Netflix Dizisi Elite 3.Sezon Ne Zaman?

0/5 Votes: 0
Report

Description

Elite Dizisi Kadrosu

İspanyol yapımı olan ve suç/drama etiketiyle izleyiciyle buluşan dizi Elite, Ekim 2018’de izleyiciyle buluştu. Dizi 8 bölümlük sezonlardan oluşuyor ve 1 saat sürüyor. Gençlik dizisi formatında ele alınan ve genç oyuncu kadrosunun yanı sıra işlediği konularla da oldukça dikkat çeken bu yapım, toplumsal sorunları güçlü bir şekilde ele alıyor.

Sınıfsal farklılıkları ve bu farkların yarattığı çatışmaları anlatan dizi yakın zamanda 3. Sezonu ile izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.Başrollerini Danna Paola (Lu), Itzan Escamilla (Samuel), Miguel Bernardeau’nun(Guzman) paylaştığı dizinin yan rollerinde; ünlü dizi La Casa de Papel’ in başrol oyuncuları olan Jamie Lorento (Nano), Maria Pedraza(Marina) ve Miguel Herran(Christian) yer alıyor. Elite Dizisi’nin yazarları da tanıdık. Dizi, birçok İspanyol dizi ve filmin yaratıcılarından olan Carlos Montero ve Dario Madrona’nın ellerinden çıkıyor.

Toplumsal Sorunlar Elite Dizisi’nde

Bilinen gençlik dizilerinden farklı olarak Elite Dizisi, ele aldığı konularla ve konuları işleme şekliyle dikkat çekiyor. +18 içerikli sahnelerin çokça yer aldığı dizi yoksulluk, uyuşturucu, eşcinsellik, yasa dışı kazanç gibi gerçek dünya sorunlarına sürükleyici bir şekilde yer veriyor. İslamiyet’e bakış ve İslamofobi de dizide ele alınan konulardan. Aile içindeki inanışların ve bastırılmanın sonuçlarına dikkat çekiyor.

Netflix Dizisi Final mi Yapıyor?

Dizi, depremde okullarının yıkılmasından dolayı özel ve seçkin bir okula nakledilen yoksul aile çocuklarının yaşadığı olaylarla başlıyor. Zenginlerin gittiği okula gitmenin mutluluğuyla okula başlayan işçi çocuklarının, onları istemeyen zengin çocuklarla başlayan çatışması sonucu bir cinayet işleniyor ve olaylar art arda geliyor. Suçun arkasında kimin olduğu merak konusuyken hayatları daha da karmakarışık bir hal alıyor. Her bölümde artan gizem ve ters köşeler, izleyenleri soluksuz bırakıyor.

Yeni Bölümler Yolda

Sevilen dizinin yeni sezonu merakla bekleyenlere müjde, dizi 3. Sezon için onayı aldı. Cinayetin ilenmesi ve kaybolan sınıf arkadaşlarının ardından değişen ittifaklarla başka bir hal alan dizinin yeni yayın tarihi henüz kesinleşmedi. Ancak ilk iki sezon sonbahar aylarında izleyiciyle buluşmuştu. Bu sebeple dizinin meraklıları yine 2020 yılının sonbahar aylarında diziye kavuşmayı bekliyor. Dizinin oyuncu kadrosunda bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği de merak edilenler arasında. Dizinin yayın haklarının tamamen Netflix’e geçmesiyle yeni sezon için bazı değişiklikler olması bekleniyor. Marina’nın ölümü hakkındaki gerçeğin ortaya çıkması da yine 3. Sezonda merakla beklenenlerden.

Beklenen Fragman Ne Zaman?

Oyuncuların ve oyunculuklarında kendine hayran bırakan bir tarafı yok değil. Birçok kişi Elite Dizisi’ne sırf oyuncular için bir şans vermiş olsa da, izledikten sonra yapım kalitesini ortaya koyuyor. Henüz izlemeyenler için ise kısa süreli ve ilgi çekici bir dizi arayışında olanlar için tavsiye edilebilir.

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *