Mr. Robot Dizisi Konusu ve Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Mr. Robot Amerikan yapımı bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizi Sam Esmail adlı yazar tarafından oluşturulmuştur. Dizi psikolojik-gerilim filmi olarak sunulmaktadır. Esmail, bu diziyi öncelikle film projesi olarak görmekteydi fakat daha sonra dizi olarak yayın hayatına kazandırmaya karar verdi. Mr. Robot Dizisi Konusu ve Tanıtımı ile ilgili yeterli bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Mr. Robot Dizi Tanıtımı:

Dizi özellikle bilişime ilgi duyan herkesin ilgisini çekmektedir. Dizi içerdiği bilişime dair terimleri ve heyecanlı siber saldırı olaylarıyla ilgiyi canlı tutabilmektedir. 24 Haziran 2015’te yayınlanmaya başlayan dizi ise IMDb’den 8,8 gibi oldukça yüksek bir puan almaktadır.

Mr. Robot Konusu:

Mr. Robot Konusu
Başrolde Elliot adlı karakter bulunmaktadır. Bu karakter çocukluk yaşlarından beri ailevi şiddete maruz kalmış ve genellikle asosyal olan bir karakteri temsil etmektedir. Elliot bir siber güvenlik firmasında tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Fakat Elliot’un hayatı istediği gibi gitmez. Psikolojik sorunlarla mücadele eder. Bu psikolojik sorunların bir yansıması olarak ise geceleri yaptığı işler görülür. Geceleri sevdiklerine ve ailesine zararı dokunan kişilerin bilgisayarları vasıtasıyla onlara zarar vermeye çalışır. Bir gün hayatı değişecektir. Bir sabah iş yerine gittiğinde şirketin bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu görür. Konu ile ilgili inceleme yaparken saldırının bir grup hacker tarafından düzenlendiğini görür. Fakat hacker’ların amacı aslında Elliot’u ekiplerine katmaktır. Onu da saldırı ekiplerine katmak için mücadele verirler. Bu noktada Mr Robot devreye girer. Bu bilinmeyen siber saldırı ekibinin lideri odur. Elliot’un sahip olduğu yetenekler ise onu ziyadesiyle tatmin etmektedir. Fsoceity grubu böylece ortaya çıkar. Bu grup dünya devi ekonomik güçlere sahip olan işletmeleri devirmek amacını gütmektedir. Elliot da bu gruba katılarak hayalini gerçekleştirmek ister. Elliot dizide şizosfreni bir kişiliği de andırmaktadır. Fsocieity adlı grupta kız kardeşini ve babasını bulur. Fakat gel gitleri ile aslında gerçek mi yoksa bir hayal ürünü mü olduğu belirlenemez. Tyrell Wellick, Elliot ile iş birliği yapmaya karar verir fakat daha sonra ortadan kaybolur. Onun nereye gittiğini bilen yoktur. Kim olduğunu da…

Mr. Robot Karakter Tanıtımı:

 

Elliot Alderson (Rami Malek):

Mr. Robot Elliot Alderson
Rami Malek bir çok filmde rol alarak tecrübe kazanmıştır. Bunlardan en bilinenleri ise Müzede Bir Gece, Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2, Battleship ve Need For Speed filmleridir. Sami adında bir erkek kardeşi mevcuttur. Yeni projesi ise Mr. Robot’tur. Dizide psikolojik olarak sorunları olan bir karakteri canlandırmaktadır. En büyük kabiliyeti ise bilişime karşı olan kabiliyeti ve ilgisidir. Aynı zamanda hayatını da bu şekilde kazanmaktadır.

Mr. Robot (Christian Slater):

Mr. Robot Christian Slater
1969 doğumlu olan ABD’li aktörün annesi ise ünü bir yönetmendir. Son 10 yıl içerisinde Slipstream (2007) ,The Ten Commandments (2007), Igor (2008), My Own Worst Enemy (2008), Dolan’s Cadillac (2009), Mr. Robot (2015) projelerinde yer almıştır. Dizi de ise fsociety hacker grubunun lideri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda Elliot’un babası olduğu şüpheleri de vardır. Hedefi dünyaya hükmeden işletmeleri yok etmektir.

Angela Moss (Portia Doubleday):

Mr. Robot Portia Doubleday
88 doğumlu aktris en son Aşk filmi ile seyircilerle buluşmuştu. Şimdi ise Mr. Robot dizisindeki rolüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Dizide Moss Elliot’un çocukluk arkadaşı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Darlene (Carly Chaikin):

Mr. Robot Carly Chaikin
Genç aktris The Last Song’ta rol alarak kendini göstermeye başlamıştı. Carly’nin Suburgatory’deki Dalia Royce rolüyle ise yıldızı parladı. Mr. Robot dizisinde ise fsociety grubunun bir üyesi ve aynı zamanda Elliot’un kardeşi olarak karşımıza çıkıyor.

Tyrell Wellick (Martin Wallström):

Mr. Robot Tyrell Wellick
Genelde İsveç yapımı filmler ile izleyici karşısına çıkan Martin Mr. Robot dizisindeki rolü ile tanınır hale gelmiştir. Tyrell karakteri e-Corp firmasının yöneticisidir ve Elliot’a yardım etmektedir. Fakat aslında kim olduğu bilinmemektedir.

Mr. Robot Dizisi Teknik Bilgi:

Ülke: ABD
Tür: Psikolojik-Gerilim-Dram
Bölüm Sayısı: 10
Başlangıç Tarihi: 24 Haziran 2015
IMDb: 8,8
Yönetmen: Sam Esmail, Steve Golin, Chad Hamilton
Senarist: Sam Esmail
Oyuncular: Rami Malek, Carly Chaikin, Portia Doubleday, Martin Wallström ve Christian Slater

Mr. Robot Dizisi Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=bO-1-B1y-Kw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *