New Girl Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Fox’ta yayınlanan sitcom tarzı New Girl Dizisi altıncı sezonu ile devam etmekte. Dizi yayınlanmaya başladığı tarihlerden itibaren Golden Globe, Emmy ve sayısız ödüle aday olmaya başardı. Bu yabancı dizi tanıtımı yazımız ise New Girl Dizisi Konusu ve Oyuncuları hakkında olacaktır. Aşkın 500 Günü ( 500 Days of Summer) ile büyük ün kazanan Zooey Deschanel, filmin ardından rol aldığı Amerikan televizyonlarında yayınlanan New Girl dizisinde başrolde.

New Girl Dizisi Konusu:

Jessica, Los Angeles’te yaşayan sıra dışı bir öğretmendir. Bir gün eve döndüğünde erkek arkadaşı Spencer’i başka bir kadınla yakalar ve hemen O’nu terk eder. Erkek arkadaşından aniden ayrılmasının ardından kendine gelmeye çalışmaktadır. En iyi arkadaşı Cece’nin yardımı ile kalacak bir yer bulur. Taşındığı dairede, bayanların kaldığını sanmasına rağmen üç bekar erkek kalmaktadır. Jessica romantik filmler izlemekte, büyük duygusal iniş çıkışlar yaşamaktadır. Bu üç erkek Jessica’nın depresyondan kaynaklanan davranışlarını biraz tuhaf bulmakla birlikte hemen her zaman O’na destek olmaya çalışır. Dizi, komedi ve dram unsurlarını birleştirmektedir. Karakterler otuzlarının başlarında, olgunlaşmakta olan ve ilişkilerini düzene koymaya çalışan, kariyer sorunları ile boğuşan insanlardır.

New Girl Dizisi Karakterleri / Oyuncuları:

 

Jessica “Jess” Christopher Day:


Henüz 31 yaşında olan Jess aslen Oregon’ludur, 10 yıldır öğretmenlik yapmaktadır. Erkek arkadaşı kendisini aldatmıştır. Hemen taşınmaya karar veren Jessica önce en iyi arkadaşı model Cece’ye gider ama kısa sürede ilanla bir yer bulur. Nick, Schmidt ve Coach isimli üç erkekle aynı dairede yaşamaya başlar. Bir süre sonra Nick ile arkadaşlığı ilerler. Birbirlerinden hoşlandıklarını itiraf ederler ama ilk adımı atmak için ikisi de bir şey yapmaz.

Nicholas “Nick” Miller:


Lakayıt, alaycı ve sosyal olarak pek yetenekli olmayan, hukuk fakültesini terk etmiş bir barmendir. Uzun bir ilişki yaşadığı kız arkadaşını hala unutamamıştır. Nick bir gün kitap yazma hayalleri kurmaktadır. Gerçekçi dünya görüşü ile dört oda arkadaşı arasında yine de en normali olarak görünmektedir.

Schmidt :


Long Island’dan gelen Schmidt, Nick ile Syracuse Üniversitesinde okurken tanışmıştır. O yıllarda aşırı kilolu ve hiç bir kızla ilişki kurmamış olan genç adam daha sonra kilo vermiş, imajını değiştirmiş ve kadın avcısı olup çıkmıştır. Kendine çok güvenmektedir. Biraz züppe, kontrol delisi ve temizlik tutkunudur. Cece ile evlidir. Kimse Schmidt’in ilk adını bilmez.

Coach:


Burnu havada ve bazen tuhaf davranan eski bir atlettir. Şimdi sporcu antrenörü olarak çalışmaktadır. Sevgilisi ile ayrıldıktan sonra arkadaşları ile birlikte kaldıkları bu eve dönmüştür. 4. sezon sonunda ayrılan Coach daha sonra ara sıra eve dönecektir.

Cecilia “Cece” Schmidt:


Model ve Jess’in çocukluktan beri en iyi arkadaşıdır. Aralarındaki farklara rağmen, birbirlerine çok bağlıdırlar. Cece, Jess’in ev arkadaşlarından Schimdt ile ilgilenir, ilişkilerini gizli tutmak isterler. 5. sezon sonunda evleneceklerdir.

Winston Bishop :


Nick’in çocukluk arkadaşı ve eski bir basketbolcu. Yurt dışındaki kariyeri sona erince Amerika’ya döner. Coach’ın evden ayrılmasının ardından, ikinci sezondan itibaren kahramanlarımız ile birlikte kalmaya başlar. İki yıldır Latvia’da olduğundan kendi ülkesinde neler olup bittiğinden pek haberdar değildir.

New Girl Dizisi Teknik Detayı :

Yapım Yılı: 2011
Tür: Komedi Dram
IMDb: 7,8
Yayınlandığı Kanal:Fox
Senarist : Elizabeth Meriwether
Süre : 21-24 dakika
Oyuncular: Zooey Deschanel,Jake Johnson, Max Greenfield, Damon Wayans Jr.

New Girl Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *