Orphan Black Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Kanadalı senarist Graeme Manson tarafından yazılan ve John Fawcett tarafından yönetilen Kanada yapımı Orphan Black konusu hakkında bilgiler vereceğiz.Orphan Black konusuna geçmeden önce bu bilim kurgu tarzındaki dizi hakkında biraz bilgi verelim isterseniz.30 Mart 2013’te, Kanada’da Space televizyon kanalı ve Amerika da BBC America televizyon kanalında yayınlanmaya başladı.Dizimiz hala yayınlanmaya devam etmektedir.Peabody Ödülü, TCA Drama Dalında Bireysel Başarı Ödülü, Genç Hollywood En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu Ödülü gibi ödüllerin de sahibi olan dizi feminizm hakkında da olumlu algılar bırakmaktadır.Bilim kurgu türünün kadın bakış açısı ile anlatıldığı yapımda Sarah (Tatiana Maslany) başta TCA Drama Dalında Bireysel Başarı Ödülü olmak üzere bir çok ödüle sahip olmuştur.

Orphan Black Konusu:

orphan-black-konusu
Yetim olan Sarah Manning koruyucu bir aile tarafından yetiştirilmiştir.Yaşadığı şehirden kaçıp başka bir şehre gitmek isterken kendisine tıpatıp benzeyen Beth Childs’ın intiharına tanık olur. Bundan sonrasını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Sarah ölen ikiz kardeşi Beth’in çantasını karıştırır ve mesleğini ve hayatını alır.Beth polis dedektifidir ve Sarah onun yerine geçmiştir.Olaylar ise Sarah’ın ikiz kardeşinin başka klonlarının olmasını anlaması ile çok farklı haller almaya başlar.

Orphan Black Oyuncuları:

Tatiana Maslany, Dylan Bruce, Jordan Gavaris, Kevin Hanchard, Michael Mando, Maria Doyle Kennedy, Evelyne Brochu, Ari Millen ve Kristian Bruun

Orphan Black Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *