One Day at a Time Dizisi Konusu ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

One Day at a Time Dizisi

ABD dizi sektörünün komedi türünde yayınlanan dizilerinden olan One Day at a Time, 2017 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. Komedi türünün güzel yapımlarından olan dizinin başarılı oyuncu kadrosu bulunmaktadır. 1975 yılında yayınlanan yapımın günümüze uyarlanması olan dizinin şimdiye kadar 4 sezonu yayınlanmıştır.

Dizinin asıl türü komedi olsa da dram içeren sahneler de bulunmaktadır. Dizinin konusu eski bir asker olan Penelope’nin eşinden boşanmasıyla yaşadıklarını ve günlük yaşamını konu alıyor. Ana karakter; hayatında yaşadığı ailevi ve iş sorunlarına rağmen dik durmaya çalışmaktadır.Yayınlanan ilk bölümden itibaren çeşitli olaylar yaşayan ana karakterin, Elena isimli bir kızı bulunmaktadır. Dizinin izleyiciler tarafından sevilen karakterleri arasında bulunan Elena, ergenlik çağındadır. Annesinden etkilenen kızın zaman zaman annesi ile anlaşamadığı da olmaktadır. Aile içerisinde mutlu ve acı olayları izleyiciye aktaran dizi, aile sorunlarını anlatıyor. İnsanların karakterini ve sosyal hayatlarını anlat dizinin karakterlerini başarılı oyuncular canlandırıyor.
                                                                                                                                           One Day at a Time Karakterleri

Komik sahnelerin ve dramatik öğelerin bulunduğu dizi de aile hayatı başarıyla anlatılıyor. Dizide izleyicileri güldürecek espriler ve komik sahneler bulunmaktadır. Dizinin ana karakterini Penelope Alvarez isimli anne oluşturuyor. Alvarez ailesinin içinde geçen dizinin diğer karakterleri ise Isabella Gomez ve Marcel Ruiz olarak karşımıza çıkıyor. Dobra ve güçlü bir kadın karakter olan ve ana karakterin anneannesi olan Rita Moreno da dikkat çekiyor. 85 yaşına rağmen sevilen karakterler arasında yer alan karakterin izleyicileri oldukça güldürdüğü biliniyor.

One Day at a Time Bilgileri

2017 yılında izleyicilerin karşısına gelmeye başlayan komedi dizisi 4 sezon olarak yayınlanmıştır. Dizinin 3 sezonu Netflix ekranlarında gelse de 4.sezon için anlaşma sağlanamamıştır. Yeni sezonun başka bir kanal tarafından yayınlanacağı belirtilmiştir. Bölümlerin ortalama olarak 30 dakika sürdüğü dizide başarılı yönetmen ve oyuncular bulunmaktadır.
Justina Machado
Dizinin başrol oyuncusu Justina Machado;Abd filmlerinde oldukça görünen ve sevilen bir oyuncudur.Oyuncu,6 eylül 1972 doğumlu 48 yaşındadır.

2 comments on "One Day at a Time Dizisi Konusu ve Karakterleri"

  1. Hmiray dogan says:

    Mükemmel dram

  2. Hmiray dogan says:

    Ne yorumu kim mukemmelki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *