No: 309 Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

No 309 konusu itibariyle zengin kız fakir oğlan klasik anlayışı değil zengin oğlan fakir kız temalı hem romantik hem komedi bir televizyon dizisidir. Bu hepimizin aşina olduğu temanın benzerlerinden farkı ayrıntılarında saklıdır. Fox TV’nin sevilen dizisi her haftanın Çarşamba akşamlarında yeni bölümünün ekranlara geldiği No 309 konusu ile milyonları ekranların başına kilitlemeyi başarmıştır. O kadar ki hafta içi ya da hafta sonu olmak üzere dizinin tekrarları dahi kendisini severek izletmeyi başarmaktadır.


Yapımcılığını Faruk Turgut’un beraberinde Gold Yapım’ın üstlendiği dizinin yönetmeni Hasan Tolga Pulat, senaristi ise Aslı Zengin ve Banu Zengin’dir. Başrollerini Demet Özdemir ve Furkan Palalı paylaşmaktadır. Sevinç Erbulak, Sumru Yavrucuk, Nurşim Demir, Suat Sungur, Özlem Tokaslan, Gökçe Özyol, Fatma Toptaş, Ceren Taşçı ve İrem Helvacıoğlu olmak üzere dizinin diğer rollerini üstlenen oyunculardır.
Bir yaz dizisi olarak 01.06.2016’da ilk bölümü yayınlanmıştır. Yazdan itibaren akşamlarımızı renklendiren No 309 konusu bakımından uyarlama dizilerimizdendir. Kore yapımlı Fated To Love You adlı dizinin Türk televizyonlarına uyarlanmış halidir.

No 309 Dizisinin Konusu:


No 309 konusu tam bir aile dizisi formatındadır. Komedi ağırlıklı romantik bir dizidir. “Dizi dediğin insanı eğlendirir ve güldürür” diyenler için seyre değerdir. Mafya ve silahlardan hoşlanmayanlar, şiddet görmek istemeyenler için biçilmiş kaftan niteliğindedir. İşte bütün bu söylediklerimiz fikirlerinize tercüman ise No 309 tam size göre!

No 309 konusu özet olarak şu şekildedir. Lale üniversitede tarih öğretmenliği bölümünden yeni mezun olmuş iş aramaktadır. Atama durumunu düşünüyorken bir evlilik görüşmesi teklifi karşısına çıkar ve kabul eder. Tanışacağı randevu yerine gider doktorluk mesleği yapan Onur isimli biriyle buluşacaktır. Fakat Dr Onur aksaklıklardan dolayı randevuya gidememiş, Lale tesadüfen iş adamı olan farklı bir Onur ile tanışır. İsimler aynı olduğundan konuşup akşamı değerlendirmeye başlarlar. Başlangıçta elektrikleri tutmamış sonrasında da zamanı akışına bırakmışlardır. Yiyip eğlenelim derken içkinin dozu fazla kaçınca bir otele gitmişler ve otelin 309 nolu odasında geceyi geçirmişlerdir. Dizinin ismi de buradan gelmektedir. Bu geceden sonra Lale hamile kalır fakat sarhoş olduğu için gece yaşadıklarını hatılamadığından hamileliğini geç fark edecektir. Lale ve Onur No 309 oyuncuları arasındaki başrol karakterlerdir.

Haftalar geçer ve Lale sağlığındaki değişiklikler için doktora gider ve hamile olduğunu öğrenir. Otoriter bir anneye sahip olan Lale bu durumdan çok üzgündür. Çocuğu aldırmakta geç kaldığı için mecbur doğuracaktır. Durumu çok sert karşılayan anne ile birlikte Onur Sarıhan’ı aramaya başlarlar ve tesadüfen bir gazete güpüründe görürler. Anne ve kız Onur’u büyük uğraşlar sonucu evliliğe ikna etmişlerdir. Pelin Su ile nişanlı olan Onur’un nişanları Lale’nin hiç hesapta olmayan bebeğiyle bozulur. Pelin Su kıskançlık krizleri yaşarken zamanla Lale ile Onur birbirlerine yakınlaşmaya başlar ve aşık olurlar. Bu genç çifti ayırmaya henüz kimsenin gücü yetmemiştir.

Senaryonun bir de miras kısmı vardır. Büyük dede vefatından sonraya kim önce Sarıhan ailesine torun verirse mirasın büyük kısmı ona kalacaktır açıklamasını yaptığı bir video bırakmıştır. Bunu bilen eltiler ilk torunun sahibi olma yarışına girmişlerdir. Bu vesileyle de Onur’un Lale ile evlenmesine annesinin ikna olması zor olmamıştır. Diğer taraftan No 309 oyuncuları arasındaki diğer karakterler Betül, Onur’u sevip elde etmek isteyen Pelin Su ve Betül’ün oğlu Erol Sarıhan Sarıhanların mirasını hak etmenin peşindedir. Bunun için aralarında gizli bir iş birliği yaparlar. Niyetleri Lale ve Onur’u ayırmaktır. En son plan olarak sahte nikah memuru ayarlamayı düşünmüşlerdir fakat bu planı da onları usul usul dinleyen Betül’ün kocası Şadi bozmuştur. Resmi olarak evlenen çift çok mutludur. Lale için sürpriz olarak Baby Shower partisi düzenlemişlerdir. Bu partide Lale sancılanmış ve Sarıhanlar’ın varisi olacak küçük Emir’i dünyaya getirmiştir.

Betül’ün oğlu Erol ile evli olan Filiz de bu arada hamile kalır. İkiz kız beklemektedir. Filiz çekici fiziki özelliklerden yoksun, ukala ve kocasına bağlı bir gelindir. Filiz Pelin Su’dan nefret etmekte ve Laleyi ise çok sevmiştir. Pelin Su’yu Onur’dan uzaklaştırma adına elinden geleni yapıyor olup Lale ile birlikte olmasından keyif almaktadır.
Lale’nin ablası rolündeki Nilüfer kocası Kurtuluş ile bir ileri bir geri evlilik yaşamaktadırlar. Kurtuluş’un yanlış tavırları Nilüfer’i ve annesi Songül hanımı kendisinden uzaklaştırmaktadır. Diziye ayrı olarak başlayan çift zamanla Kurtuluş’un girişimleri ile barışmışlardır. Fakat hala tam anlamıyla bir evde yaşayamamaktadırlar. Kurtuluş’un safi niyetli işleri Nilüfer’i üzmekte ve dolayısıyla evliliklerini rayına oturtamamaktadırlar. Bu arada beş altı yaşlarında Gülşah isminde küçük sevimli bir kız çocukları bulunmaktadır. No 309 konusu böylesi sürükleyici olarak devam etmektedir.


Dizi set ekibi ve oyuncularıyla günümüzde dizi reytinglerinde üst sıralarda olmayı başarmıştır. Dizinin karakterlerinden Betül, Filiz ve Songül’ün kendilerine has üslupları ve beden dilleri diziye renk katmıştır. Aşk ve güldürü kavramlarını birbiri içine çok iyi geçirmeyi başarmıştır. Ayrıca oyuncuların orijinal replikleri ve mimikleri de diziyi seyre değer kılmıştır. Yeni bölümleri ile Çarşamba akşamlarını tekrarlarıyla haftanın farklı günlerini renklendirmeye devam etmektedir.

No 309 Karakterleri / Oyuncuları:

No 309 oyuncuları başarılı ve tecrübeli bir ekipten oluşmaktadır. Hem genç kuşak hem tiyatro camiasının tecrübeli isimleri dizinin karakterlerine renk vermektedir.

Lale Yenilmez – Demet Özdemir:


İyi bir eğitim ve terbiye almış temiz bir aile kızıdır. İyi niyetli ve tok gözlüdür. Kötülük düşünmez ve hesaplamaz. Tarih öğretmenliği mezunudur. Hayattan beklentisi bir an evvel atanıp iş sahibi olmaktır. Fakat kader beklentilerinden çok daha farklı bir yol çizecektir.

Onur Sarıhan – Furkan Palalı:


Meşhur Sarıhan ailesinin tek oğludur. Dürüst, çalışkan, sorumluluk sahibi ve görgülü bir gençtir. Cemiyetin gözde yakışıklı bekarıdır. Ailesinin ondan beklentisi sahibi oldukları Sarıhan Şirketini daha iyi yerlere taşımasıdır.

Songül Şen – Sumru Yavrucuk:


Eşi tarafından genç yaşta üç çocuğuyla terk edilmiş hayat mücadelesini tek başına yapmak zorunda kalmış tipik bir annedir. Hareketli, otoriter, kızlarına kol kanat germiş sağlam karakterli bir kadındır.

 

Fikret Sarıhan – Suat Sungur:

Onur’un babası olan Fikret Sarıhan emekli ve çapkın birisidir.Fikret Sarıhan karakterine Türk dizi tarihinde sıkça karşımıza çıkan Suat Sungur can vermiştir.

 

Şadi Sarıhan – Beyti Engin:

Karısından korkan kılıbık bir adam olan  Şadi Sarıhan abisi ile aslında iyi ilişkiler kurmaktadır ancak karısından bunu gizlemektedir.

İsmet Sarıhan – Nurşim Demir:


Dizinin babaannesidir. Görgülü, olgun, tevazu sahibi ve iyimser karakteriyle dikkat çekmektedir. Kıskançlıkların had safhada olduğu dizide hep arabulucu olarak rol almaktadır.

Betül Sarıhan- Sevinç Erbulak:


Dizinin fitneci ve entrikacı Sarıhanların iki eltisinden biridir. Bütün işleri kasıtlı ve planlı bir şekilde karıştırmayı adeta görev edinmiştir. Sevinç Erbulak enerjili oyunculuğuyla Betül karakterini çok iyi oynamayı başarmıştır.

Yıldız Sarıhan – Özlem Tokaslan:


Kendine has beden dili ile oyuncu Yıldız karakterine farklı bir hava vermiştir. Dizinin birbirini çekemeyen Sarıhanların iki eltisinden büyük olanıdır. Onur’un annesidir. Kibirli bir havası olan zengindir.

Nilüfer Yorulmaz – Fatma Topbaş:


Lale’nin ablasıdır. Kocasıyla bir ayrıl bir barış evlilikleri vardır. Gülşah isminde küçük kızıyla annesinin yanında yaşamaktadırlar. Kocası Kurtuluş ona kısaca Nünü diye hitap etmektedir.

Kurtuluş Yorulmaz – Gökçe Özyol:


Songül’ün damatıdır. Ailesini bir türlü yanlış alışkanlıklarından ötürü toparlayamadığından kayın validesi tarafından sevilmez. Eşi Nünü’ye kendini affettirmek için çok çaba göstermektedir.

Erol Sarıhan – Cihan Ercan:


Sarıhanların diğer varisidir. Betül’ün oğlu, Filiz’in eşidir. Erol mirası elde etmenin peşindedir. Eşini sevmemekte ve onu haz etmemektedir. Fakat mecburen Filiz’e onu seviyormuş gibi davranmaktadır.

Nergis Yenilmez – Pelin Uluksar:


Laleler üç kız kardeştir. Nergis onların en küçük olanıdır. Nergis annesinden gizli kapaklı kendisini zengin diye tanıtan Samet isimli gençle görüşmeye başlar. Nergis de annesinin kuralları altında büyümüş modern bir genç kızdır.

Pelin Su Yalın – İrem Helvacıoğlu:


Dizinin kötü ve güzel kadınıdır. Onur ‘un Lale’den önceki aşkıdır ve nişanlısıdır. Onur’u Lale’den ayırıp elde etmek için türlü numaralara göz yumacaktır. Filiz tarafından hiç sevilmez.

Filiz Sarıhan – Ceren Taşçı:


Dizinin en renkli karakterlerindendir. Alışılmışın dışında tavır ve rolüyle oyuncu adından söz ettirmeyi başarmıştır. Betül’ün gelini ve Erol’ün eşidir. Çıkar ilişkisi üzerine kurulmuş evliliklerinde Erol eşine sabretmektedir.

Dr Onur Saygın – Fatih Ayhan:


Lale’nin esas görüşeceği Onur’dur. Kadın doğum uzmanıdır. Lale’yi zamanla sevecek ve kendisiyle ilgilenmesini bekleyecektir. Lale içinse Dr Onur sadece bir arkadaştır ve onun doğum doktorudur.

Samet Yetiş – Murat Tavlı:


Lale’nin en küçük kardeşi Nergis’in erkek arkadaşıdır. Aslında fakir olup Nergis’e kendini kabul ettirmek için zengin olarak tanıtmıştır. Beyefendi bir kişiliğe sahiptir. Nergis ile flört dönemleri olacaktır.

No 309 Dizisi Detayı:

Kanal: Fox TV
Yönetmen: Hasan Tolga Pulat
Senarist: Aslı Zengin – Banu Zengin
Oyuncular: Demet Özdemir, Furkan Palalı, Sumru Yavrucuk,Nurşim Demir, Sevinç Erbulak, Özlem Tokaslan, Suat Sungur, Fatma Topbaş, Gökçe Özyol, Cihan Ercan, Pelin Uluksar, Ceren Taşçı, Fatih Ayhan, Murat Tavlı, Eda Özel ve Ömrüm Nur Çamçakallı
Tür: Romantik Komedi
Süre: 120 dk

No 309 Dizisi Tanıtım Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *