Tüylerinizi Ürpertecek Pedofili Konulu Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Henüz ergenliğe girmemiş ya da yeni ergenliğe girmiş olan bireylere karşı cinsel eğilim duyulması ve cinsel eğilimin çocuklara karşı olması durumunda meydana gelen rahatsızlık pedofili adı ile bilinmektedir. Toplumda bu duruma farkındalık oluşturmak ve sonuçları hakkında olabilecekler hakkında da fikirlerin sunulması amacıyla çekilen birçok film bulunmaktadır. Birçok toplumda aslında yaşanan bu olaylara bakıldığı zaman, filmlerin de bire bir gerçekleri yansıttığını fark etmek mümkün olacaktır. İzleyicileri genel olarak rahatsız edebilecek yapımlar olduğunu da söylemek gerekiyor. Bir rahatsızlığın boyutları ve etkileri farklı şekillerde ele alınıyor. Size en iyi 29 pedofili konulu filmi sunuyoruz. Bu listede izlemediğiniz filmler varsa mutlaka seyretmenizi öneriyoruz. Oyunculukları ve konuları itibariyle çok başarılı yapıtlar arasında sayılan bu filmlerin bazıları gerçek hikayelerden esinlenilmiştir.

Table of Contents

Pedofili Konulu Filmler

29. Nine Lives – 2016 – IMDb:5,3


9 farklı kadının hayat hikayesini anlatan Nine Lives yapımında, özellikle kadına şiddet ve cinsel istismar suçlarının üzerinde durulmaktadır. 9 kadının farklı farklı yaşadığı tüm olumsuz durumlar, aslında ortak duygulara ve tepkilere yön vermektedir. Hikayeleri ile zor zamanlar geçiren bu kadınların da yolu kesişecek ve birbirlerine destek olmaya karar vereceklerdir.

28. The Trust – Vurgun – 2016 – IMDb:5,4


Las Vegas Polis Departmanı’nda sıradan iki memur olarak görev sürdüren Waters ve Stone, polislik sınavlarını çalmış ve para karşılığında diğer memurlara satmışlardır. Daha fazla para kazanmanın yollarını arayan ikili bir uyuşturucu işi içerisine girecek ve tehlikeye atılacaklardır.

27. Georgia Rule – Georgia Yasası – 2007 – IMDb:5,9


Çok asi ve kural dinlemeyen bir kız olan Rachel, annesini sürekli üzmektedir. Son olarak trafik kazası yapar ve ipler tamamen kopar. Bir daha yanına gitmemeye yemin etse de, annesi Rachel’ı da alarak kendi annesinin yanına gidecek ve ondan yardım isteyecektir. Georgia ise kendi kuralları ile yöneteceği bu üç kuşağın sakladığı sırları da ortaya çıkaracaktır.

26. Running with Scissors – Elde Makas Koşmak – 2006 – IMDb:6,2


Augusten, alkolik olan babası ve annesinin sorunlu olan evliliği içerisinde yaşayan bir çocuktur. Kimlik bunalımı geçiren annesi, Augusten’i psikiyatrist olan Fich’in evine göndermeye karar verir. Burada normal bir hayat süreceğini düşünen Augusten, çok daha karışık bir aile hayatı içerisine düştüğünü kısa sürede fark edecektir.

25. Hounddog – 2007 – IMDb:6,3


12 yaşındaki küçük kızın bütün yaşamı Elvis Presley ve müziklerinden ibarettir. Bir çiftlik evinde yaşayan kızın hayatı oldukça zordur. Babası alkoliktir ve kızını mutlu etmek için çabalasa da bir türlü doğru ebeveyn olamamaktadır. Annesi o küçükken ölmüştür. Şiddet ve istismar ile geçen hayatını değiştirmek için bir adım atmaya karar verir.

24. The Quiet – Sessiz – 2005 – IMDb:6,4


Babasının ölümü ile birlikte vaftiz ailesinin yanına giden Dot, aileyi bu sürede daha yakından tanıma fırsatı bulur. Kendisi ile yakın arkadaş olmak isteyen Nina, Dot’a sırlarını açacaktır. Nina ile babasının tuhaf bir ilişkisi vardır ve Dot bu ilişkiyi öğrendiğinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

23. Under Suspicion – Şüphe Altında – 2000 – IMDb:6,5


Dedektif olarak görev süren Benezet, aynı hafta içerisinde iki kız çocuğunun öldürülme olayını üstlenir. Kasabada yaşayan avukatı da sorguya alır ve konuşmalarından sonra ondan şüphelenmeye başlar.

22. Pretty Baby – Güzel Bebek – 1978 – IMDb:6,6


1917 senesinde, henüz 12 yaşında olan Violet ve annesi Hattie bir genelevde yaşamaktadır. Violet’in annesi burada hayat kadınlığı yapmaktadır. Annesi bir evlenme teklifi ile birlikte hayatını tamamen değiştirmek için Amerika’yı terk eder. Violet ise genelevde artık tek başınadır ve burada o da hayat kadınlığı yapmaya başlar. Bir fotoğrafçıyla tanıştıktan sonra onun yanına taşınır ve hayatını düzene koymak için bir mücadeleye başlar.

21. Tommy – 1975 – IMDb:6,6


Yüzbaşı Walker ve eşi Nora Walker savaş sonucunda ayrılmak zorunda kalır. Nora savaşın bittiği gün doğum yapar ve oğluna Tommy adını verir. Artık eşini öldü kabul eden Nora, yeni bir adamla evlenir. Bir gece Walker geri döner ancak Nora’nın yeni eşi onu öldürür ve Tommy buna şahit olur. Annesi ve üvey babası kimseye anlatmaması için baskı yapar. Tommy, sorunlu bir çocukluk ile birlikte çok zorlu bir hayata başlayacağını geç kalmadan fark edecek ve hayatını değiştirmek için adım atacaktır.

20. The Heart is Deceitful Above All Things – Aldatan Yürek – 2004 – IMDb:6,6


23 yaşında olan Sarah, 6 yaşında bir erkek çocuğunu evlat edinir. Ancak alkol problemi ile uğraşan Sarah iyi bir anne olamaz. Sürekli Sarah’ın sevgilileri arasında kalmak zorunda olan çocuk ise, şiddet dolu bir hayat sürecek ve çok zor zamanlar geçirecektir.

19. The Man Without a Face – Yüzü Olmayan Adam – 1993 – IMDb:6,7


Geçirdiği kaza ile travma yaşayan Justin, daha sakin bir kasabaya yerleşir ve burada ressamlık yapmaya başlar. Chuck ise bu kasabada yaşayan ve ailesinden uzaklaşmak için sınavlara çalışsa da bir türlü istediği yeri kazanamayan bir gençtir. Justin ve Chuck bir şekilde tanışır ve Justin genci çalıştırmak ister. Zamanla aralarında tuhaf bir ilişki başlayacaktır.

18. Lolita – 1997 – IMDb:6,9


İngiltere’de edebiyat öğretmenliği yapan Profesör Humbert, ABD’den daha iyi bir öğretmenlik teklifi alır ve buraya yerleşmeye karar verir. Kendisine kalacak bir ev ararken, dul bir kadın olan Charlotte ile görüşür. Onun evindeki bir odayı kiralamayı düşünür ancak kadının çok geçimsiz biri olduğunu fark eder ve vazgeçmeye karar verir. Ancak tam bu sırada dul Charlotte’nin kızı Lolita ile tanışır ve ilgisini çeker. 14 yaşlarındayken kendi yaşıtından olan sevdiği kızı kaybetmiş olan Humbert, Lolita’da o kızı yeniden görür ve geçmişe gider. Lolita’ya yakın olabilmek için annesi Charlotte ile evlenir. Bir gün Charlotte, Humbert’in günlüğünü okur ve kızına olan ilgisini öğrenince çılgına döner. Sinirle dışarı çıkar ve araba kazası sonucu ölür. Humbert, Lolita’ya annesinin gerçek ölüm sebebini söylemez ve ikili uzun bir araba yolculuğuna çıkar. Aralarındaki garip ilişkiyi gizli bir şekilde yaşamaya başlarlar. Ancak Lolita zamanla Humbert’ten sıkılır ve Humbert’ten daha yaşlı olan Quilty ile kaçar.

17. The Little Girl Who Lives Down the Lane – Yolun Sonundaki Küçük Kız – 1976 – IMDb:7,1


New England eyaletinde yaşamakta olan 13 yaşındaki Rynn, komşuları tarafından merak edilen bir kızdır. Babasının eve hiç gelmiyor oluşu herkesi tedirgin etmektedir. Babası ölümcül bir hastalığa yakalandığı için ona yüklü bir para ve 3 senelik kiralanmış bir ev bırakarak intihar etmiştir. Rynn’ı taciz ederek sürekli evine gelen Frank, kendisini rahatsız eder. Bir yandan da ev sahibesi Bayan Hallet da Rynn’ı sıkıştırır. Bir gün Rynn dayanamaz ve ev sahibesini öldürür. Kendisine yardımcı olan yaşıtı Mario ile her şeyi planlarlar. Ancak Frank kendileri için tehdit olmaya devam etmektedir.

16. The Woodsman – 2014 – IMDb:7,2


Çocuk tacizi suçundan dolayı 12 sene hapis yatan Walter, cezasını çektikten sonra yaşadığı hayata geri döner. Devam edebilmek için mücadele etmeye karar veren Walter’ın yeni hayatı hiç de kolay olmayacaktır.

15. Natural Born Killers – Katil Doğanlar – 1994 – IMDb:7,3


Mallory, kendisini taciz etmiş olan babası, annesi ve hiçbir zaman anlaşamadığı kız kardeşi ile yaşamaktadır. Bir gün Mickey adında birisiyle tanışır ve ikili birbirine aşık olur. Mallory ve Mickey birlikte kaçmaya karar verir. Bir gün Marlory annesi ve babasını öldürür ancak hiç suçluluk duymaz. Bu olaydan sonra da kendilerine haksızlık eden ya da canlarının istediği herkesi öldürmeye başlarlar ve ikili seri katiller haline gelir.

14. Antwone Fisher – 2002 – IMDb:7,3


Deniz Kuvvetleri’nde çalışmakta olan Fisher, zor ve sorunlu bir kişiliğe sahiptir. Neden böyle olduğunu çözerek düzelmek istediği için de bir psikiyatrist ile görüşmeye başlar. Görüşmelere devam ettikçe çocukluğunda yaşadığı travmatik olaylar gün yüzüne çıkacak ve asıl ailesi ile yüzleşmek durumunda kalacaktır.

13. Eve’s Bayou – Eve’nin Sırrı – 1997 – IMDb:7,3


Başarılı bir doktor olan Lous, genç ve güzel olan hastalarına karşı zaaf besleyen birisidir. Bir gün kaçamak yaptığı bir esnada kızı kendisini görür ve aileye bunu anlatır.

12. Dolores Claiborne – 1995 – IMDb:7,4


Dolores, Vera adındaki yaşlı bir kadının yanında çalışan görevlidir. Vera merdivenlerden düşmüş ve kanlar içerisinde ölmüş haldeyken postacı bu sahneyi görür ve tam bu sırada Dolores’in elinde sopa vardır. Tüm mahalle onun öldürdüğüne emindir ve soruşturma başlar. Dolores’ın gazeteci olan kızı da hemen kasabaya gelir ve olaya dahil olur. Seneler önce Dolores kendi eşini de öldürmüştür çünkü kızının üvey babası onu taciz etmiştir. Kızının dahi ondan şüphe etmesi ile büyüyen bu olayın arkasında aslında tamamen farklı bir olay yatmaktadır.

11. Monsoon Wedding – Muson Düğünü – 2001 – IMDb:7,4


Hindistan’da yaşamakta olan bir aile, kızları Aditi’yi, Amerika’da yaşamakta olan bir aile dostlarının oğullarına vermeye karar verir. Evli bir adamla ilişkisi olan Aditi, bu ilişkinin geleceği olmayacağına karar verir ve evlilik teklifini kabul eder.

10. Bastard Out of Carolina – 1996 – IMDb:7,5


Yoksul bir anne-kızın hayatı anlatılmaktadır. Anne yeni eşi ile yeni bir hayata başlar ancak kızı yeni eşi tarafından tacize uğrar. Bu durumun ortaya çıkması ile anne kızının değil eşinin yanında olur ve kızı için çok zor bir mücadele başlar.

9. Bad Education – Kötü Eğitim – 2004 – IMDb:7,5


Yönetmen olarak yeni bir film arayışında olan Enrique, bir kilisede geçen olayları konu edinmek ister. Öğrencilerden birisi olan yönetmen, burada yaşadığı tacizi konu edinmeye karar verir ve geçmişine dönmek zorunda kalır. Bu yüzleşme onu çok zorlayacak ve içerisindeki farklı kimlikleri de ortaya çıkaracaktır. Eşcinsel oluşunu anlaması ve sonrası ile birlikte asıl hayatı başlar.

8. Doubt – Şüphe – 2008 – IMDb:7,5


Bronx’ta peder Flynn o günkü vaazında şüphe konusu üzerine uzun bir konuşma yapar. Kilisedeki tüm pederler ve rahibeler arasında büyük tartışma yaratan bu konuşma sonrasında pederin ve siyahi bir çocuğun yakınlaşması, taciz söylentilerini beraberinde getirir.

7. Sleepers – Kardeş Gibiydiler – 1996 – IMDb:7,6


Birlikte büyümüş olan Michael , Shakes, Tommy ve John adındaki 4 genç arkadaş, bir şakalaşma sonucu yaşlı bir adamı yaralarlar. New York’ta tam bir sene hapis cezası alan 4 genç dost, bu süre boyunca cezaevi görevlileri tarafından şiddet görür. Dayak ve cinsel istismar sonucu kötü günler geçiren bu dostlar, tam 13 sene sonra yeniden bir araya gelecek ve görevlilerden intikam almaya karar verecektir.

6. Little Children – Tutku Oyunları – 2006 – IMDb:7,6


Amerika’nın taşra bir kasabasında çocuk tacizinden içeri girmiş olan Ronald, hayatına geri döner. Hukuk mezunu ancak işsiz olan Brad ise çocuğu ile tek başına bir hayat sürmektedir ve tüm mahallenin dikkatini çekmektedir. Sarah da bu mahallede yaşayan ve eşi ile sorunları olan genç bir kadındır. Sarah ile Brad’in yasak ilişkisi kısa sürede tüm mahalle içerisinde yayılacaktır.

5. The Sweet Hereafter – 1997 – IMDb:7,7


Bir otobüs sahibi olan Dolores, yoksul çocukları her gün okullarına götürmektedir. Bir gün büyük bir kaza sonucunda tüm çocuklar hayatını kaybeder. Ailelerin açtığı dava ile Dolores hem kendisini suçlayacak hem de vicdanı ile baş başa kalacaktır.

4. Mysterious Skin – Tenin Gizemi – 2004 – IMDb:7,7


Brian küçük yaşlardayken ağır bir hastalık geçirmiş ve travmasını atlatamamıştır. Neil ise, çocukken tacize uğramış ve bu nedenle de zor bir hayat sürmüştür. Seks işçisi olan Neil ile Brian çocukluk arkadaşıdır ve yıllar sonra bu iki zorlu hayat yeniden kesişir.

3. The Color Purple – Mor Yıllar – 1985 – IMDb:7,8


1900’lü yıllarda Celie adındaki siyahi genç kız üvey babası tarafından hamile bırakılır. Daha sonra bir adama köle olarak satılır ve yıllarca bu zor hayatı yaşar. Tek tesellisi ile kız kardeşine mektup göndermektir ancak sahibi bu mektupların gitmesine engel olmaktadır. Bir gün Sofia adındaki kadınla tanışır ve tüm hayatı değişmeye başlar.

2. Sin City – Günah Şehri – 2005 – IMDb:8,0


ABD’de hayali bir şehir olarak verilen Sin City’de yaşananlar anlatılmaktadır. Hartigan adlı özel dedektif, bir senatörün kaçırılan kızını, sadist bir adamdan kurtarmak için göreve getirilir. Şehrin tek dürüst polisi olan Hartigan, büyük suçlarla yüzleşecek ve mücadele edecektir.

1. Mystic River – Gizemli Nehir – 2003 – IMDb:8,0


Jimmy, Sean ve Dave adındaki 3 arkadaş çocukken bir polis arabası yanlarına gelir ve Dave’i götürür. Ancak o arabadakiler polis değildir ve Dave’e kötülük yaparlar. 3 arkadaş bu kötü olayı yıllarca unutamaz. Büyüdüklerinde ise Dave artık bir çocuk sahibidir, Sean ise polis olmuştur. Bir gece Dave’in kızı öldürülür ve aynı gece Dave elleri kanlı şekilde eve gelir. Sean bu işi araştırırken Dave’den şüphelenir ve sorguya çeker. Ancak katil kızın kıskanç sevgilisidir ve Dave suçlu değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *