Mutlaka İzlemeniz Gerekli 10 Sinema Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Farklı tarzlardan oluşan ve mutlaka izlemeniz gerekli gibi ukalaca bir başlıkla yayına aldığımız listemize bakmanızı öneririz.Farklı tarzlarda 10 sinema filmimizin yer aldığı listemize yorum yaparak içeriğimizi zenginleştirebilirsiniz (Bu arada bu listemizde konseptimizi hiçe sayarak filmlerimin IMDb puanlarını yok sayarak hunharca sıraladık..) ..İyi Seyirler Dileriz…

Mutlaka İzlemeniz Gerekli 10 Sinema Filmi

 

10. Boyun Eğmez – Unbroken

1936’da Berlin’de düzenlenen Olimpiyat oyunlarında ABD takımının uzun mesafe koşucusu İtalyan asıllı Louis Zamperini’nin fantastik gerçek yaşam hikayesidir. Laura Hillenbrand’ın “Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience and Redemption” isimli kitabından uyarlanan filmin yönetmeni Angelina Jolie’dir. Zamperini 1936 Berlin Olimpiyatlarında madalya kazanamaz ama final performansı müthiştir. Bu nedenle Hitler kendisiyle tanışmak ister. 4 yıl sonra ki Tokyo Olimpiyat oyunları II. Dünya Savaşı nedeniyle iptal edilir ve Zamperini gönüllü olarak savaşa katılır. Pasifiğe düşen uçaktan 47 gün sonra sağ olarak kurtarılır ancak kurtarıcıları düşmanları olan Japonlardır. Esir kampında Zamperini’yi bir sürpriz beklemektedir. Olimpiyatlarda geçtiği Japon atlet esir kampının komutanıdır. Bir insanın ne olursa olsun, başına ne gelirse gelsin boyun eğmemesini gerçek bir yaşam öyküsünden beyaz perdeye muhteşem aktarmışlar.

9. Hiddet – Fury

II.Dünya Savaşında Almanya’da savaşın sonlarında geçen bir hikaye. Tank severlerin mutlaka izlemesi gereken bir film. Muhteşem oyunculuklar, harika sahneler, tek kelimeyle etkileyici bir film. Savaşın götürdükleri, acıma, öfke çelişkilerinde yaşananlar, farklı bir savaş filmi olmuş.

8. Ölmesi Gerekenler – 47 Ronin

Gerçekten yaşanmış bir Japon hikayesinden yola çıkılmış. 18. yüzyılda Japonya’da İngiliz bir denizciyle Japon bir köylü kadının evlilik dışı çocuğu ile ustaları öldürülen 47 kişilik samuray grubunun intikam alma çabaları konu edilmiş ancak seyrederek tadına varılabilecek fantastik bir film.

7. Derinlik Sarhoşluğu – Le GRand Bleu


Döneminin önemli dalışçılarından, 100 metre sınırını geçen ilk dalışçı Jacques Mayhol adında bir sporcunun hayat hikayesinden yola çıkılmış aşk ve macera filmi. Sonunu merakla bekleyeceğiniz ancak burada da sonu hakkında yorum yapılmayacak bu olağanüstü film için kafa karıştırıcı bir anekdot verebilirim. Jacques Mayhol intihar etmiştir.

6. Diriliş – The Revenant


Bir kuruluş adına kürkleri için hayvanları avlayan bir tuzakçı av sırasında bir ayı tarafından ölümcül şekilde yaralanır ve ekibi tarafından ölüme terk edilir. Mucize eseri hayatta kalan adam artık intikam için avlanacaktır. Yine farklı bir doğada hayatta kalma filmi, oldukça başarılı.

5. Gökkuşağı Savaşçıları Bölüm 1, 2 – Warriors of the Rainbow


Yerel bir toplulukta yaşayan geleneklerine bağlı iki kabilenin doğayla uyum sağlamayı başararak hayatta kalmalarının hikayesi. Ancak modern insanlar bölgelerindeki zenginliklere kayıtsız kalamayacak ve topraklarını ele geçirecekler, bununla da kalmayıp onları ehlileştirmeye çalışacaklardır. Tayvan yapımı olmasına rağmen çok etkilendiğim filmlerden birisiydi. Mutlaka izlenmeli.

4. Bay Hiçkimse – Mr. Nobody

2092 yılında hala yaşayan 117 yaşındaki son ölümlü adam, anılarının karmaşası içerisinde ölümle savaşmakta, bir yandan da kaderinin her hareketiyle nasıl değişebileceğini izleyiciye aktarmakta. Némo isimli çocuk bir tren istasyonunda zor bir seçim yapmak durumunda kalmıştır. Tren kalkmak üzeredir ve Annesiyle birlikte gitmek ya da babasıyla kalmak kararı sonsuz sayıda olasılığı da beraberinde yaşatmaktadır. Etkileyici hafif kalıyor, kader üzerine yine düşündürücü bir film, izleyin derim.

3. Göz – I Origins

Değişik kurgusuyla etkisinden kolay kolay çıkamayacağınız müthiş bir bilim ve din gerilimi. Evrim, reenkarnasyon, bilim, inanç bir laboratuvarda başlayan inanılmaz buluşla filmin sonu arasında sıkışıp kalıyorsunuz. Gerçekten zekice ve çok etkileyici.

2. Sona Doğru – All Is Lost

Hint Okyanusu’nda yatıyla tek başına gezinti yapan bir adamın yaşadığı bir kaza sonucunda ekipmanını kaybetmesi ve vahşi bir fırtınanın ortasında direnişi konu alınmış müthiş bir hayatta kalma savaşı filmi.

1. P.K. – Peekay


Dünya’ya zorunlu iniş yapan uzaylının dönüş bileti bir insan tarafından çalınır. Geri dönebilmek için hırsızı yakalamalı ve anahtarını geri almalıdır. Din’lere karşı akıl dolu eleştiriler bu filmde. Tüm Dinlere mensup inananların şapkalarını önüne alıp doğruları sorgulayacakları zaman geldi de geçti bile. Müthiş bir komedi, güldürürken düşündürüyor da. İzleyin ve sorgulayın yeniden inançlarınızın saflığını, inançlarınızın sömürülüşünü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *