Miraç Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Miraç Filmi yapımcılığını Galibarda Fikir Sanat için Miraç Kazancı’nın, yönetmenliğini Enes Hakan Tokyay’ın ve senaristliğini Yasin Öksüz’ün üstlendiği dram,macera ve komedi türünde bir filmdir.21 Nisan’da vizyona girecek olan filminin konusu Yusuf ve Ali isminde iki arkadaşın,yakın zamanda kaybettikleri arkadaşları olan Ahmet’e seslerini duyurmak istemeleri ve bunun için maceradan maceraya atılmalarıdır.

Miraç Filmi Konusu:

Filmin yapılmasının amacı hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için ailelerin çocuklarıyla birlikte izleyebilecekleri bir film hazırlamak hem de Miraç Kandili için Peygamberimizin (s.a.v) başından geçen Miraç olayını çocuklar için farklı bir bakış açısından anlatmaktır.Müziklerini Rafet El Roman’ın hazırlamış olduğu filmin başrollerinde  Ufuk Bayraktar,Meltem Miraloğlu ve Arda Şahin gibi oyuncular yer alıyor.Filmin yapımcısı Miraç Kazancı Peygamberimizin (s.a.v.) Miraç’a çıkışını çocukların gözünden,onların dünyasından vermeye çalıştıkları bir film olduğunu söylüyor. Ve ayrıca izleyenlerin bu mucizevi olayı çocukların bakış açısından görmelerini, izlerken tebessüm etmelerini istediklerini dile getiriyor.

Miraç Filmi Oyuncu Kadrosu:

 

Ufuk Bayraktar:

12 Eylül 1881 – İstanbul doğumlu dizi ve film oyuncusudur. Lise öğrenimini Gürsoy Koleji’nde tamamladıktan sonra üniversite okumama kararı almış ve babasının işletiyor olduğu Firuzağa Kahvesi’nde garsonluk yapmaya başlamıştır. Garsonluk döneminde herhangi bir oyunculuk eğitimi almamasına rağmen ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilmiş ve oyunculuk kariyerine “Bekleme Odası” ve “Kader” filmleriyle ilk adımını atmıştır.Daha sonra yer aldığı birçok dizi ve filmde üstün performans gösteren oyuncu ATV’de yayınlanmaya başlayan Ezel dizisinde Tuncel Kurtiz’in canlandırdığı “Ramiz Dayı” karakterinin gençliği rolünde yer almıştır.Merve Bayraktar ile evlidir ve Efe Cevahir isminde bir oğlu vardır.

Meltem Miraloğlu:

13 Ocak 1987 – Diyarbakır doğumlu dizi ve film oyuncusudur. Henüz 2 yaşındayken geçim zorlukları nedeniyle ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Müjdat Gezen Güzel Sanatlar Akademisinden mezun olan oyuncu,çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ve  reklam filmlerinde oynamıştır.Kılıç Günü ve Bir Bulut Olsam dizilerinde yer aldıktan sonra Mahsun Kırmızıgül’ün “Hayat Devam Ediyor” dizisinde “Hayat” karakterini canlandırarak ün kazandı.Daha sonra Bilal Babaoğlu’nun yönettiği ve Aşık Veysel’in hayatını konu alan bir projede ozanın eşi olan Esma’yı canlandırdı.

Oğuz Oktay:

13 Ağustos 1939 – Yalova doğumlu dizi, film ve tiyatro oyuncusudur.Oyunculuk yaşamına 1955 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nde öğrenim görürken Plautus’un “Esirler” adlı oyunuyla başladı.Ardından tiyatrodan kazandığı parayla Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde iç mimarlık okudu ve mimar oldu.İstanbul Teknik Üniversitesi Sanat Kulübü,Dormen Cep Tiyatrosu,Fatih Tiyatrosu ve Münir Özkul Bulvar Tiyatrosu gibi çeşitli tiyatrolarda çalıştı.Bu tiyatrolarda sahnelenen çoğu oyunda yer aldı.Askerliğini yaptıktan sonra 20 yıl tiyatroyla ilgilenmedi.Bu arada mimarlık mesleğini icra etti.Daha sonrasında tekrar tiyatro oyunculuğuna döndüğünde birçok projede başarılı performanslar gösterdi.22 Ocak 2015 yılında tedavi gördüğü hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.

Miraç Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *