En İyi Nicolas Cage Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

30 sinema filmine yer verdiğimiz En İyi Nicolas Cage Filmleri listemiz ile karşınızdayız. Nicolas Cage, 30 yıldan fazla bir süredir sinema dünyasında yer alan bir aktör olarak pek çok olağanüstü filmde yer aldı. Tabii rol aldığı bazı filmler o kadar da iyi sayılmazdı. Ama çok genç yaşta başladığı kariyeri O’nu Akademi Ödülü sahibi bir aktör pozisyonuna da getirdi. 1995 yılında Leaving Las Vegas ile En İyi Aktör Oscar’ı aldı. Aynı filmle bir de Golden Globe kazanmıştı.Efsane yönetmen Francis Ford Coppola’nın yeğeni olmasına rağmen, O’nun gölgesinde kalmamak için soyadını değiştirdi ve çizgi film karakteri Luke Cage’in soyadını aldı. Liseyi terk edip oyunculuk kariyerine başladı. İlk etapta gençlik komedi filmlerinde oynadı. Ama yine de önüne bir çok imkanı getiren film, amcası Francis Ford Coppola’nın yönettiği Siyam Balığı oldu. 1986 da rol aldığı ve yine amcasının yönettiği Peggy Sue Evleniyor büyük gişe başarısı elde etti.

Bir film yıldızı ile tam olarak örtüşmeyen tipi (seyrek saçlar, alçak volümdeki ses tonu, garip yüz ifadesi ve gözleri) aslında O’nun şansı da oldu. Bu sayede hem romantik jönleri hem de psikopatları rahatça canlandırdı. Tam da bu yüzden Nicolas Cage Filmleri dendiğinde, aktörü film türü açısından tek bir yere yerleştirmek oldukça zordur. Gerek azılı suçluları, gerek çılgın tipleri gerekse ruhen çökmüş karakterleri başarı ile canlandırmaktadır.Nicolas Cage Filmleri arasından, internetteki en önde gelen film veri tabanı IMDB puanlarına göre sıraladığımız 30 tanesini sizler için inceledik.

En iyi Nicolas Cage Filmleri listemizle ilgili görüşlerinizi yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

Table of Contents

En İyi Nicolas Cage Filmleri

 

30. Guarding Tess (Gönülsüz Koruma) – 1994 – IMDB: 6,2


Amerika’nın eski First Lady’sinin koruma olarak özellikle talep ettiği gizli servis ajanı Doug, kaprisli First Lady Tess’e tahammül etmekte zorlanmaktadır.

29. Peggy Sue Got Married (Peggy Sue Evlendi) – 1986 – IMDB: 6,3


Peggy orta yaşlı ve Cage’in canlandırdığı kocası Charlie ile boşanma aşağında ki bir ev kadınıdır. Geçmişe ait pişmanlıkları vardır. Ama dileği yerine gelir ve kendisini lise yıllarına geri dönmüş bulur.

28. Frozen Ground (Karanlık Cinayetler) – 2013 – IMDB: 6,4


Seri katil Robert Hansen’in gerçek hikayesinde 80 li yıllarda iz bırakan bu suçlunun hayatı anlatılıyor. Cage, Hansen’i kovalayan polis rolünde.

27. Gone in Sixty Seconds ( 60 Saniye) – 2000 – IMDB: 6,5


Eski araba hırsızı Memphis, hiç istemese de kardeşinin başını beladan kurtarmak için mecburen hırsızlığa döner. Ancak bu sefer zaman problemi vardır. Birkaç gün içinde 50 özel model araba çalmak zorundadır.

26. The Cotton Club (Gangsterler Kulübü) – 1984 – IMDB: 6,5


Filme adını veren Harlem’in meşhur gece kulübünü işletenler ve oraya gelen müşteriler etrafında dönen bir hikaye. Cage genç bir gangster rolünde.

25. 8MM (Sekiz Milimetre) – 1999 – IMDB: 6,5


Ailesi ile birlikte sıradan bir hayat yaşayan özel dedektif Tom bir gün 8 mmlik bir film bobini bulur ve hayatı değişir.

24. The Weather Man (Fırtınalı Hayatlar) – 2005 – IMDB: 6,6


Dave bir yerel kanalda hava durumu sunucusu iken yükselişe geçen kariyeri ile düşüşe geçen aile hayatı arasında seçim yapmak durumundadır.

23. City of Angels (Melekler Şehri) – 1998 – IMDB: 6,7


Gökyüzünden gelen melek Seth, kaybettiği hastalarından dolayı mutsuz günler yaşayan cerrah Maggie’ye aşık olur. Ama bu aşk uğrunda ödemesi gereken bedeller vardır.

22. The Family Man (Aile Babası) – 2000 – IMDB: 6,7


Zengin bir yatırım uzmanı bir sabah bambaşka bir hayata uyanır ve spor arabası yerine bir minibüs ve kendisini çocuklu bir aile babası olarak bulur.

21. Bad Lieutenant: Port of Call-New Orleans (Kötü Polis) – 2009 – IMDB: 6,7


Terence ilaç ve kumar bağımlısı bir polistir. Katrina kasırgası sonrasında Senegalli göçmenlerin öldürülmesi konusunda bir görev alır.

20. Racing With the Moon (Ay ile Yarışanlar) – 1984 – IMDB: 6,8


1942 yılında bir tanesini Nicolas Cage’in canlandırdığı iki genç adam deniz kuvvetlerine yazılacak ve kız arkadaşlarına veda edeceklerdir.

19. Bringing Out the Dead (Yaşamın Kıyısında) – 1999 – IMDB: 6,8


Kurtaramadığı hastaların gölgesindeki ambulans görevlisi Frank, 3 stresli ve çalkantılı gece boyunca aklını kaybetmemek için mücadele verecektir.

18. Con Air -1997 – IMDB: 6,8


Hapisten yeni çıkmış olan ve evine ailesine dönmeye çalışan Cameron, mahkumları taşıyan bir uçağın yolcuları tarafından ele geçirilmesinin ardından onlarla mücadeleye girecektir.

17. Joe -2013 – IMDB: 6,9


Joe 15 yaşında sorunlu bir aile hayatına sahip gençtir. Hayatını gündelik olarak yaşayan içkici Gary, O’nu işe alır ve tanıdıkça çocuğu koruyup kollamaya başlar. Kendi hayatına da bu şekilde bir çeki düzen vermek istemektedir.

16. National Treasure (Büyük Hazine) – 2004 – IMDB: 6,9


Efsanevi Tapınakçıların Hazinesi bir grup çıkarcı tarafından bulmadan önce ele geçirilmelidir. Bu görev, nesillerdir hazine avcılığı yapan bir aileye mensup olan Gates’e düşer.

15. Red Rock West (Red Rock Kasabası) – 1993 – IMDB: 7,0


Suzanne kocası Wayne’i aldatmaktadır. Wayne karısını öldürmek için tuttuğu tetikçi olduğunu sanarak Michael’e para verir. Oysa Cage’in canlandırdığı Michael yanlış kişidir. İşler karışacaktır.

14. Moonstruck (Ay Çarpması) – 1987 – IMDB: 7,1


Loretta, evlenmek üzere olduğu kişinin küçük kardeşine çılgıncasına aşık olunca çok zor bir duruma düşecektir. Cage Loretta’nın aşık olduğu Ronny Camerreri rolünde.

13. Rumble Fish (Siyam Balığı) – 1983 – IMDB: 7,2


Günlerini avarelikle geçiren Rusty, kendisine örnek aldığı ağabeyinin geri dönmesini beklemektedir. Ağabey döner ama hiçbir şey eskisi gibi değildir. Cage, Rusty’nin arkadaşı Smokey rolünde.

12. Wild At Heart (Vahşi Duygular) – 1990 – IMDB: 7,2


Lula ve Sailor birbirini seven iki gençtir. Ancak Lula’nın annesi Sailor’u öldürtmek arzusundadır. Bir çok tuhaf tipten kaçmak ve saklanmak zorundadırlar.

11. Fast Times at Ridgemont High ( Ridgemont Lisesinde Hızlı Günler) – 1982 – IMDB: 7,2


Güney California’da bir grup lise öğrencisi hayatlarının en önemli konularına eğilmektedir : İlişkiler, eğlence ve rock n roll..Judge Reinhold’un Bud ile başrolde olduğu filmde henüz 17 yaşında olan Nicolas Cage Bud’ın arkadaşı Nicolas Coppola rolünde.

10. Birdy – 1984 – IMDB: 7,3


Vietnam Savaşı sona ermiş ve iki yakın dost eve dönmüştür. Birdy lakaplı olanı dengesiz hareketler göstermeye ve kendisini kuş zannetmeye başlar. Cage’in hayat verdiği arkadaşı Al ise Birdy’ye yardım etmeye çalışır.

9. Matchstick Men (Üç Kağıtçılar) – 2003 – IMDB: 7,3


Roy azılı bir dolandırıcıdır. Ama bazı ruhsal sorunları yüzünden psikolog desteği almaya başlayacak ve hayatı bambaşka bir yöne kayacaktır.

8. Face Off (Yüz Yüze) – 1997 – IMDB: 7,3


Cage’in canlandırdığı FBI ajanı Archer azılı terörist Castor’u durdurmak için yüz nakli yaptırır ve Castor’un yüzüne sahip olur. Fakat akla gelmeyen bir şey olur ve terörist de aynı operasyonu yaptırıp Archer görüntüsü ile ortaya çıkar.

7. Raising Arizona (Arizona Junior ) – 1987 – IMDB: 7,4


Eski bir suçlu ile eski bir mahkumdan oluşan çift, çocuk sahibi olamadıkları için zengin bir ailenin beşizlerinden birini çalma planları ile kendilerini karmakarışık bir duruma sokacaklardır.

6. The Rock (Kaya) – 1996 – IMDB: 7,4


Bir grup asker ölümcül silahlar ele geçirmiştir ve kimyasal saldırı tehdidinde bulunmaktadır. Kontrol altında tuttukları Alcatraz adasına müdahale edebilmek için Pentagon bir hükümlüden yardım almak zorundadır. Nicolas Cage, FBI için çalışan bir biyokimya uzmanı rolünde.

5. Snowden – 2016 – IMDB: 7,4


CIA eski çalışanı Edward Snowden’in büyük yankı yaratan açıklamalarını konu alan film biyografik bir dram. Cage bu filmde Amerikan İstihbaratı eski çalışanını canlandırıyor.

4. Leaving Las Vegas (Elveda Las Vegas) – 1995 – IMDB: 7,6


Bir senaryo yazarı olan Ben alkolik olduğundan her şeyi kaybetmiştir. Las Vegas’a ölene kadar içmek üzere gider. Orada Sera ile karşılaşır. Nicolas Cage’in kariyeri boyunca kazandığı tek Oscar bu filmle gelmişti.

3. Lord of War (Savaş Tanrısı) – 2005 – IMDB: 7,6


Bir silah tüccarının yaptığı işin ahlaki yönü, aile ilişkileri ve kendisini bıkmadan takip eden federal ajan ile yıllara yayılan ilişkisi anlatılıyor.

2. Adaptation (Tersyüz) – 2002 – IMDB: 7,7


Nicolas Cage’in hayat verdiği Charlie, gönlü yaralı bir senaryo yazarıdır. Orkide Hırsızı isimli bir eserin ekrana uyarlanması için çalışmakta ancak ümitsizliğe de kapılmaktadır. Cage’in En İyi Erkek Oyuncu rolü ile aday olduğu ve iki farklı karakteri canlandırdığı film, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Chris Cooper’a Oscar getirmişti.

1. Kick- Ass (Göster Gününü) – 2010 – IMDB: 7,7


Çizgi roman okuru ve süper kahraman meraklısı Dave, hiç bir süper gücü olmamasına rağmen süper kahraman olmaya karar verir. Lakap olarak da Kick- Ass ‘i seçmiştir. Filmde Nicolas Cage eski bir polis olan Big Daddy rolünde.

Bonus: Too Tough to Die : A Tribute to Johnny Ramone (Johnny Ramone Belgeseli) – 2006 – IMDB: 7,8


Ünlü Gitarist Ramone ölmeden 2,5 gün önce çok ünlü arkadaşları tarafından düzenlenen yardım konseri belgeseli. Cage belgeselde kendisi olarak yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *