Oscar Kazanamadığına Şaşıracağınız Oyuncular

0/5 Votes: 0
Report

Description

Oscar Kazanamayan ve kazanamadığına şaşırdığımız oyunculardan oluşan listemize YORUM yapabilirsiniz. Oscar alamayan ünlü oyuncuların yer aldığı listemizde 10 oyuncuya yer verdik. Oscar ödülleri, film endüstrisi içinde başarının önemli bir göstergesi ve bu durum kabul edilsin ya da edilmesin, bir oyuncunun ne kadar iyi olduğu çoğunlukla Oscar alıp almadığı ile ölçülüyor. Prestij sahibi bir oyuncu iyi işler çıkardığı halde ödül almıyorsa hemen dikkat çekiyor. Muhtelif pek çok sebepten ötürü, muhteşem bazı oyuncular var ki hala Oscar için sahneye çağrılmış değiller. Belki henüz ödülü kucaklayacak kadar iyi bir rol almamış belki de Akademi’nin zevkine uygun filmlerde yer almamış olabilirler. Leonardo Di Caprio en sonunda Oscar aldı. Şimdi de Oscar almayan ama ileride alması muhtemel iyi oyunculara bir göz atalım: Oscar Kazanamayan Oyuncular listemize geçmeden önce sizlerinde YORUM yapabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.

 

Oscar Kazanamayan Oyuncular Listesi

 

10. John Goodman

John Goodman
Bir karakter oyuncusu olarak, John Goodman tutarlı işlerinden dolayı daha fazla takdir kazanması gereken gizli bir kahraman. Çok çeşitli yardımcı roller alan aktör, filmin türü ne olursa olsun kimseyi hayal kırıklığına uğratmıyor.Piyasaya çıkan son filmi 10 Cloverfield Lane’de kesinlikle çok ilginç bir performans veren aktör, seyirciye ne kadar büyüleyici bir yeteneği olduğunu hatırlatıyor. Goodman son yıllarda Amerika’nın en iyi yardımcı oyuncusu gibi etiketlerle anılıyor ve en sonunda hak ettiği resmi takdiri alması bekleniyor.

 

9. Edward Norton

Edward Norton
Edward Norton yeteneği ile tanınan bir aktör olduğundan hayatının bir döneminde Oscar almış olabileceği düşünülür ama ilki 1996 da İlk Korku (Primal Fear) ile olmak üzere toplam 3 kez sadece aday gösterilmişti. 1999 yılı yapımı Geçmişin Gölgesinde (American History X) çok beğenilmiş, o filmdeki Neo Nazi Derek karakteri çok başarılı bulunmuştu. Fakat Hayat Güzeldir ile ödülü kazanan Roberto Benigni olmuştu. Son olarak 2015 yılında Birdman ile Yardımcı Oyuncu dalında aday oldu ancak kazanamadı.

 

8. Tom Cruise

Tom Cruise
Kişisel inançları bir yana Cruise oldukça eğlenceli filmler yapıyor, bunu kimse inkar edemez.Bazı filmlerindeki başarısızlığı kişisel olarak algıladığından son yıllarda dramatik karakterleri canlandırmaktan kaçınıyor. Daha çok aksiyon filmlerinde yer alıyor. 1990 ile 2000 arasında 3 kere Oscar adayı olmuştu. Şimdilerde, Jerry Maguire, Tetikçinin Gecesi (Collateral) ve Manolya filmlerindekinden daha az ilgi çekici bir Tom Cruise izliyoruz. Aslında yazık oluyor çünkü istediği zaman çok iyi dram oynayabilen bir aktör olduğunu defalarca kanıtladı.

 

7. Ralph Fiennes

Ralph Fiennes
Ralph Fiennes o kadar saygın ve eski bir aktör ki, pek çoğumuz O’nun belki de bizim görmediğimiz bir film ile Oscar kazanmış olabileceğini düşünüyor. Ne yazık ki bu doğru değil, hak etmesine rağmen henüz bir Oscar almış değil.Schindler’s List ile neredeyse Yardımcı Oyuncu Oscarını alacaktı. Fiennes, Kızıl Ejder ve Harry Potter gibi filmler sayesinde tüyler ürpertici kötü adam rolleri için biçilmiş kaftan olduğunu kanıtladı ama komediyi de çok iyi başardığını biliyoruz.Büyük Budapeşte Oteli’ndeki rolü için adaylık verilmemesi üzücüydü ama gelecekte bir ödül alması oldukça muhtemel.

 

6. Bill Murray

Bill Murray (1)
Bill Murray sadece bir kez Oscar adayı oldu: Lost in Translation ile. Bu rol ile BAFTA ve Golden Globe aldı.Aktörün komik adam olarak bilinmesi Akademi’de şansını fazla yükseltmiyor. Ödül alamaması aktörün pek umurunda değil çünkü daha önce Oscar için hiçbir zaman mücadele etmeyeceğini söylemişti. Bir ödülü çok fazla isterseniz virüs gibi sizi hasta eder demişti.

 

5. Glenn Close

Glenn Close
6 kere aday olup kazanamamak çok ilginç. 80 ler boyunca Garp’a göre Dünya, Yıllar Sonra (The Big Chill), Doğuştan Yetenekli (The Natural), Öldüren Cazibe, Tehlikeli İlişkiler ile adaylıkları olmuştu. 90 lı yıllar ve 2000 lerde aday olamadı. 2011 e gelindiğinde Albert Nobbs daki erkek rolü ile bir adaylığı oldu.Glenn Close TV de daha şanslı görünüyor, 3 Emmy ve 2 Golden Globe kazandı.

 

4. Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer
Grease 2 ile dünya çapında ün kazanan aktris, daha sonra birbirinden farklı çok sayıda karakteri canlandırdı. Genellikle çıkardığı işler çok iyi eleştiriler aldı. Çok farklı üç rolü için 3 Oscar ödülü adaylığı olan aktris, sürpriz bir biçimde hiç Oscar kazanamadı. Son yıllarda çok fazla göz önünde olmayan Michelle Pfeiffer, bu yıl Kiefer Sutherland ile birlikte oynadıkları Beat.up Little Seagull ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

 

3. Gary Oldman

Gary Oldman
Gary Oldman’ın hiç Oscar kazanamamış olması doğru olamaz gibi gelse de maalesef aktör şimdiye kadar bu ödülü evine götüremedi. Yeteneğinin mükemmelliği konusunda kimsenin şüphesi olmayan Oldman, Leon’daki katil rolü ile sinema tarihinin en unutulmaz performanslarından birini sergilemişti. Köstebek (Tinker Tailor Soldier Spy) ile 2012 yılında En İyi aktör dalında aday olmuştu.

 

2. Johnny Depp

Johnny Depp
Holywood’da A listesinde bir oyuncu olmanız Şöhretler bulvarında yıldızınızın olmasını sağlayabiliyor ama her zaman bir Oscar almanızı garantilemiyor. Geçmişte Oscar alabileceği pek çok performansı ile bilinen Depp, 2000 sonrasında yaptığı Sweeney Todd, Karayip Korsanları ve Düşler Ülkesi ile Oscar adaylığı elde etmişti. Filmleri gişede milyonlarca dolarlık hasılat etmişse de henüz Oscar almasını sağlayamadı. Bir çok kişi en son Oscar ödüllerinden birini Black Mass filmindeki James Bulger karakteri ile kazanmasını beklerken, adaylık elde edemedi.

1. Harrison Ford

Harrison Ford
Dünyanın en ücra köşesinde Harrison Ford’un ismini bilmeyenler bile Indiana Jones’u ve Han Solo’yu bilir. 1986 yılında Tanık filmi ile En İyi Aktör Oscar adaylığı vardı ama o sene ödülü Örümcek Kadının Öpücüğü ile William Hurt almıştı. Çok ünlü olan Yıldız Savaşları ve İndiana Jones seri filmlerinin kahramanı Ford ise henüz bir Oscar alamadı. Hava Kuvvetleri 1 (Air Force One) ve Tehlikeli Oyunlar (Patriot Games) filmlerinde oldukça iyi performanslar gösterdi. Ama siyasi aksiyon filmleri Oscar’ın dikkatini pek çekmedi.

 

Oscar Alamayan (Kazanamayan)  Oyuncular Listemize YORUM yapmayı unutmayınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *