Olanlar Oldu Sinema Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yapımcılığını BKM filmin üstlendiği Olanlar Oldu Filmi Konusu, Oyuncuları ve Karakter tanıtımlarına yer verdiğimiz yazımız ile beraberiz. Olanlar Oldu Filmi hakkındaki yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz.İsterseniz uzatmadan filmin konusuna geçelim.

Olanlar Oldu Filmi Konusu:

Ege bölgesinin kıyı kasabasında yaşan Zafer ve annesi Döndü hanım vardır. Döndü hanım oğlu Zafer’in, sevgilisi Mehtap’tan ayrıldığını öğrenir. Annesi, Zafer’in hala evlenmemesine üzülür ve evlenme yaşının geçmesinden korkar. Bunun için kolları sıvayan Döndü hanım, harekete geçer. Bu sıralarda Kaptan Zafer, çıktığı mavi turda teknesindeki arıza sorunlarıyla uğraşır. Arıza sorunları sırasında teknedeki tatil turu yolcusu Aslı’yla tanışır. Zafer ve Aslı birbirlerinden hoşlanmaya başlar. Peki, anne Döndü hanım bu işe ne diyecek ? Aslı, Döndü hanımın gelin adayı olabilecek mi ? Ya eski sevgili Mehtap ne yapacak ? Mehtap’ın babası Zafer ve ailesi için sinsi planlar yapmaktadır. Tekne tatiline Aslı’nın eski sevgilisi de katılınca olanlar oldu ! Acaba bundan sonra karakterler neler yapacak ? Aslı ve Zafer aşkları ilan edebilecek mi ? Sorularımızın cevabı “Olanlar Oldu” filminde…

Olanlar Oldu filmin yapımcılığını BKM film üstlenmiştir. Mars Dağıtım, filmin dağıtımını üstlenirken, müzikler Fahir Atakoğlu’na aittir. Filmin çekimleri İzmir Seferihisar Sığacık mahallesinde çekildi. Dilerseniz, oyuncu kadrosunu ve karakterleri tanıyalım:

Olanlar Oldu Filmi Oyuncuları / Karakterleri:

 

ATA DEMİREL (Zafer ve Döndü Hanım):

Bursa, 1972 doğumlu olan Ata Demirel, İstanbul Teknik Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı, Türk Müziği Bölüm mezunudur. Oyunculukta “Avrupa Yakası” dizindeki “Volkan” karakteriyle üne kavuştu. Aynı dönemde “Tek Kişilik Dev Kadro” oyunu sahnelendi. Yoğun ilgiden sonra “Tek Kişilik Dev Kadro 2” gösterime girdi. Dizi ve sinema filmlerinde rol alarak başarısını taçlandırdı. Senaryosunu yazıp oyunculuğunu yaptığı birçok sinema filmi bulunmaktadır. Senaryo yazarlığı,oyunculuğun yanı sıra müzikle de ilgilenmektedir. Ayrıca 2014 yılında “Alaturka” adlı Türk sanat müziği albümü yapmıştır. Albümüyle de ses getirmiş, ünlüler kervanında yerini sağlamlaştırmıştır.

“Olanlar Oldu” filimde ise iki ana karakteri birlikte canlandırmaktadır. “Zafer” ve annesi” Döndü Hanım” karakterine can vermiştir. Zafer, sevgilisinden ayrılan denize aşık bir tekne kaptanıdır. Annesi Döndü hanım ise; sevgilisi Mehtap’tan ayrıldığı öğrenir. Oğlunun evlilik yaşının geçmesinden korkarak, evlenmesi için harekete geçer. Zafer ve Döndü hanım nasıl maceralar yaşayacak, neler yapacaklar ?

TUVANA TÜRKAY (Aslı) :

3 Ekim 1990, İstanbul doğumludur. Bulgaristan göçmeni ailenin tek çocuğudur. Çeşitli dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. “Olanlar Oldu” filminde ise; Aslı karakterini hayata geçirmiştir. Aslı, Zafer’nin teknesinde tekne tatili yapan güzel bir genç kızdır. Bu tatil esnasında yakınlaşırlar; ama Aslı’nın eski sevgilisi tekne tatiline katılırsa neler olur ? Zefer’in annesi Döndü hanım Aslı için ne düşünür ?

SALİH KALYON (Mehtap’ın babası) :

1946 yılında Ağrı’da dünyaya geldi. 1964’de Ankara Sanat Tiyatrosu’nda profesyonel oyunculuğa adım attı. 1976’da Ankara Çocuk Tiyatrosu ismiyle kendi gurubunu oluşturdu. 20 yıl burada hizmet verdi. Birçok dizi, sinema ve reklam filminde rol aldı. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Olanlar Oldu filminde, Mehtap’ın babası ve Döndü’ye aşık, komik ve sisi bir karakteri canlandırmıştır. Döndü’ye olan aşkını nasıl anlatacak? Kızının eski sevgilisi olan Zafer’e neler yapacak ?

SEDA GÜVEN (Mehtap) :

İzmir’den Haziran 1984 yılında doğdu. Marmara üniversitesi Tekstil Tasarım Bölüm mezunudur. Bir reklam ajansına kayıt olarak oyunculuğa adım attı. Çeşitli dizi ve sinema filmlerinde rol alarak üne kavuştu. Bir evilik yapmış ve boşanmıştır. Olanlar Oldu filminde, tekne kaptanı Zafer’in eski sevgilisi rolündedir. Mehtap, güzelliğiyle kasabanın dilindedir. Zafer’in Aslı ile yakınlaşmasını eski sevgili Mehtap nasıl karşılayacak ?

ÜLKÜ DURU (Döndü’nün arkadaşı) :

25 Ağustos 1965 tarihinde doğmuştur. Küçüklüğünde bale ile ilgilenmiştir.İstanbul devlet tiyatro oyuncusudur. Birçok tiyatro, dizi ve sinemada rol almıştır. Filmde Döndü’nün en yakın arkadaşı, eski bir hemşire rolündedir. Zafer’in evlenmesini isteyen Döndü ve arkadaşı neler yapacak ?

GÜMEÇ ALPAY (Zafer’in kız kardeşi) :

18 Ocak 1984 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Filmde Zafer’in ablası ve bir erkek çocuk annesidir.

Olanlar Oldu Filmi Detay:

Yönetmen : Hakan Algül
Senaryo : Ata Demirel
Oyuncular : Ata Demirel, Tuvana Türkay, Salih Kalyon, Ülkü Duru, Recep Renan Bilek, Seda Güven, Toprak Sergen, Bilge Önal, Tuna Kırlı, Ali Yoğurtcu, Gümeç Alpay, Murat Okay, Efe Akercan, Derya Alialabora, Esat Polat Güler gibi oyuncular yer almaktadır.
Vizyon Tarihi : 20 Ocak 2017
Süre : 1 saat 48 dakika
Filmin Türü : Romantik komedi
Ülke : Türkiye

Olanlar Oldu Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *