Liste Film

  Hep Yeni Yılda Mı Akla Gelir? Noel Filmleri

  27.08.2016
  423

  Noel’ler özellikle çocuklar için ayrı bir heyecandır. Tüm aileyi bir araya getiren Noel’lerle ilgili bu heyecanı ve mutluluğu beyaz perdeye taşıyan pek çok film çekilmiştir. Şimdi de sizlerle en güzel Noel filmlerini paylaşacağız.

  Noel Filmleri

   

  15. Jingle All the Way – Babam Söz Verdi – 1996 – IMDb: 5,4

  Jingle All the Way
  İşleri oldukça yoğun olan Howard Langston başını kaşıyacak vakti olmayan bir ticaret adamıdır. Öyle ki yoğunluktan dolayı oğlu Jamie’nin kuşak takma törenini kaçırır. Howard’ın kendini oğluna affettirmesi şarttır. Bunun için de yapması gereken oğluna çocuklar arasında çok meşhur olan süper kahraman Turbo Man’in oyuncağını almaktır. İlk başta kolay görünen bu iş oyuncağın ne kadar popüler olduğunu öğrenince onun için zor bir hal alır. Howard’a bu macera da onun gibi bir başka unutkan baba Myron Larabee de eşlik edecektir.

  14. How the Grinch Stole Christmas – Grinç – 2000 – IMDb: 6,0

  How the Grinch Stole Christmas
  Noel’e az bir zaman kalmasıyla Whoville kasabasını heyecan sarmıştır. İnsanlar birbirleriyle hediyeleşerek yaklaşan Noel heyecanını yaşarken evi Crumpit Dağı’ndaki bir mağara olan Grinch, insanların bu hallerine hayli gıcık olmakta ve Noel’i kabusa çevirmek için planlar yapmaktadır. Hikaye küçük bir kızın Grinch’in kapısını çalmasıyla sürecektir.

  13. Noel – Yeni Yıl – 2004 – IMDb: 6,3

  Noel
  Rose Collins Alzheimer hastası olan annesi için bir mucize kovalamaktadır. Hastanede başka bir hastanın ziyaretçisiyle tanışır. Nina Vasquez ise nişanlısı Mike ile nişanını bozmuştur. Mike ile Artie Venzuela yakınlaşırken Jules de ne yazık ki Noel’i hastanede geçirmek zorundadır. Esasen bu Noel onun gençliğinde yaşadığı en güzel Noel olacaktır.

  12. The Polar Express – Kutup Ekspresi – 2004 – IMDb: 6,6

  The Polar Express
  Küçük bir çocuk daha önce yaşadığı Noel’le sebebiyle artık Noel babaya inanmamaktadır. Bu düşüncesi ise macera dolu bir yolculuk yaşayacağı ilginç bir trene binmesiyle değişecektir. İlk başta lığını kaybettiği için heyecansız başlayan yolculuk yaşadığı serüvenlerle ve gördükleriyle iş değişmektedir. Bu ilginç trenin varacağı durak ise tabi ki Noel babanın Kuzey Kutbu’ndaki evidir.

  11. A Christmas Carol – Disney’in Yeni Yıl Şarkısı – 2009 – IMDb: 6,8

  A Christmas Carol
  Cimri, huysuz ve inatçı bir adam olan Scrooge çok parası olmasına rağmen paylaşmaktan bihaberdir. Noel akşamı Scrooge’i ziyarete gelen üç hayalet eğer böyle devam ederse neler yaşayacağını ona gösterirler. Scrooge için artık değişim vakti gelmiştir.

  10. Arthur Christmas – Hediye Operasyonu – 2011 – IMDb: 7,1

  Arthur Christmas
  Noel Baba’nın en ufak oğlu olan Arthur bütün dünyaya Noel zamanı hediye dağıtan merkezde çalışmaktadır. Yine bir Noel zamanı bütün hediyeler sistemli şekilde dağıtılırken bir çocuk atlanır. Arthur için zamana karşı yarış başlamıştır ve sabah olmadan hediyesine çocuğa ulaştırmalıdır.

  9. Un conte de Noël – Bir Noel Akşamı – 2008 – IMDb: 7,1

  Un conte de Noël
  Noel günü Abel ile eşi Junon, oyun yazarı olan kızları Elizabeth, alkolik oğulları Henri ve ailenin en küçük üyesi Ivan ile bir araya toplanmışlardır. Noel gecesinin gündemi ise Junon’un kanser olduğunu açıklamasıdır. Bu ilginç aile için farklı bir Noel hikayesi başlamıştır

  8. Gremlins – Gremlinler – 1984 – IMDb: 7,2

  Gremlins
  Başarısız mucit Rand Peltzer ailesine yılbaşı hediyesi olarak Gizmo isimli bir yaratık getirir. Bu sevimli yaratık hakkında bilinmesi gereken üç önemli kural vardır. Gece yarısını geçince yemek vermemek, onu güneş ışığına direk maruz bırakmamak ve yalnızca birkaç damla su içmektir. Eğer bu kurallardan birinin bile dışına çıkılırsa korkunç sonuçlara hazırlanmak gerekir.

  7. Home Alone – Evde Tek Başına – 1990 – IMDb: 7,4

  Home Alone
  Kevin’in ailesi yılbaşında Fransa’ya tatile gitmektedirler. Ne var ki evden çıkarken bir şey unutma klişesini abartan anne baba oğulları Kevin’ı evde unuturlar. Noel’i evde tek başına geçirmek zorunda kalan Kevin, evin boşluğunu fırsat bilip gelen davetsiz misafirlere de zor anlarla dolu bir Noel yaşatacaktır.

  6. Christmas Vacation – Çılgın Aile Yılbaşı Tatilinde – 1989 – IMDb: 7,5

  Christmas Vacation
  Noel yaklaşmakta ve geleneksel aile kutlamalarına hazırlanılmaktadır. Clark, Ellen ve çocukları için ise işler bu kadar kolay değildir. Clark’ın şansızlığı misafirleriyle de sürmektedir. Ne var ki Clark Noel’in iyi şeyler getireceğine de inanmaktadır.

  5. White Christmas – Eğlenceler Oteli – 1954 – IMDb: 7,6

  White Christmas
  Savaş sonrası gösteri dünyasına atılan iki dansçı gruplarına bayan elemanları da eklerler. Noel’i geçirmek üzere Vermont’a giden ekibi ise asıl maceralar gidecekleri otelde beklemektedir.

  4. The Muppet Christmas Carol – The Muppet Christmas Carol – 1992 – IMDb: 7,7

  The Muppet Christmas Carol
  Film Charles Dickens’ın Noel Hikayesi’nin Muppet’lar uyarlamasıdır. Huysuz Scrooge yardımcısı Bob (Kurbağa Kermit )’u Noel’e rağmen çalıştırmaktadır. Uzun bir gecede ise onu bekleyen sürprizler vardır.

  3. Love Actually – Aşk Her Yerde – 2003 – IMDb: 7,7

  Love Actually
  Günümüz Londrası’nda konu alınan film Noel’den 2 ay önce yaşanan bir aşk hikayesi üzerinedir. Aşk temasının sonuna kadar işlendiği bu sıcak Noel filminde yönetmen, senarist, başrol kısaca her şey aşk.

  2. A Christmas Story – Yılbaşı Hikayesi – 1983 – IMDb: 8,1

  A Christmas Story
  Dokuz yaşındaki küçük Ralphie’nin yılbaşında hayalini kurduğu hediye 200 atış kapasiteli bir havalı tüfektir. Ne var ki annesi kendisine zarar vereceği gerekçesiyle buna izin vermemektedir. Ralphie hediyesine kavuşmak için yol ararken küçük kardeşi Randy de ayrı bir eğlence dünyasındadır. Aile babası Mr. Parker ise radyo yarışmasından kazandığı ödülle gururlanmakla meşguldür.

  1. The Nightmare Before Christmas – Noel Gecesi Kabusu – 1993 – IMDb: 8,1

  The Nightmare Before Christmas
  Halloweentown balkabağı kralı olan Jack Skellington’un hanedanlığının adıdır. Bu kasaba adeta bir kabus kasabasıdır. Yarasalar, gulyabaniler, ruhlar ve perilerle dolu olan kasabanın oldukça aktif bir nüfusu vardır. Film bir gün yolu bu enteresan yerlere düşen Jack’in maceralarını anlatmaktadır.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.