Narcos Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Narcos Dizisi Konusu, Oyuncu ve Karakter bilgileri. Gerçek hayattan esinlenerek ekranlara aktarılan Narcos Netflix Dizisi, ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını anlatıyor. Dizi 2015 yılı sonbaharında izleyici ile buluştu ve alttan alta büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. İlk sezon finalini yapan dizinin 10 bölümden meydana geldiğini söyleyelim.

narcos

Narcos dizisi, Amerikalı bir ajanın ağzından anlatılıyor. 1970’li yılların ortalarından itibaren uyuşturucu piyasasını ellerinde bulunduran Medellin Karteli, Pablo Escobar önderliğinde birçok politik girişimde bulundu. Pablo Escobar, özellikle kokain ithalatında öylesine gelişti ki 1990’lı yıllara gelindiğinde dünyanın en zengin 7. kişisi konumundaydı. Fakirlere ev ve para dağıtması sebebiyle bir dönem Kolombiya’nın Robin Hood’u olarak tanıtılan Pablo Escobar, siyasi mücadeleleri ve yüzlerce kişinin öldürülmesindeki payı ile bugün hala tartışmalara neden olan bir isim. 1980’li yıllarda ABD, Meksika, Porto Riko gibi ülkelere her türlü yollarla uyuşturucu girişi yapan Escobar, çok kısa bir sürede tüm dünyadaki uyuşturucu pazarının %80’ini kontrol eder hale geldi. Escobar, ülkesi Kolombiya’da öylesine büyük bir güç haline geldi ki kendisini devlet başkanı yapmak için girişimlerde bulundu. Bir noktaya kadar bu hayalini gerçekleştiren Escobar, milletvekili olarak parlamentoya girdi; ancak uyuşturucu kaçakçısı olması nedeniyle dönemin Adalet Bakanı tarafından istifaya zorlandı.

Eğitim almadığı halde ülkesine büyük başarılar getirebileceğine inanan Pablo, başkanlık hayali suya düşünce adeta yıkıldı. Bu öylesine bir ruhsal çöküntü yaşattı ki en sonunda Escobar, ülkeyi iç savaşa sürükleyen bir karar alarak hükümet ile silahlı çatışmaya girdi. Yüzlerce evi, binlerce adamı ile adeta illegal bir derebeylik kuran Pablo Escobar, devlet başkanının uçağına suikast kurmak istemiş ve başarısız olan bu girişimin neticesinde bir uçağı havada patlatmıştır. 110 masum insanın öldüğü bombalı saldırının yanı sıra, 200’ün üzerinde hakim ve yaklaşık 1000 polisin ölümünden sorumlu tutulan Pablo Escobar, çalkantılı bir dönemde adını herkese duyurmuştur. Hükümetle çatıştıktan sonra anlaşma dahilinde kendi hapishanesini inşa edecek kadar ileri boyuta ulaşan uyuşturucu patronu, arkasında binlerce ölü bırakmıştır. Beş aylık bir çalışma ve milyonlarca liralık operasyonlardan sonra 2 Aralık 1993 yılında cafcaflı hayatı ancak sona erdirilebilmiştir.

Bu gerekli ve detaylı bilgiyi paylaştıktan sonra, şimdi de dizinin oyuncu ekibine bir göz atalım. Çarpıcı Yeni Dizi Narcos ve Oyuncuları:

1- Pablo Escobar rolünde – Wagner Moura

Wagner Moura

Filmde yer alan tüm karakterlerin isimleri gerçektir. Bu isimlerin en başında bulunan Pablo Escobar, sayısız film, kitap, dergiye konu olmuştur. En bilinen kitap, Gabriel Marquez’in Bir Kaçırılma Öyküsü’dür. Kitap, Escobar’ın kaçırdığı 9 rehineyi konu almaktadır. Filmin en önemli karakterini canlandıran Wagner Moura ise gerçekten işini layığıyla yapıyor. Yüzü ve tavırları Pablo Escobar’a gayet uyumlu olmuş.

2- Steve Murphy rolünde – Boyd Holbrook

Boyd Holbrook

1981 yaşındaki Amerikalı oyuncu Boyd Holbrook, filmde de bir Amerikalı Narkotik polisini canlandırıyor. Diziyi onun ağzından ve onun cümleleri ile izliyoruz. Bu durum yapıta gerçekçilik kazandırması açısından çok önemli bir katkı sağlıyor.

3- Javier Pena rolünde – Pedro Pascal

Pedro Pascal

Şilili oyuncu, filmde Narkotik polisi olarak Steve Muphy’nin ortaklığını yapıyor. Aslında onu Game of Thrones dizisinde Oberyn karakteri ile yakından tanıyoruz: Lannister’lara meydan okuduktan sonra feci bir şekilde öldürülmüştü. Narcos dizisiyle tekrar dirildi ve karşımızı çıktı.

4- Gustavo rolünde – Juan Pablo Raba

Juan Pablo Raba

1977 Kolombiyalı oyuncu, dizide Escobar’ın kuzeni rolünde oynuyor. Kesinlikle izlenmesi gereken bir oyunculuk sergilediğini söylemeden edemiyoruz. Rolünün hakkını vermiş; pek göze batmasa da kartelin ikinci adamı o.

5- Cesar Gaviria rolünde – Raul Mendez

Raul Mendez

1975 Meksika doğumlu oyuncu, filmde Başkan Cesar Gaviria karakterini canlandırıyor. Kolombiya’nın belki de en zor dönemlerinde başkanlık yapan Gaviria, uyuşturucu kaçakçılarının Amerika’ya iadesi konusunda direnmiş ancak Escobar’ın dehşet saçan girişimleri karşısında geri adımlar atmak zorunda kalmıştır. Raul Mendez nazik, bilgili ve duyarlı bu karakter için biçilmiş kaftan.

6- Horatio Carrillo rolünde – Maurice Compte

Maurice Compte (1) (1)

Dizinin komutanı olan Carrillo, birçok ekip arkadaşını kaybetmiştir. Bu acısı yüzündeki soğuk ve kızgın ifadeden anlaşılmaktadır. Bizce komutan rolünün hakkı verilmiş.

7- Tata Escobar rolünde – Paulina Gaitan

Paulina Gaitan

Escobar hayatına son sürat devam ederken çocuklarıyla beraber onu bekleyen Tata, kocasının uyuşturucu işinden rahatsız olmuyor gibi; oldukça benimsemiş bu işi. Sevgi nelere kadir; keşke Escobar da ona bağlı kalmayı başarabilseydi.

8- Connie Murphy rolünde – Joanna Christie

Joanna Christie

Dizide kocası Steve ile ilginç karşılaşmalarını da içeren bir sahne bulunmaktadır. Amerika’dan Kolombiya’ya göç eden kocasını yalnız bırakmayan gönüllü hemşire Connie, kocası polis olsa bile tehlikeli bir ülkeye geldiğinin farkında.

9- José Rodríguez Gacha rolünde – Luis Guzman

Luis Guzman

Kartelin kilit isimlerinden biri olan Gacha’nın neredeyse hiç sempatik yanı yok. Escobar’ın zekasının aksine tamamen güç odaklı bir bakış açısıyla işlerini hallediyor.

10- Fernando Duque rolünde – Bruno Bichir

Bruno Bichir

Escobar’ın siyasi merdivenleri çıkarken aracı olarak kullandığı adamdır kendisi. Daha sonraları ise hükümetle pazarlık aşamasında aracı olma özelliğini iyice geliştirdi.

11- Poison rolünde – Jorge A. Jimenez

Jorge A. Jimenez (1) (1)

Escobar’ın şefkat nedir bilmeyen acımasız adamı. Çoğu zaman aşırı agresif tavırları ile Escobar’a para kaybettirse de verilen işi direk yapıyor.

12- Valeria Velez rolünde – Stephanie Sigman

Stephanie Sigman (1) (1)

Pablo Escobar’ın siyasi arenada adından söz ettirmesinde en büyük pay sahibi olan gazeteci Valeria Velez, dizide Escobar’ın metresi rolündedir.

Dizinin çok kapsamlı bir oyuncu kadrosu var. İlk sezon itibariyle yukarıdaki oyuncular en çok göze batanlardır. CIA Kolombiya birimi, Kolombiya Polis Teşkilatı ve Escobar’ın safında yer alanları da düşündüğümüzde hayli kalabalık bir oyuncu listesi çıkarılabilir. Ülkemizde adından sıkça söz ettireceğine inandığımız Narcos dizisi gelecek vadeden bir yapım. Pablo Escobar’ın akıl almaz hayatını gözler önüne sermesi açısından diziyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Narcos Dizisi Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=U7elNhHwgBU

A comment on "Narcos Dizisi Konusu ve Oyuncuları"

  1. Ulaş Fırat Zengin says:

    Narcos dizisi kesin tutacak.Çok güzel bir dizi gerek konusu olsun gerekse oyuncu kaliteli olsun.Bu arada dizinin müzikleri de çok güzel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *