Ölene Kadar Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

12 Ocak 2017 tarihinde ATV ekranlarında izleyicisi ile buluşan Ölene Kadar konusu ve başarılı oyuncu kadrosu ile izleyicilerden tam not aldı. Dizinin yapımı Tims Productions’a aitken yapımcılığını da Timur Savcı üstlenmiştir. Dizinin beğeni toplayan senaryosu başarılı senarist Elif Usman Ergüder’e aittir. İlk bölümü ile beklentilerin çok üstünde ilgi uyandıran dizinin başrolünü Fahriye Evcen, Engin Akyürek, Sarp Levendoğlu ve Gülcan Arslan gibi başarılı oyuncular üstlenmektedir. Ölene Kadar adlı dizinin halk tarafından bu kadar sevilmesi başarılı oyuncu kadrosu kadar akıp giden aksiyon ve aşkın birbirine karıştığı dizinin konusu da göz ardı edilemez. Ölene Kadar konusu ve başarılı oyuncu kadrosu kadar dikkat çeken başka unsurlar da vardır. Bunlardan biri de dizinin yönetmen ve isim değişikliğidir. Ölene Kadar dizisinin ilk 3 bölümünü bol reytingli dizi Suskunlar ve İkimizin Yerine, Karışık Pizza, 17 Mayıs filmlerinin de yönetmenliğini yapan Umur Turagay yapmıştır ancak sonrasında koltuğunu yönetmen Feride Kaytan’a devretmiştir. Dizi yayına girmeden önce Esaretin Bedeli ismiyle ekrana girmeye hazırlanırken yapım ekibi tarafından Müebbet olarak değiştirilmiştir. Bu değişikliklere rağmen isim konusu kimsenin içine sinmemiş olsa gerek son bir değişiklik daha yapılarak Ölene Kadar adı ile izleyicinin beğenisine sunulmuştur. Dizinin çekimleri İstanbul’un belirli semtlerinde ve Beykoz Kundura Fabrikası Film Platosu’nda gerçekleşmektedir. Ölene Kadar adlı dizinin çekimleri haftada 6 gün devam etmektedir.

Ölene Kadar Dizisi Konusu:

Başrollerinde uzun zamandır ekranlardan uzak duran güzel ve başarılı oyuncu Fahriye Evcen, Engin Akyürek, Sarp Levendoğlu ve Gülcan Arslan yer almaktadır. Kuşkusuz dizinin çok sevilmesinde Ölene Kadar oyuncuları ve onların üstün performansları göz ardı edilemez. Dizinin konusu o kadar etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır ki dizi muhteşem bir akıcılığa sahip olmaktadır. Bu da seyircinin diziyi soluksuz izlemesini sağlamaktadır. Ölene Kadar konusu gereği tam olarak aşk, intikam ve vicdan gibi insani duyguların en uç noktalarda yaşandığı hayatların konu edildiği bir hikayedir. Dizi intikam, öfke, aşk, ihanet ve adalet-adaletsizlik ikileminin birbirine karışarak bir bütün oluşturduğu son dönemlerin en heyecanlı dizilerinden biri olarak görülmüştür.

Dizide Dağhan karakterini canlandıran Ölene Kadar oyuncuları arasından Engin Akyürek adını dünyaya duyurmak isteyen başarılı bir doktor olmaya çalışan, geleceği oldukça parlak bir genci canlandırmaktadır. Ancak hayatının en güzel gününde aşık olduğu kadın ile evleneceği sırada büyük bir iftiraya kurban edilerek yaşamının en güzel ve verimli çağlarını, düşlerini, hayallerini ve sevdiği insanları bu iftira sonucu kaybederek müebbet hapse mahkûm olmuş masum bir insana başarılı oyunculuğu ile hayat vermiştir.

Fahriye Evcen ise 24 yaşında genç ve başarılı bir avukat Selvi karakterini canlandırmaktadır. Aslında gerçek ismi Vildan olmasına rağmen karanlık geçmişinden kurtulmak için adını Selvi olarak değiştirmiştir. Selvi, yıllar içinde katlanarak artan suçluluk duygusundan kurtulmak için, kendini Dağhan’ın müebbetine son vermeye adamış idealist bir avukat olacaktır. Selvi, ilk davasında 11 yıldır herkesin gözünden kaçan bir detayı bularak müebbet hapse mahkum edilen Dağhan’ın suçsuzluğunu ispat etmiş ve mahkumiyetine son vermişti. Daha ilk davasında müebbet mahkumu olan bir genci kurtarmasıyla da başarısını ispat etmiştir. Hayatını zorluklarla ve mücadelelerle geçirmiştir.

Ölene Kadar oyuncularından en dikkat çeken isimlerinden biri olan güzel ve başarılı oyuncu Gülcan Arslan’ın hayat verdiği Beril karakteri, 32 yaşında oldukça zengin bir işadamı olan Sezai Karalı’nın (Avni Yalçın) dünyadaki en kıymetli varlığı, biricik kızıdır. Beril hayatın ona hazırladığı talihsiz oyundan habersiz uğruna her şeyden vazgeçecek kadar çok sevdiği adamla (Dağhan) evlenip ondan olan çocuğunu kucağına alacağı günü heyecan ve sonsuz bir mutlulukla beklemekteydi. Düğün gününde çocukluk arkadaşı olan Ender’in (Sarp Levendoğlu) kurduğu tuzağa Dağhan’ın kurban olmasıyla hayatı başına yıkılmış, hem babasını kaybetmiş hem de aşık olduğu adamın, babasının katili olduğuna inanmıştır. Bir gün içinde hem babasını hem çok sevdiği Dağhan’ı kaybeden Beril büyük bir travma yaşamış bu olay onu hayata küstürmüştür. Bundan sonraki hayatını, hep onun yanında olan ve güvenebileceği tek insan olarak düşünen Ender’e teslim eder. Kısa bir süre sonra Ender ile evlenir.

Dizinin diğer önemli karakterlerinden biri olan Ölene Kadar oyuncuları arasından Sarp Levendoğlu ise obsesif ve hırslı olmasının yanında kendi isteklerini ele geçirebilmek adına iyilik ve dürüstlük kavramını yitirmiş bencil biri olan Ender karakterine hayat vermektedir. Ender’in karanlık ve aydınlık olarak tanımlanabilecek iki yüzü vardır. Bu çift karakterini başarılı ile saklayabilecek kadar tehlikeli ve hasta ruhlu biridir. İyimser, aydınlık ve temiz kalpli tarafını çocukluğundan beri aşık olduğu Beril’e çok iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Kötülük ve vicdansızlıklarla dolu diğer tarafını da ustalıkla gizlemekte ve neredeyse kimseye hissettirmemektedir.

Ölene Kadar Dizisi Karakterleri:

 

Selvi (Vildan) – Fahriye Evcen:


1986 yılında Almanya’nın Solingen şehrinde doğan Fahriye Evcen 30 yaşındadır. Aslen Samsun Bafralıdır. 30 yaşındaki güzel oyuncu şimdilerde Kara Sevda adlı dizide rol olan Burak Özçivit ile evlilik hazırlığı yapmaktadır. Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okurken yapımcılar tarafından keşfedilmiş ve dizi teklifleri almıştır. Okuluna ara verip annesiyle birlikte İstanbul’a yerleşen Fahriye Evcen, Yaprak Dökümü adlı dizide Necla karakterini canlandırmıştır. Oyuncu ilk sinema filmi tecrübesini 20 Nisan 2008 tarihinde yayınlanan Cennet adlı filmde başrol oyuncusu olarak yaşamıştır. Almanya’daki eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi tarih bölümünden de mezun olmuştur. Fahriye Evcen bu dizide avukat Sevil karakterini canlandırmaktadır. Asıl adı Vildan olan bu karakter yaşamındaki tüm kötülükleri ardına bırakmak için adını bile değiştirmiştir. Daha 12 yaşında kalp ameliyatı geçirmiştir. Anne ve babasını kaybetmiş abisi ve kendi yengesiyle yaşamaya başlamışlardır. Yengesinin de bir gece onları evden atmasıyla sokakta kalmışlardır Abilerinin karanlık dünyaları yüzünden kendi hayatında kapanmaz yaralar açılmıştır. Çocuk yaşına rağmen Dağhan’a oynanan oyundan haberdar olmakla birlikte kendi de bu oyuna dahil edilmiştir. Yıllarca bu olayın vicdan azabını çekmiştir. Küçük yaşta verdiği hayat mücadelesi onu hayattan koparmak yeri daha da hayata bağlı, mücadeleci ve güçlü bir karaktere dönüştürmüştür. İlk davasında müebbet hapse mahkum olan Dağhan’ı tam 11 yıl sonunda o dört duvardan kurtararak özgürlüğe kavuşturmuştur. Bu olay her şeyin başlangıcı olmuştur. Selvi gittikçe Dağhan’a âşık olacaktır.

Dağhan – Engin Akyürek:


1981 yılında Ankara’da doğan Engin Akyürek 35 yaşındadır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Fakültesi mezunudur. Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmada birinci olmuştur. Böylelikle sanat dünyasına adım atmıştır. 24 yaşında başarılı bir doktor adayıyken sevdiği kadının babasını kendi düğün gününde öldürmekle suçlanan Dağhan müebbet hapse mahkum edilmiştir. 35 yaşına geldiğinde Selvi tarafından suçsuzluğu ispat edilerek cezaevinden çıkmıştır. Ama hapiste geçen o 11 yıl Dağhan’dan çok şey alıp götürmüştür. Bu olay herkesin hayatında farklı hikayelerin başlangıcı olur. Dağhan’ın hapisten çıkması tüm olayların bitmesi değil aksine tehlikeli yolların başlangıcı olacaktır. Dağhan büyük bir ikilemde kalmıştır. Hayatına kaldığı yerden devam mı etmeli yoksa bunu kendine yapanları bulup intikam mı almalıydı? Sonunda bu ikilemden kurtulur ve mahkûm edildiği 11 yılın ve mahvolan hayatının intikamını almaya karar verir.

Beril – Gülcan Arslan:


1 Mayıs 1986’da Sakarya’nın Karasu ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde tiyatro eğitimi almış, eğitiminin ardından birçok dizi ve filmde rol almıştır. Bu dizide Beril karakterini canlandırmaktadır. Zengin iş adamı Sezai Karalı’nın şımarık kızı olarak bilinse de Dağhan’dan sonra çok değişik mütevazı bir insan haline gelmiştir. Düğün gününde Ender’in kurduğu karanlık oyun yüzünden babasını kaybetmekle kalmayıp bu olayı Dağhan’ın yaptığına inanılmasıyla Dağhan tutuklanmış ve Beril, Ender ile evlenmiştir. Tüm bunlar yaşanırken bir tarafta da karnında Dağhan’dan olan çocuğunu vardır. Çocuk doğduktan sonra Ender onu tanımadıkları bir aileye verir. Tüm ısrarlarına rağmen Ender hiçbir zaman kimde olduğunu söylememiştir. Bu olaylardan sonra Dağhan’ın masumiyeti ispatlanana kadar her şey yolunda gitmiştir. 11 yıl sonra Dağhan suçsuz bir şekilde hapisten çıkınca Beril evliliği ve ilk aşkı arasında kalmıştır.

Ender – Sarp Levendoğlu:


Sarp Levendoğlu 25 Aralık 1981 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Bilgi Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı okumuş burayı bitirdikten sonra İstanbul Kültür Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Sarp Levendoğlu bu dizide Ender karakteriyle karşımıza çıkmaktadır. Ender, çocukluk aşkı olan Beril’i elde edebilmek için elinden gelen her şeyi yapabilecek kadar tehlike ve bencil bir insandır. Fakat bu yönünü ustalıkla saklayıp masum biri olduğuna herkesi inandırabilecek kadar hasta ruhlu bir adamdır. Dağhan ve Beril’in düğün gününde Beril’in babası Sezai Karalı’yı öldürerek suçu Dağhan’ın üzerine atmasıyla hem kendi ile ilgili birçok sırrı bilen birinden kurtulmuş hem de Dağhan ile Beril’i ayırmıştır. Böylelikle Ender, Beril ve Dağhan’ın tüm olumlu gidişatını hırsları yüzünden bir gecede alt üst etmiş; herkesin hayatının değişmesine sebep olmuştur. Tüm bu olayların ardından Dağhan’ın hapisten çıkmasıyla elindeki her şeyi kaybedebileceğini bilmektedir ve bu durum onu korkutmaktadır.

Yılmaz – Tansu Biçer:


Başarılı oyuncu 4 Temmuz 1978 yılında Ankara’da doğmuştur. Semaver Kumpanya’nın kuruluşunda yer almış ve en tanınan oyuncularından biri olmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Dizide Selvi’nin abisi rolündedir. Kardeşinin hayatını kurtarmak için Ender’in tetikçisi olmuştur.

Muzaffer – Demir Karahan:


Usta oyuncu 25 Mart 1944 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Avusturya Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okurken öğrenimini yarıda bırakarak oyuncu olmuştur. Dizide Ender’in babası rolündedir.

Halil – Taner Turan:


17 Aralık 1969 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Dağhan’ın babasıdır. Dürüst, namuslu ve sessiz sakin bir adamdır.

Sebiha – Serpil Gül:


Dağhan’ın annesi rolünü canlandırmaktadır. Oldukça iyi sevecen fakat otoriter yapıda bir kadındır.

Sezai – Avni Yalçın:


1947 İstanbul doğumludur. Kızının asla Dağhan’la evlenmesine müsaade etmeyen Beril’in babası rolünde karşımıza çıkmaktadır.

Asuman – Lale Mansur:


1 Ocak 1956 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde uzun yıllar baş balerin olarak görev yapmıştır. Oyuncu bu dizide Ender’in annesini canlandırmaktadır.

Ragıp Savaş:


24 Ekim 1966’da İzmit’te dünyaya gelmiştir. Eski polis olan bu karakter Dağhan’ın hapishaneden arkadaşıdır. Dizideki rolü hakkında tam olarak bilgi verilmemiştir.

Ölene Kadar Dizisi Detay:

Kanal: ATV
Yönetmen: Feride Kaytan
Senarist: Elif Usman Ergüden
Oyuncular: Fahriye Evcen, Engin Akyürek, Sarp Levendoğlu, Gülcan Arslan, Avni Yalçın, Lale Mansur, Ragıp Savaş, Serpil Gül, Taner Turan, Tansu Biçer, Demir Karahan, Kadriye Kenter, Gizem Kala, Aydan Çakır, Fatih Dokgöz
Tür: Dram
Süre: 135

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *