Modern Family Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

23 Eylül 2009 tarihinden beri Amerika’da yayında olan, komedi ve mizahi öğelerin ön planda tutulduğu dizinin yönetmenlik koltuğunda Steven Levitan oturuyor. Lloyd-Levitan Productions yapım şirketine ait olan dizinin yapımcısı ise Christopher Lloyd. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Los Angeles’ta geçen dizinin başrollerini ise Ty Burrell,Julie Bowen, Sofia Vergara, Ed O’Neill, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet gibi isimler paylaşıyor. Tam 10 sezondur ekranlarda olan dizinin bugüne kadar 192 bölümü çekildi. Her bir bölüm ise 22 dakikadan oluşuyor, yani izleyiciler 22 dakikalık bu tat için sabırsızlanıyorlar. Birçok ödüle ambargo da koyan dizi komedi anlamında son yıllarda verilen en büyük eserlerden bir tanesi. Film tanıtım sitesi olan IMDb’de de 267.726 kişinin oyladığı dizi tam olarak 8,5 puan almış durumda. Alınan bu başarılı puan da dizinin ne kadar dikkat çekici olduğunu kanıtlar nitelikte. Bunun için bir başka kanıt da dizinin tam 15 milyon seyirci ile izlenmeye başlanmasıydı. 3 ayrı ailenin takip edildi dizide karakterlerin de oldukça eğlenceli olduğunu belirtmemiz yalan olmaz. Filmin senaristleri ise Steven Levitan ve Bill Wrubel.

Modern Family Konusu:

Birbirine yakın olan 3 ailenin anlatıldığı dizide 3 çiftten birisinin gay olması dikkat çekici bir detay. Bu çiftin evlat edindikleri Vietnamlı bir çocuk olması da diziye bir o kadar ilgi katıyor. Dizide anlatılan 3 çiftten birisi Jay ve karısı Gloria. İlk karısından ayrılınca Kolombiyalı güzel Gloria ile evlenen Jay, Gloria’dan yaşça çok büyük. Diğer bir çift ise Jay’in kızı Claire ile eşi Phil. Oldukça renkli bir çiftten bahsediyoruz ki Phil “renkli” kelimesinin hakkını veriyor. Diğer bir çift ise Jay’in üvey oğlu olan eşcinsel Mitchell ve onun eşi Cameron. Dizide bu 3 aile arasında bağlantılar anlatılmakta ve aileler arasında geçen her şey tüm mizahi yönü ile izleyiciye aktarılmakta. Dizi bir belgesel dizi gibi olduğundan bazı bölümlerde kamera karşısında aile bireylerine sorular sorulduğunu görmemiz mümkün. 3 ailenin yaşadıkları bu sorularla da mizahi bir şekilde seyirciye sunuluyor. Dizide fazlasıyla karaktere rastlamanız ise oldukça normal, sonuçta dizide 3 aileden bahsediliyor ve bu aileler çocuklara da sahip.

Modern Family Karakterleri:

Jay Pritchett:

Dizide 3 çocuğun (Jay, Mitchell ve Julie) babası rolünü canlandıran en yaşlı karakter. Yaşı gereği diğer karakterlere göre daha sakin ve tabiri caizse efendi bir yapıda olan Jay efendiliği kadar da enerjik bir yapıya sahip. Eşinden ayrıldıktan sonra kendinden bir hayli küçük olan Gloria ile evlenen Jay kızına da oldukça düşkündür.

Gloria Delgado Prichett:

Jay’in 2. Eşi olarak rol alan Gloria hem huysuz hem de tatlı kadını oynamaya çalışan bir karakter. Jay’in kızı Claire ile de yıldızı bir türlü barışmamaktadır. Tezat bir karakter olduğuna değinmiştik, Gloria hem akıllı hem de saf bir kadın. Mimikleri ise filmin adeta tadı tuzu.

Claire Dunphy:

Jay’in kızı rolüne can veren Julie Bowen’in oynadığı rol babasına ve eşine düşkün bir kızı anlatıyor. Ayrıca 3 de çocuğa sahip olan Claire’nin 4. Çocuğu da eşi diyebiliriz çünkü bir çocuktan farksız.

Phil Dunphy:

Phil, Claire’nin çocuk ruhlu kocası. Eşine sadık bir koca, bir o kadar da sevgi dolu. Çocukları ile de çocuk olmasını bilen Phil dizinin en renkli karakterlerinden bir tanesi.

Mitchell Pritchett:

Gay bir karakter olan Mitchell özellikle gay olduğu için başlarda babası ile yıldızı barışmasa da sonradan araları ısınıyor.

Cameron Tucker:

Bir başka gay karakter. Mitchell’in duygusal olan eşi rolünde oynayan bu rolü ise Eric Stonestreet canlandırmakta.

Modern Family Detaylar:

Oyuncular: Ty Burrell,Julie Bowen, Sofia Vergara, Ed O’Neill, Jesse Tyler Ferguson
Başlangıç: Eylül 2009
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
Kanal: ABC
IMDb: 8,5

Modern Family Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *