Liste Film

  Oscar Adayı Bir Film: Saul’un Oğlu

  03.02.2016
  161

  En İyi Yabancı Film dalında Oscar’a aday olan Saul’un Oğlu filmi, ülkemizde merakla beklenen yapımlar arasında yer alıyor. Orijinal adı “Saul Fia” olan filmin diğer adı da “Son of Saul” dur. Macaristan yapımı olan film, içerdiği tarihsel ögelerle dikkat çekiyor. Film ülkemizde 19 Şubat 2016 tarihinde gösterime girecek.Bu yazımız Saul’un Oğlu filminin konusu ve oyuncuları hakkında.Sizlerde YORUM yapabilirsiniz.

  Saul’un Oğlu Filmi Konusu

   

  Filmde olaylar 1944 yılında geçiyor. Auschwitz’de ki toplama kampında yapılan vahşeti gözler önüne seren yapımda, Macar esir Saul Auslander’in hikayesi beyaz perdeye yansıtılıyor. Saul, bulunduğu bölgenin üst yetkilileri tarafından öldürülmeden önce birkaç ay krematoryumda çalıştırılacak esirler arasında yer almaktadır. Krematoryum’da insanlık dışı işlerini yürütmeye başlayan Saul, yakın zamanda yakılacak bir çocuk cesediyle karşılaşır.

  Saul’un Oğlu Filmi Konusu (1)

  Saul, çocuğun cesedinden yola çıkarak araştırma yapmaya karar verir. Sonrasında kendi topraklarından kampa gelen insanları araştırmaya başlar. Saul, çocuğun cesedinin vahşice yakılmasını engellemek ve geleneklere uygun bir şekilde gömülmesini sağlamak için büyük ve tüyler ürperten bir maceraya atılacaktır.

  Saul’un Oğlu Filmi

  Saul, toplama kampında esir oldukları için yapabilecekleri sınırlıdır ancak çocuğun cesedi onu o kadar etkilemiştir ki artık herkesi karşısına alabilecek durumdadır. Böylece ortaya, gerilimin ve dramın hat safhada yaşandığı bir hikaye çıkacaktır.

  Saul’un Oglu f

  Saul, Cannes Film Festivali’nde gösterilmiş ve ses getirmişti. Filmin Oscar’ı kazanma ihtimalini yüksek gören sinema eleştirmeleri, filmi oldukça etkileyici bulduklarını da dile getiriyorlar.

  Saul’un Oğlu Oyuncu Kadrosu

  Başrol Oyuncuları;

  Saul Auslander: Geza Röhrig

  Geza Röhrig

  Dr. Miklos Nyiszli: Sandor Zsoter

  Sandor Zsoter

  Abraham Warszawski: Levente Molnar

  Levente Molnar (1)

  Diğer Oyuncular;
  Oberkapo Biederman: Urs Rechin
  Rabbi Frankel: Jerzy Walczak
  Saul’un Oğlu: Balasz Farkas
  Tutuklu: Todd Charmont
  Mietek: Kamil Dobrowolski

  Teknik Detay:

  Yönetmen: László Nemes
  Yapımcı: Gábor Rajna
  Senaryo: László Nemes, Clara Royer
  Yapım Yılı: 2015
  vizyon Tarihi: 19 Şubat 2016
  Ülke: Macaristan
  Tür: Dram

  Saul filminin senaryosunu Laszlo Nemes kaleme aldı. Filmin yönetmenliğini de Laszlo Nemes üstlenmiştir. Nemes’in ilk uzun metrajlı filmi olan Saul’un Oğlu filminin yapımcılığını Gabor sipros ve Gabor Rajna üstlenmiştir.

  Saul’un Oğlu Trailler:

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.