One Punch Man Animesi Konusu ve Karakterleri

4.0/5 Votes: 1
Report

Description

Son yılların en iyi Animesi olan One Punch Man konusu ve karakterleri hakkında bir yazı yazmak istedik. Sizlerde YORUM kısmını kullanabilirsiniz. One Punch Man Konusu: İşsiz arkadaşımız Saitama bir iş görüşmesinden dönerken yolda garip bir canavarla karşılaşır, canavar umursamaz tavırları sebebiyle Saitama dan hoşlanır ve onu öldürmemeye karar verir fakat Saitama canavarın öldürmek istediği çocuğu korumak isteyince çocukluğunda izlediği bir Anime yi hatırlar ve hobi olarak kahraman olmak istediğine karar verir. Ve sonunda herkesi ve her şeyi bir yumrukla yenecek kadar güçlü olmayı başarır.

One Punch Man Karakterleri

Saitama:

Saitama
Başrol oyuncumuzu Saitama hobi olarak kahraman olmaya çalışan bir arkadaştır o kadar çok çalışmıştır ki güçlenmek için saçları dökülmüştür. Klasik kahraman klişelerinden uzak sade ve mütevazı bir hayatı seçen Saitama o kadar güçlü olmuştur ki bütün düşmanlarını bir yumrukla yenebilir ve bu durum onun heyecanını öldürmüştür. Fakat Saitama garip tipi ve mütevaziliği yüzünden bütün gücüne rağmen ciddiye alınmaz

Genos:

Genos
Genos, Saitamanın gücüne şahit olmuş ve bütün saygısıyla onun öğrencisi olmuştur. Küçükken yaşadığı bir takım trajediler yüzünden güçlenmek adına vücut parçalarını mekanik aletlerle değiştirerek Cyborg olmuştur. Ve Saitamanın gerçek gücünü bilen nadir varlıklardandır.

Kahramanlar Birliği:

One Punch Man
Aslında Saitamanın o küçük çocuğu kurtarması sonucu çocuğun dedesi tarafından kurulan bir birlik olup C, B, A ve S sınıfında kahramanlar barındıran kuruluş ve bu kahramanlar vasıtasıyla kötülükle savaşmayı kendine amaç edinmiş bağışlarla ayakta duran bir tür vakıf. Saitama bu kurumda B sınıfında dır. Yazılı sınavda ki başarısızlığı Saitamanın C ve sonra B sınıfına girmesini sağlamıştır fakat Genos Saitamanın öğrencisi olmasına rağmen en güçlü kahramanların olduğu sınıf S sınıfındadır.

Sonic:

One Punch Man Sonic
Gizli Ninja köylerinden birinin üyesi olan süper hızlı Sonic Saitama ile karşılaşana kadar kendini en iyi ve en hızlı olarak düşünmektedir fakat Saitama ile karşılaşması onu takıntılı hale getirmiş ve Saitamanın sürekli düşmanı haline getirmiştir

Lisansız Sürücü:

One Punch Man c (1)
C sınıfı bir kahraman olup Saitamanın arkadaşlarından biridir. Aslında kahramandan iyilik yapmaya çalışan normal bir insan gibidir.

Tatsumaki :

tatsumaki one punch man (1)
S sınıfı kahramanlar grubunun en güçlülerinden biridir kibri ve kendini beğenmişliği ile Saitama yı küçümsemekten kendini alamaz.

One Punch Man Trailer:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *