Filmi

 

#5. Bobby Sands (Hunger, Açlık – 2008) :

Bobby Sands
Yönetmen Steve McQueen’in seyirciyi bir nevi hipnoza sokan 2008 tarihli ilk filminde Fassbender, ömrünün son günlerini yaşayan bir IRA üyesini canlandırdı. Bobby isimli hapishane şartlarına karşı eylemlerini açlık grevine dönüştüren bir mahkumu dramatik ve etkileyici bir biçimde oynuyor. Film, 22 dakika kesintisiz süren ve Bobby’nin Peder Moran’a açlık grevi yapma planını açıkladığı sahne ile dikkat çekiyor. Pek çok ödül alan film, yönetmen McQueen’in benzersiz bir yetenek olduğunu ve Fassbender’in de geleceği parlak bir oyuncu olduğunu ortaya koyması bakımından önemlidir.

#4. Conor (Fish Tank, Akvaryum – 2009) :

Fish Tank
Meşhur Fassbender gülüşü, hiç bu kadar kalp kırıcı etkiye sahip olmamıştı. 15 yaşındaki genç Mia’nın annesinin erkek arkadaşı Conor’ı canlandıran Fassbender, Mia’ya farklı gözle bakmaya başlıyor. Gülüşü flörtöz ama aynı zamanda derinlere yerleşmiş güvensizliğini saklıyor. Başka bir aktör olsaydı çok rahat alçak veya pislik olarak nitelendirilebilecek bu rol, Fassy’nin elinde insaniyet kazanıyor. 2009 yapımı film Cannes’da Jüri Ödülü ve bir sene sonra En iyi İngiliz Filmi kategorisinde BAFTA ödülü almıştı.

#3.  Rochester (Jane Eyre – 2011):

Jane Eyre
Aktör, Bronte kardeşlerden Charlotte Bronte’nin romanından adapte edilen bu filmde hem güzeli hem çirkini canlandırırken, eve çalışmaya gelen mürebbiye Jane ile ilişkisinde git geller yaşanmaktadır. Dönem filmlerinde de başarısını kanıtlayan Michael Fassebender, hayatı sıkıntılar içinde ve yalnız geçen mürebbiyenin kalbini kaptırdığı evin beyefendisi Rochester’ı başarı ile canlandırıyor.

#2. Edwin Epps (12 Years a Slave, 12 Yıllık Esaret – 2014) :

Edwin Epps
Fassy’nin bir psikopatı da çok inandırıcı biçimde ete kemiğe büründürebileceğini bu filmde gördük. Oyunu o kadar iyiydi ki ilk Oscar adaylığını bu film ile aldı. Köle tacirleri tarafından yakalanan ve 12 yıl Fassbender’in psikopat sahibini canlandırdığı çiftlikte köle olarak çalıştırılan Solomon Northup’ın hikayesi, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmış.

#1. Macbeth (Macbeth – 2015) :

Macbeth
Macbeth’i daha önce, Orson Wells ve Toshiro Mifune gibi, rolün ağırlığının altından yetenekleri ve heybetli cüsseleri ile çıkan aktörler canlandırmıştı. Fassbender ise hiç de aşağı kalmayan yeteneği ile bir kere daha bu jenerasyonun en önemli aktörlerinden biri olduğunu kanıtladı.

Michael Fassbender, altını çizmeden, abartıya kaçmadan sergilediği doğal oyunculuğu ve yakışıklılığı ile Hollywood’un yeni Cary Grant’ı olma yolunda hızla ilerliyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde de Oscar kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *