Midnight, Texas Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dizi dünyasının hiç boş kalmadığı şu günlerde NBC’nin yeni fantastik yapımı olan Midnight, Texas dizisi de, Charlaine Harris’in güneyli vampirler serisinden uyarlanan HBO’nun başarılı yapımı True Blood gibi, Charlaine Harris’in aynı adlı romanından esinlenilerek ortaya çıkarılan başarılı bir fantastik yapımdır. Midnight, Texas’ın en ilgi çekici yanlarından birisi de oyuncu kadrosu. Fantastik projelerin olmazsa olmazı, kaliteli bir oyuncu kadrosudur. Midnight, Texas’ın senarist koltuğunda ise Monica Breen oturur.

Midnight, Texas Konusu

Pek çoğu tanıdık yüzlerden oluşan Midnight, Texas; yakın bir geçmişte başına musallat olan bir çingeneden kaçan psişik güçlere sahip, oldukça karizmatik Manfred Bernardo (François Arnaud), kasabada çok sevilen, göründüğünden daha sert bir yapıya sahip olan rehine dükkanının sahibi Bobo Winthrop (Dylan Bruce), esprili, yardımsever ve göründüğünden çok daha güçlü olan bir cadı Fiji Cavanaugh (Parisa Fitz-Henley), oldukça tehlikeli olan, korkusuz, sert ve seksi suikastçi Olivia (Arielle Kebbel), yeryüzüne, arkadaşlarını ve kasabasını korumak için düşmüş olan melek Joe Strong (Jason Lewis), güzel sempatik ve erkeklerin hayalini süsleyen ancak sıradan bir garson kız olan Creek (Sarah Ramos), diğer vampirlerden çok farklı olan, kan yerine insanların duygularından ve enerjilerinden beslenen vampir Lemuel (Peter Mensah), başka bir doğaüstü güce sahip olan, ancak gizemini koruyan, sakin ve ağırbaşlı rahip Emilio Sheehan (Yul Vazquez) ve şerif (Sean Bridgers) bu gizemli ve merak uyandıran, ilk sezonu 10 bölüm süren fantastik yapımda yer alır.

Manfred Bernardo ruhlarla iletişime geçebilen bir psişiktir. Hightover isimli bir çingeneden kaçan Manfred, Texas’ın Midnight denilen gizemli kasabasına yerleşir. Bu kasabaya oldukça hızlı bir şekilde adapte olmaya çalışır. Ancak kısa sürede bu kasabanın gerçekten de söylenildiği gibi esrarengiz ve gizemli olduğunu fark eder. Kasabada bulunan doğaüstü karakterler ve normal insanlarla tanışır. Sonrasında ise evini kiraladığı Bobo’nun nişanlısı Aubrey’in öldüğü ortaya çıkar. Ruhlarla konuşabilen Manfred, onun ruhu ile iletişime geçerek, cinayeti ortaya çıkarmaya çalışır. Bu araştırma esnasında ise, kendi evine kötü ruhlar musallat olur. Manfred, nasıl şeytani bir durumun içine düştüğünün henüz farkında değildir ve içinden çıkılmaz bir hal alan bu durumdan nasıl kurtulacağını bilemez.

Midnight, Texas Karakterleri / Oyuncuları

Lemuel “Lem” Bridger (Peter Mensah)

lemuel

Bridger, geleneksel vampirler gibi kan içerek beslenmeyen, Midnight’ta yaşayan bir vampirdir. Kan da içebiliyor olmasına rağmen Lem, insanların ve kendisi gibi diğer doğaüstü varlıkların enerjileri ve duygularından beslenir. Diğer komşularına kıyasla, Midnight’ta herkesten daha uzun süredir yaşayan Lem, Manfred’in büyük annesi Xylda’yı daha hayattayken tanımıştır. Son derece güçlü bir vampir olarak betimlenen Lem, dostlara güven, Midnight’ın düşmanlarına korku verir. Midnight Pawn‘da gece vardiyasında çalışır. Olivia Charity ile aşk olarak tanımlanabilecek ortak faydaya dayalı bir ilişki yaşayan Lem, kızın duygularından “beslenerek” onun öfkesini kontrol etmesine yardımcı olur.

Bobo Winthrop (Dylan Bruce)

bobo

Midnight’ta yaşayan, doğaüstü güçleri olmayan bir insandır. Yerel rehin dükkanının sahibi olan Bobo, yıllardır bu dükkanda pek çok garip özelliği olan, tarihi eşyalar satar. Rehin dükkanının bulunduğu binanın üst katında Olivia, altında ise Lem yaşar. Binadaki diğer bir boş odayı da, kasabaya yeni taşınan Manfred kiralar. Nişanlısı Aubrey ile yaşadıkları bir tartışma sonrasında kız ortadan kaybolur. Daha sonra kızın ölü bulunmasıyla birlikte Bobo şüpheli konumuna gelir. Bobo’nun en yakın arkadaşı Fiji, arkadaşının masumiyetine inanarak onun avukatlığını yapmaya başlar.

Manfred Bernardo (François Arnaud)

manfred

Midnight’a yeni taşınan Manfred’in psişik güçleri vardır. Bu gücü sebebiyle, bir medyum olarak görülen Manfred, iletişime geçtiği hayaletlerin bedenini ele geçirmesine de açık hale gelir. Bu durum Manfred’in yeteneğini aynı zamanda bir lanete çevirir. Gücünü dolandırıcılık yaparak kolay para kazanmak için de kullanan Manfred’in üçkağıtçı bir yanı da vardır. Manfred, Hightower adında onu öldürmek isteyen çingeneden saklanmak için Midnight’a taşınır. Bu tavsiyeyi ona, ölü büyük annesinin hayaleti verir. Kasabaya taşınmasıyla birlikte kendini, Aubrey Hamilton cinayetini çevreleyen sır perdesinin içerisinde bulur.

Fiji Cavanaugh (Parisa Fitz-Henley)

fiji

Kurnaz, esprili ve özgür ruhlu bir cadı olan Fiji, Midnight’ta kafasına göre takılır. Arkadaşları arasında bir araya getirici olarak görülen Fiji, aynı zamanda onların en büyük koruyucusudur. Manfred’in kasabaya taşınmasının ardından, genç adamın niyetini öğrenmek için ona lanetli kurabiyeler yedirir. Arkadaşı Creek’e göre Fiji, kedileri seven bir kızdan çok daha fazlası, son derece güçlü, kadim bir cadıdır. Kendi gücünün sınırlarını kendisi de bilmeyen Fiji, bu güçlerinin yeri geldiğinde ne kadar yıkıcı olabileceğini görecektir. Bobo’nun en yakın arkadaşı olan Fiji, ikisinin arasındaki ilişkinin arkadaşlıktan öteye geçmesini arzu etse de, bu hayal Bobo’nun kız arkadaşının ölümüyle rafa kalkar.

Olivia Charity (Arielle Kebbel)

olivia

Olivia serbest çalışan ve son derece karanlık ve gizemli bir geçmişe sahip bir suikastçidir. Topluluğun vazgeçilmez bir parçası olan Olivia, tıpkı Midnight’ın diğer sakinleri gibi, son derece tehlikelidir. Her geçen bölümde, karanlık geçmişini öğrendiğimiz Olivia için, Midnight’ı tehlikelere karşı korumasının ne denli önem arz ettiğini de kademe kademe öğreniriz. Lemuel ile arasındaki simbiyotik ilişki, garip olduğu kadar tatlıdır.

Joseph “Joe” Strong (Jason Lewis)

joe

Yumuşak başlı bir dövme sanatçısı olan Joe, Midnight kasabasının sakinlerini koruyan bir melektir. Sarsılmaz bir ahlaki pusulaya sahip olan Joe, kocası ve köpeğiyle mutlu bir hayat sürer. Her melek gibi kanatlara ve bir meleğin doğa üstü güçlerine sahip olan Joe, bir milenyumdan daha fazla süredir insanların arasında yaşar ve kıyameti durduracak kehanetin gerçekleşmesini bekler.

Creek Lovell (Sarah Ramos)

creek

Bir lokantada garsonluk ve “Gas n go” adlı benzincide kasiyerlik yapan Creek, komşu kızı güzelliğine sahip sıradan bir kızdır. Oldukça parlak ve esprili bir kız olan Creek, düşlerini gerçekleştirmek istese de aşırı korumacı babasının etkilerinden erkek kardeşini muhafaza edebilmek için, bu hayalleri erteler. Midnight’ı terk edip yazar olmanın hayalini kuran Creek, her şeye rağmen erkek kardeşini bırakıp gidemez. Manfred’in kasabaya taşınmasının hemen ardından ikili arasında ilk görüşme aşk meydana gelir. Birbirlerine karşı güçlü duygular beslemelerine rağmen, kasabadaki tehlike ve mücadele edilmesi gereken düşmanlar sebebiyle, bir türlü bir araya gelemezler.

Midnight, Texas Detay

Yapım yılı: 2017

Tür: Fantastik, Gizem, Drama

Ülke: USA

Yaratıcı ve Senarist : Monica Owusu-Breen

Kanal: NBC

Süre: 60 dk

Oyuncular: François Arnaud, Parisa Fitz-Henley, Dylan Bruce, Peter Mensah, Arielle Kebbel, Jason Lewis, Sarah Ramos, Yul Vazquez

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *