En İyi Natalie Portman Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile ünlüler dünyasının en çok bilinen isimlerinden birisi olan Natalie Portman, kariyer hayatına birçok başarılı yapım sığdırmayı başarmıştır. Farklı kategorilerde çekilmiş olan Natalie Portman filmleri, oyuncunun başarısını kanıtlamaktadır. Ünlü oyuncu çok küçük yaşlarda sinema dünyasına adım atmıştır. Natalie Portman filmleri kadar dizileri ile de bilinmektedir. Başarılı filmleri ile birçok en iyi kadın oyuncu ödüllerine de layık görülmüştür. Özellikle Leon filminden sonra keşfedilen Portman, farklı karakterler için öncelikli isimlerden birisi haline gelmiştir. Fantastik filmlerde gösterdiği başarı sonrasında, her role hayat verebilen özel oyuncular arasında anılmaya başlamıştır. Film ve dizilerden sonra reklam filmlerinde de rol almıştır. Anne olduktan sonra kısa bir süre sinemadan uzak kalsa da, 2015 yılı itibariyle yeniden aktif olarak filmlerde yer almıştır. 90’lı yıllardan beri Natalie Portman filmleri ile büyüyen neslin izlediği bu filmleri her film tutkunu izlemeli ve başarılı oyuncunun yapımlarını keşfetmelidir. Şimdiden sizlere iyi seyirler diliyoruz.

Natalie Portman Filmleri

 

20. A Tale of Love and Darkness – 2015 – IMDb: 6,0


Filistin’de yaşanan savaş esnasında tek başına büyüyen 12 yaşındaki bir çocuk, annesinin intiharı ile sarsılır. Bu büyük olay sonrasında hayatını tamamen değiştirme kararı alır. Adını değiştirir, İsrail’deki başka bir şehre taşınmaya karar verir. Büyüdükçe yazarlık mesleğine ısınır ve aktif bir şekilde şehrin politik olaylarında da yer almaya başlar.

19. Anywhere But Here – Buradan Çok Uzakta – 2000 – IMDb: 6,2


1995 senesi geldiğinde Adele ve kızı Ann, 20 senelik bir arabaları ile yeni yaşamlarına hazırlanırlar ve seyahat etmeye karar verirler. Gidecekleri yer ise bir düşler beldesi olan Beverly Hills olacaktır. Eski yaşamlarını sürdürdükleri diğer yer ise bunaltıcı bir yer olan Bay City’den uzaklaşmak onların tek amacıdır. Hayatlarına yeniden şekil verecek şekilde yaşamak hayali içerisindedirler. Anne kız ilişkisi fazlasıyla samimi ve bir o kadar da tartışmalıdır. Bunun nedeni ise hayattaki beklentileri tamamen farklıdır. Bu seyahat onların hayatını da değiştirecektir.

18. No Strings Attached – Bağlanmak Yok – 2011 – IMDb: 6,2


Seneler önce henüz çok gençken çıkma teklifini reddetmiş olduğu Adam ile tesadüf eseri karşılaşan Emma için yaşanan bu karşılaşma, yeni bir aşkın başlamasına neden olur. İlişkiler için her zaman soğuk bir mizacı olan Emma ve artık aşık olmak istemeyen Adam’ın seneler sonra karşılaşması ise tüm olayları değiştirir. Önce ilişkileri sadece cinselliğe dayalı olsa da, kaçınılmaz son onları yakalayacaktır.

17. The Other Boleyn Girl – Boleyn Kızı – 2008 – IMDb: 6,7


Krala aşık olan iki genç kızın, akrabalık bağına rağmen aşk için vereceği mücadele anlatılmaktadır. Aklın ve mantığın geri planda kalacağı bir aşk mücadelesi yaşanacaktır. İki kız kardeşin bu aşk için yaşayacakları anlatılmaktadır.

16. Jackie – 2016 – IMDb: 6,8


Başkan John F. Kennedy’nin 1963 senesinde uğramış olduğu suikast ile birlikte ölmesinin sonrasında, First Lady olan Jackie Kennedy, ülkenin tüm dikkati üzerindeyken bu travmayı atlatmak, kalan tarihi mirasa sahip çıkmak ve evlatlarının karşısında güçlü olmak zorundadır.

15. Where the Heart Is – Kalbin Olduğu Yer – 2000 – IMDb: 6,8


Novalee, henüz 17 yaşında olmasına rağmen hamile kalmış bir gençtir. Hayatındaki sevgilisi ile beraber yeni bir yaşama adım atmak için California’ya yola çıkmaya karar vermiştir. Fakat sevgilisi Willie, daha yoldayken Oklahamo’da markette terk eder. Elinde hiçbir şeyi olmayan Novalee, gizli bir şekilde markette çalışmaya başlar.

14. Goya’s Ghosts – Goya’nın Hayaletleri – 2006 – IMDb: 6,9


Francisco Goya, 1700’lü senelerin sonuna gelindiğinde, İspanya’nın en ünlü ressamı olarak başarılı eserler vermeye başlamış bir sanatçıdır. Hem aşkı için yaşamakta hem de ahlaksız olarak nitelendirilmesine sebep olan hayatı ile mücadele vermektedir.

13. Thor – 2011 – IMDb: 7,0


Efsanevi Thor serüveni, Marvel dünyasından Asgard’ın doğaüstü dünyasına dek devam etmektedir. “Thor” sadece bir kahramanın destansı serüvenlerinin ve tahtın veliahdı olarak bilinen asi bir prensi iken, tahta geçme hakkı ile birlikte tüm hayatı değişen farklı bir süper kahramana dönüşmesi anlatılmaktadır.

12. Thor: Karanlık Dünya – 2013 – IMDb: 7,0


Tanrıların dünya ile savaşı devam etmektedir. Babası tarafından reddedilen Thor ise yeniden dönerek intikam almak ister ve savaş başlar.

11. Brothers – Kardeşler – 2009 – IMDb: 7,1


Sam, Afganistan’da savaştadır ve ailesini kardeşi Tommy’e emanet eder. Sam’in eşi olan Grace ve Tommy, kişilikleri bakımından tamamen aynıdır ve bu nedenle de zamanla birbirlerine yakınlaşır. Savaştan Sam’in dönmesi ile tüm dengeler değişir.

10. Cold Mountain – Soğuk Dağ – 2003 – IMDb: 7,2


Amerika’da yaşanan iç savaş bitmiştir ve sonrasında da etkilerini bırakmıştır. Büyük acılarla savaştan gelen genç güneyli askerin aklında acıların haricinde tek bir olay vardır. Hissettiği büyük bir aşk ve o aşkı ona yaşatan Ada isimli kadın. Inman ve Ada, senelerdir birbirlerine kavuştukları ve tamamen özgür olabildikleri bir hayatın hayalini kurmuşlardır. Ancak ülkede devam eden siyasi olaylar onlara engeller yaratır.

9. Beautiful Girl – Harika Kızlar – 1996 – IMDb: 7,2


Liseden mezun olduktan sonra yeniden buluşan Willie, kızların hayran olduğu Tommy, Tommy’nin sevgilisi Sharon ve Darian düzenleyecekleri parti ile gençlik yıllarına yeniden döneceklerdir. Tabi bu buluşma nedeniyle sırlar da ortaya çıkar.

8. Paris, Je Taime – Paris, Seni Seviyorum – 2006 – IMDb: 7,3


Aşk ve Paris’i bu kez, 20 başarılı yönetmenin çekimi ile bu yapımda görmek mümkün. Bu hikayede toplam 20 ayrı Paris yaşamı ve aşk hikayesi özel çekimlerle anlatılmaktadır.

7. Closer – Daha Yaklaş – 2004 – IMDb: 7,3


Yazı yazmak ve editörlük yapmak gibi işler ile çalışıp ilerlemeyi her şeyden çok isteyen yetenekli Dan, tanınan bir yazar olmak için hayal kurmakta ve çaba göstermektedir. Fakat şimdilik, yalnızca ölüm ilanları hazırlayıp yayınlayarak yaşamını geçindirmek zorunda ve hayallerini bu nedenle ertelemektedir. Kitap yazma hayali olan genç ve heyecanlı gazeteci Dan, günün birinde şans eseri, bir kaza nedeniyle Alice ile karşılaşır. O günden sonra Dan için, ilham perisi ile olan hayatı başlayacaktır.

6. Garden State – Eve Dönüş – 2004 – IMDb: 7,5


Baba baskısı ile devam eden yaşamların etkileri çok başka halleri ile dışarıya yansımaktadır. Özellikle de bu kişinin annesini kaybetmesine dahi etki etmişse, daha derin sonuçlar yaşanabiliyor. Andrew Largeman, hayatında televizyon dünyası ile geçinmek için çaba gösteren bir oyuncudur. Psikiyatrist olan babası, senelerce büyük bir baskı ile onu büyütmüştür. Bununla birlikte tekerlekli sandalye ile yaşamak zorunda olan olan annesinin bu durumuna neden olduğuna bile Andrew’ı inandırmış ve vicdan azabına hapsetmiştir.

5. Star Wars Episode III: Revenge of the Sith – Yıldız Savaşları Bölüm 3: Sith’in İntikamı – 2005 – IMDb: 7,6


Cesur Jedi’ler, bir türlü bitmek bilmeyen savaş yüzünden çok bitkindir. Asıl problem ise savaş bahanesi ile demokrasiyi engellemeye çalışan düşmanların hain girişimleridir. Bundan böyle klon mücadelelerindeki son sürece gelinmiştir ve kötü komutan Grievious, şehri tamamen dağıtma kararındadır. Palpatine’i kaçırıp götürür ve kaçmaya başlar. Grevious, Anakin Skywalker ve Obi-Wan Kenobi tarafından göz hapsindedir. Büyük mücadele başlar.

4. Black Swan – Siyah Kuğu – 2010 – IMDb: 8,0


Bale gösterisinde baş dansçı olabilmek isteyen balerin, siyah kuğuyu oynamak için çok çalışır. İçinde taşıdığı siyah kuğu ruhu ile beyaz kuğu arasında bir psikolojik savaş verecektir.

3. V For Vendetta – 2005 – IMDb: 8,2


V adı ile tanınan maskeli bir karakter, geleceğin totaliter idaresi ile yönetilen İngiltere ülkesine korkuyla verilen egemenliği engellemek için şiddeti kullanan birisidir. V İngiltere içerisindeki halkı, kendisi ile birlikte 5 Kasım’da Parlamento’nun etrafında toplanmak için davet eder.

2. Heat – Büyük Hesaplaşma -1995 – IMDb: 8,2


Hem zekası hem de içgüdüleri ile, yaşamış oldukları tüm büyük suçların arkasında anlaşılabilecek deliller bırakmadan, kaçmayı başaran Neil McCauley, çok dikkatli ve profesyonel bir hırsız olarak hayatına devam etmektedir. Kendisi gibi başarılı hırsızlardan oluşturulmuş çetesi ile baş etmesi oldukça tehlikeli işlere bulaşıp, en az zararla sıyrılmayı amaçlarlar.

1. Leon: The Professional – Sevginin Gücü – 1996 – IMDb: 8,6


Mathilda, uyuşturucu satıcısı babası ve üvey annesi ile zor bir hayat yaşayan küçük bir kızdır. Bir gün tüm ailesi bir mafya tarafından öldürülür ve tetikçi olan Leon’un evine sığınır. O günden sonra aralarında sevginin gücünden doğan bir bağ başlar.

A comment on "En İyi Natalie Portman Filmleri"

  1. Tony says:

    Çok güzel bir yazı.Böyle devam…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *