Mutlu Eden Filmler – Sıkılmadan İzleyeceğiniz Türden

0/5 Votes: 0
Report

Description

Size antidepresan etkisi yaratacak hap niyetine izleyebileceğiniz filmlerin listesini yaptık.İnsana yaşama sevinci veren kısaca izlediğimiz zaman bizi mutlu edecek güzel bir liste yaptık.Listemizde yerli ve yabancı yapımlar bulunmakta.Filmlerin ortak özelliği tekrar tekrar izlenebilecek ve kafanızı boşaltabilecek türden yapımlar.Listemizdeki filmlerin çoğunu kesinlikle önceden izlemişinizdir.Sizlerde canınız sıkıldığında sıkılmadan tekrar izleyebileceğiniz türden, insana yaşama sevinci veren ve mutlu eden filmleri YORUM kısmını kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.Listemiz hazırlanırken filmlerin aklımıza gelmesi açısından birazcık sözlük sitelerinden faydalanılmıştır.

Bu Listemizde Hoşunuza Gidebilir: Motivasyon Filmleri

Not: Filmler IMDb ye göre sıralanmış olup, listemizdeki filmlerin hepsi dünyamızı değiştirecek ve bu filmi izledim ve yaşama sevincim arttı tarzı değildir.Ancak hoşça vakit geçirebileceğiniz ve sıkılmadan izleyebileceğiniz sinema filmleridir.Listemiz aslında uzundu ama birazcık kırptık ve 20 filme sığdırdık.

 

Mutlu Eden Filmler – 20 Film

 

20. The Wedding Date – Kiralik Sevgili – 2005 – IMDb:6,1

Kiralik Sevgili
Kardeşiniz evleniyor ve düğününe gideceksiniz.Eski sevgilinizde orada.Sizin dağılmış halinizi görmesini istemiyor ve sarı sayfalardan bir profesyonel sevgili buluyorsunuz. Debra Messing, Dermot Mulroney ve Amy Adams ile hoşça vakit geçirebileceğiniz bir film.Bu filmi internetten izlemeyi düşünüyorsanız eğer aynı isimli başka bir film karşınıza çıkabilir.

19. 50 First Dates – 50 İlk Öpücük – 2004 – IMDb:6,8

50 First Dates
Romantik komedi tarzındaki filmin konusu bir gün öncesini hatırlamayan güzel bir kızın kalbini kazanmaya çalışan bir adamın hikayesi anlatılmaktadır.Adam Sandler, Drew Barrymore ve Rob Schneider ile güzel bir film 50 İlk Öpücük..

18. Yes Man – Bay Evet – 2008 – IMDb:6,8

Yes Man
Zorla katıldığınız bir konferansın ardından Hayır kelimesini lügatinizden çıkartıyorsunuz.Yes Man (Bay Evet) filmi Jim Carrey, Zooey Deschanel ve Bradley Cooper gibi oyuncular ile size hoşça vakit geçirtebilir.

17. You’ve Got Mail – Mesajınız Var – 1998 – IMDb:6,5

You've Got Mail
Tom Hanks ve Meg Ryan ile güzel bir aşk filmi izlemeye ne dersiniz.İnternetin ilk dönemlerinin konu alındığı bir film birbirlerini tanımadan sadece e mail arkadaşlığı yapan iki kişinin hayatını anlatmaktadır.Sıkılmadan tekrar tekrar izlenilebilecek güzel bir sinema filmidir.

16. The Ugly Truth – Kadın Aklı Erkek Aklı – 2009 – IMDb:6,5

The Ugly Truth
Katherine Heigl ve Gerard Butler ile kadın erkek düşünce yapısını irdeleyen başarılı film, aynı zamanda izlerken hem güldürmekte hem de hoşça vakit geçirmemizi sağlamaktadır.

15. Reign Over Me – Hayatı Yakala – 2007 – IMDb:7,5

Reign Over Me
Adam Sandler, Don Cheadle ve Jada Pinkett Smith gibi oyuncuları yer aldığı film dram türündedir.Üç çocuğunu kaybeden bir babanın hayatını anlatan film oldukça küfürlü bir filmdir.

14. Ah Nerede – 1975 – IMDb:7,5

Ah Nerede
Yerli romantik komedi listesi yapsak tartışmasız ilk sırada yer alabilecek bir film.Anadolu dan okumaları için İstanbul’a gönderilen üç kardeş.Kardeşlerden biri zampara, diğeri kumarbaz, en küçüğü ise dönemin siyasi olaylarına katılan bir çocuk.Neyini anlatıyorsam filmin.Türkiye de izlemeyen yoktur herhalde…

13. Flipped – İlk Aşk – 2010 – IMDb:7,7

Flipped
Romandan sinemaya uyarlanan film replikleri ve müzikleri ile sizi alıp götürecek bir film.Callan McAuliffe, Madeline Carroll ve Rebecca De Mornay gibi oyuncuların rol aldığı filmde gayet hoş vakit geçirebilirsiniz.

12. The Motorcycle Diaries – Motosiklet Günlüğü – 2004 – IMDb:7,8

The Motorcycle Diaries
İki arkadaşın Güney Amerika’yı dolaşmalarını konu alan biyografi tarzındaki film Che Guevara’nın hayatının bir bölümünü konu almıştır.

11. Little Miss Sunshine – Küçük Gün Işığım – 2006 – IMDb:7,9

Little Miss Sunshine
79. Akademi Ödülleri’nde 4 dalda yarışan film 2 dalda ödül almıştır.Dram türü filmde Greg Kinnear, Toni Collette, Steve Carell ve Abigail Breslin gibi oyuncular rol almıştır.

10. Evcilik Oyunu – 1975 – IMDb:

Evcilik Oyunu
Gülşen Bubikoğlu ve Tarık Akan dan tam bir aşk filmi.Defalarca sıkılmadan izlenebilecek güzel bir yapım.Birbirlerine karşı oyun oynayan iki genç..Bu arada IMDb üyeliği olan arkadaşlar bu filme bir oy versenize..Cidden utandım..

9. Groundhog Day – Bugün Aslında Dündü – 1993 – IMDb:8,1

Groundhog Day
ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar kılınan filmin başrollerinde Bill Murray ve Andie MacDowell rol almıştır.Bir gününüz var ve sürekli tekrarlanıyor.Bir kızı nasıl tavlarsınız?

8. The Truman Show – Truman Show – 1998 – IMDb:8,1

The Truman Show
Jim Carrey, Laura Linney, Ed Harris ve Natascha McElhone gibi oyuncuların rol aldığı film özellikle senaryosu ile insanı büyülemektedir.Özellikle filmin ikini yarısında azimli bir insanın neler yapabileceğini görmekteyiz.Televizyon programlarını abartılı olsa da eleştiren film kesinlikle izlenmesi gerekli filmler listesine girebilecek türdendir.

7. Pardon – 2005 – IMDb:8,2

Pardon
Yargı sistemini yargılayan film Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Ali Çatalbaş, Zeki Alasya, Erol Günaydın, Bülent Kayabaş ve Şahnaz Çakıralp gibi oyuncular eşliğinde hoşça vakit geçirmemizi sağlayan güzel bir Türk Filmidir.

6. Amélie – 2001 – IMDb:8,4

Amélie
Avrupa Film Ödüllerinde en iyi film ödülünün yanında BAFTA ödülünün de sahibi film bir çok ödüle de layık görülmüştür. Amélie Fransız yapımı romantik komedi filmidir.

5. 3 Idiots – 3 Aptal – 2009 – IMDb:8,5

3 Idiots
Üç arkadaşın dostluklarını anlatan film eğitim sistemini yargılamaktadır.Bollywood Filmleri denilince aklımıza hemen gelebilecek bir yapımdır. Aamir Khan, Kareena Kapoor, Sharman Joshi, Boman Irani ve Madhavan’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmeni ise Hintli yönetmen Rajkumar Hirani dir.

4. It’s a Wonderful Life – Şahane Hayat – 1946 – IMDb:8,6

It's a Wonderful Life
1946 yapımı fantastik dram filmi Şahane Hayat bir çok ödül almasının yanında Kongre Kütüphanesi tarafından Ulusal Film Arşivinde muhafaza edilmesine karar verilen nadide filmler arasındandır.

3. Gülen Gözler – 1977 – IMDb:8,6

Gülen Gözler
Yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez’in oturduğu filmde Yeşilçam’ın en iyi oyuncuları yer almaktadır. Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Müjde Ar, Ayşen Gruda ve Itır Esen’in rol aldığı film beş kızı ile İstanbul’da yaşayan Yaşar Ustanın hayatını komik bir şekilde anlatmaktadır.Filmde her karakter çok başarılı bir şekilde oynanmıştır.Senaryosunu ise Yeşilçam’ın usta senaristi Sadık Şendil ve Ahmet Üstel’in yazdığı film Yeşilçam’a damga vuran filmler arasındadır.

2. Forrest Gump – 1994 – IMDb:8,8

Forrest Gump
Romandan sinemaya uyarlanan film Tom Hanks’ın performansı ile taçlanmaktadır. Forrest Gump, 2011 yılında “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilen güzel bir sinema filmidir.

1. Hababam Sınıfı – 1975 – IMDb:9,5

Hababam Sınıfı
Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı romanından sinemaya uyarlanan Hababam Sınıfı filmini kaç kere izledik hatırlamıyoruz bile.. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in üstlendiği filmin oyuncu kadrosu ise tam anlamıyla yıldızlar geçitidir.Kemal Sunal, Münir Özkul, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Bülent İğdiroğlu ve Sıtkı Akçatepe gibi Türk sinemamızın en iyi oyuncuları eşliğinde unutulmaz bir film.

A comment on "Mutlu Eden Filmler – Sıkılmadan İzleyeceğiniz Türden"

  1. Veysel says:

    İlk aşk filmini tekrar izledim ve yazmak için tekrar geldim..Vakit nasıl geçiyor anlamıyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *