En İyi Motivasyon Filmleri Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Motivasyonumuzu arttırabilecek nitelikte 20 film’lik En İyi Motivasyon Filmleri Listesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Motivasyon’u basit bir şekilde açıklarsak “bir şeyleri yapma arzusudur” ki bunu açığa çıkarmak da hiç kolayda değildir. Bu arzuyu uyandırmak bizi harekete geçirir. Bu arzuyu uyandırmak için bazen bir film bazen güzel bir kitap bazen de bir şarkı yetebilir. Ancak bu motivasyon alevini sürekli canlı tutabilmek kolay bir şey değildir. Listemizdeki filmler hayatınızı değiştirecek, uçuracak, sizi mükemmelleştirecek halleri yok tabi. Ancak izlediğinizde hafif de olsa sizi motive edebilecek türden filmler. Takım çalışması, liderlik, katılımcı motivasyon vb konularda en azından fikir verebilecek tarzdaki listemize geçelim isterseniz. Listemizdeki filmleri sosyal medya, sözlük ve forumlardan derlenerek hazırlanmış ve IMDb puan sıralamasına göre sıralanmıştır. Sizlerde izlediğinizde motive olduğunuz film varsa YORUM kısmını kullanarak paylaşabilirsiniz. İyi Seyirler….

 

Motivasyon Filmleri Listesi

 

20. When Nietzsche Wept – Nietzsche Ağladığında – 2007 – IMDb: 6,4

When Nietzsche Wept

19. yüzyıl Viyana’sında geçen film Irvin D. Yalom tarafından yazılmış romanın sinemaya uyarlamasıdır. Dram, gizem ve Psikolojik türdeki film ümitsizliği konu alan ve ders verme niteliği de bulunan bir yapımdır.

19. Secret Window – Gizli pencere – 2004 – IMDb: 6,6

Secret Window

Stephen King’in romanından sinemaya uyarlanan film Johnny Depp’in inanılmaz oyunculuğu ile sizi başka diyarlara götürüyor.

18. Copying Beethoven – Beethoven’ı Anlamak – 2006 – IMDb: 6,8

Copying Beethoven

Ludwig van Beethoven’ın hikâyesinin anlatıldığı filmde Beethoven’ın hayalleri karşı karşıya kaldığı zorluklar üzerinde durulmaktadır. Biyografi, dram ve müzikal türlerin birleştiği film ABD, Almanya ve Macaristan ortak yapımıdır.

17. Identity – Kimlik – 2003 – IMDb: 7,3

Identity

Piyasadaki en iyi Psikolojik – Gerilim filmlerinden bir tanesidir Identity (Kimlik) filmi. Gizem seviyesi yüksek, ters köşe bir film izlemek isterseniz yönetmenliğini James Mangold üstlendiği 2003 yapımı Kimlik filmi tam size göre bir film.

16. Billy Elliot – 2000 – IMDb: 7,7

Billy Elliot

Balet olmak isteyen yoksul bir çocuğun hikâyesinin anlatıldığı filmde bir babanın çocuğu için neler yapabileceği ve bir çocuğun başarmak için nelere göğüs gerdiğini anlatan duyusal bir yapım.

 

15. Remember the Titans – Unutulmaz Titanlar – 2000 – IMDb:7,8

Remember the Titans

Takım oyunu duygusunu geliştiren ve beraber çalışmanın önemini gösteren Remember the Titans (Unutulmaz Titanlar) filmi ırkçılık yapılan bir dönemi anlatmaktadır. Virginia eyaletinde 1971 yılında geçen film Dram ve Spor türündeki gerçek bir hikâyeden alıntıdır.

14. The Pursuit of Happiness – Umudunu Kaybetme – 2006 – IMDb: 7,9

The Pursuit of Happiness

Filmin sosyal medyada repliklerini bolca görmüşsünüzdür zaten. Chris Gardner’ın biyografisi niteliğinde olan filmde baba oğul ilişkileri çok güzel bir şekilde işlenmiştir. Will Smith’in güzel filmleri arasına girebilecek bu filminde oğluyla beraber rol almıştır.Filmden Bir Replik: “Bir hayalin varsa onu korumalısın. İnsanlar kendi yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylemek isterler. Eğer bir şey istiyorsan, onu elde etmelisin. “

13. Dead Poets Society – Ölü Ozanlar Derneği – 1989 – IMDb: 8,0

Dead Poets Society 1999

En İyi Özgün Senaryo dalında Akademik ödülü de alan film idealist bir öğretmenin hikâyesini anlatmaktadır. Değerlere bağlı ve liderlik vasfı hakkında güzel bir bakış açısı getirebilecek filmin yönetmeni Peter Weir dir.

12. Rain Man – Yağmur Adam – 1988 – IMDb: 8,0

Rain Man

En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Orijinal Senaryo dallarında Oscar Ödülü kazanan bol ödüllü bir filmdir. Tom Cruise ve Dustin Hoffman’ın oyunculuk performansları da filmi güzel yapan bir diğer etken oluyor.

11. Black Swan – Siyah Kuğu – 2010 – IMDb: 8,0

Black Swan

Gerçek bir hikâyeden sinemaya uyarlanan filmde Nina’nın (Natalie Portman) bale eğitimi konu alınmıştır.

10. Mar Adentro – İçimdeki Deniz – 2004 – IMDb: 8,1

Mar Adentro

Gemi kazası sonucu felçli olarak yaşamaya mahkûm kalan Ramón Sampedro’nun (Javier Bardem) ötenazi istemesi üzerinde durmaktadır. İspanyol yapımı filmin oyuncusu Javier Bardem bu film sayesinde birçok ödül kazanmıştır.

9. The Truman Show – Truman Show – 1998 – IMDb: 8,1

The Truman Show (1)

Truman Show kaderimizin kimsenin elinde olmadığını, doğru kararlar ile özgür ve istediğimiz bir yaşamı sağlayabileceğimizi anlatan güzel bir yapımdır. En İyi Yönetmen, En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Senaryo ödüllerinin de sahibi olan film bir çok konuyu eleştirmektedir.Filmde özellikle Jim Carrey ‘nin performansı takdire şayandır.

8. Mary and Max – Mary ve Max – 2009 – IMDb: 8,2

Mary and Max

Stopmotion türündeki filmin seslendirmesini Toni Collette, Philip Seymour Hoffman, ve Eric Bana üstlenmiştir.

 

7. Amadeus – 1984 – IMDb: 8,3

Amadeus

8 dalda Oscar ödülü kazanan film birçok ülkeden ödülle dönmüş bol ödüllü bir filmdir.

6. Good Will Hunting – Can Dostum – 1997 – IMDb: 8,3

Good Will Hunting

Oyuncu Robin Williams bu film sayesinde En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını almıştır. En iyi Senaryo ödülünü kazanan güzel bir dram filmidir.

5. A Clockwork Orange – Otomatik Portakal – 1971 – IMDb: 8,4

A Clockwork Orange

Anthony Burgess’in romanından sinemaya uyarlanan film ahlaki değerler, iyi kötü kavramı ve değişimin insanlar üzerindeki etkilerini irdeleyen film Britanya’da endüstri sonrası dönemi işlemektedir.

4. Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan – 2004 – IMDb: 8,4

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

İkili ilişkileri anlatan ödüllü güzel bir filmdir. “Onu beyninden silebildin, peki ya kalbinden” repliği ve filmdeki birçok repliği ile sosyal medyanın filmi de diyebileceğimiz bir yapımdır.

3. Braveheart – Cesur Yürek – 1995 – IMDb: 8,4

Braveheart

Özgürlük için neleri feda edebilirsiniz. Mel Gibson’in başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği film yarı kurgusal bir tarihi filmdir.Filmde William Wallace’ın hayatı anlatılmaktadır.10 dalda Oscar’a aday gösterilen Cesur Yürek filmi En İyi Filmde dahil olmak üzere 5 Oscar ödülü almıştır.”İngiliz tarihçiler benim bir yalancı olduğumu söyleyecekler ama tarih, kahramanları asanlar tarafından yazılıyor..” repliği adeta efsane bir replik olmuştur.Liderlik duygusunu geliştirebilecek geliştirmese bile izlemediyseniz kesinlikle izlenmesi gerekli bir filmdir.

2. One Flew Over the Cuckoo’s Nest – Guguk Kuşu – 1975 – IMDb: 8,7

One Flew Over the Cuckoo's Nest (1)

Ken Kesey tarafından yazılan romandan sinemaya uyarlanan film 1993 yılında ABD Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilen nadide bir filmdir.

1. – 1994 – IMDb: 8,8

Forrest Gump

Winston Groom’ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan güzel bir filmdir. Tom Hanks’ın en iyi filmlerinden olan Forrest Gump, 2011 yılında “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilen güzel bir yapımdır.

Bonus: Rocky Film Müziği 🙂


Listemizin Bonus’u hepinizin bildiği Rocky Filminin efsanevi film müziğidir. Filmin tüm müzikleri insanı motive edebilecek türdedir.

8 comments on "En İyi Motivasyon Filmleri Listesi"

 1. bekir says:

  hocam motivasyon filmi demişsiniz de bu filmlerin 2-3′ ü hariç motivasyonla alakası yok
  güncellerden whiplash kesin olmalıydı gerçekten çok sağlam bi motivasyon filmi, rocky falan da olabilirdi burda

 2. aliş says:

  hiç de motive etmiyor bu filmler. tamam değişik filmler, insan psikolojisi üzerine tüolar falan veriyorlar ama gaza getirmiyorlar insanı

 3. selami says:

  hayatımda yıllarca sürüsüne film izledim.ve bu filmlerden hiç birine tutup vakit harcayıp yorum yazmadım. Gizli pencere filminin motivasyonla ne alakası var hayatımdan 2 saatimi yok yere caldın psikolojik manyak bir delinin hikayesi beni neden motive etsin psikomanyak mısın.

  • YİĞİT says:

   Kesinlikle haklısınız. Hayatımda izlediğim en gereksiz filmler listesine giren bir filmdi GİZLİ PENCERE.

 4. Anonymous says:

  Patch adams
  Can dostum
  Benim adım sam
  Her çocuk özeldir
  Atla shin (tayvan)
  Onur savaşı
  My all american
  Sözcüklerin gücü
  Front of the class
  Whiplash
  Bir efsanenin hayatı 2013
  Yetenekli Eller : ben carson
  Temple Grandin
  Zafere hücum
  Bir yunusun hikayesi
  1000 de 1: cory weissman hikayesi
  Genç çıraklar
  Koş milkha koş (hint)
  Larry crowne
  Koç cartee
  Küçük gün ışığım
  Kör nokta
  Hayat okulu
  Bir çeşit komik hikaye
  Asla pes etme

 5. secret window says:

  abi admin allah aşkına bu filmlerler konu başlıgının ne alakası var lutfennn cevap ver ya zaman caldıgın ıcın saol

 6. secret window says:

  ya admin konu başlıgıyla filmlerin ne alakası var lannnnnnnnn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *