Osmanlı Subayı Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

14 Şubat Sevgililer Gününde resmi fragmanı yayınlanan ve Türk- ABD ortak yapım olma özelliğini taşıyan dram türündeki Osmanlı Subayı (The Ottoman Lieutenant) filmi ABD’de 10 Mart 2017’de vizyonda. Aslında 2016 yılı içerisinde vizyona girmesi beklenen film, prodüksiyonda yaşanan sorunlar nedeniyle 2017’de vizyona girmek durumunda kaldı. 7 Eylül 2016 tarihinde çekimleri tamamlanan filmde en can alıcı nokta 1915 yılında, 1’inci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da yaşananların bir Amerikalı hemşirenin gözünden görülmesi. Oyuncu kadrosu içerisinde Türk ve yabancı birçok ünlüyü barındıran Osmanlı Subayı filminin çekimleri Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’de gerçekleşti. Osmanlı Subayı filmi için Barrandow Stüdyolarında 300.000 metrekarelik bir set alanı inşa edildi. Aynı zamanda ülkemizde Kapadokya, Niğde, Kayseri ve İstanbul’da da çekimler gerçekleştirildi. Bu çekimlerde 650 kişilik bir çekim ekibi ve 2400 figüran kullanıldı.

Gerek ABD’de gerekse Türkiye’de merakla beklenen filmin Türkiye vizyon tarihi henüz açıklanmadı. Öncelikle ABD’li sinemaseverlerle buluşacak olan film tüm ABD genelinde 10 Mart’ta vizyona girecek.Türk sinemaseverler, bu filmi izlemek için biraz daha beklemek zorunda.

Y Production’un sahibi olan Stephen Brown’un yapımcılığını üstlendiği filmde, yönetmen koltuğundan Joseph Rubeni görüyoruz. 1974’ten günümüze filmlerde yönetmenlik yapan Joseph Rubeni bu tip bir ortak yapım filminin yönetmenliğini ilk defa üstleniyor. Müzikleri Geof Zanelli tarafından yapılan filmin senaryosunu ise Jeff Stockwell yazdı.

Osmanlı Subayı Filminin Konusu:

Osmanlı Subayı filmi 1’inci Dünya Savaşı sırasında idealist bir genç kadın olarak ABD’de yapılan haksızlıklara dayanamayan bir doktor olan Jude ile tanıştıktan sonra, onun görevinden dolayı ülkesini terk eden Lillie’nin, burada bir Osmanlı Subayı olan İsmail’e aşık olmasıyla başlayan hikaye anlatılıyor. Lillie ülkesindeki adalet yoksunluğundan bıkmış ve adalet arayışı içerisindedir. Bu sıra Doğru Anadolu’da bir hemşire olarak pek çok olaya tanıklık etmiştir. Osmanlı İmparatorluğunda görevli bir Osmanlı Subayı olan İsmail ile tanıştıktan sonra Lillie’nin tüm adalet anlayışı değişecektir. İsmail ile Lillie birbirlerine aşık olurlar ve bu zor zamanlarda aşklarını sürdürmeye çalışırlar. Çünkü 1’nci Dünya Savaşı, Osmanlı İmparatorluğu için hiçte iyi geçmemektedir. Karşılaştıkları tüm engellere göğüs germeye çalışan aşıklar, bu savaş içerisinde birçok şeye tanıklık edeceklerdir.

Osmanlı Subayı Filminin Oyuncuları / Karakterleri:

Filmin başrollerinde Game of Thrones dizisinde Daario Naharis karakteriyle tanıdığımız Hollandalı ünlü oyuncu Michiel Huisman (İsmail- Osmanlı Subayı) ile Da Vinci Demons dizisiyle yıldızı parlayan İzlandalı güzel Heral Hilmarsdottir (Lillie Rowe- ABD’li idealist hemşire) paylaşıyor. Ben Kingsley (Garrett Woodruff- ABD’li Doktor) ve Josh Hartnett (Jude- ABD’li Doktor) gibi birçok Hollywood yapımında görev alan oyuncuların yanı sıra, yine bir Hollywood yapımı olan Ben-Hur filminin oyuncu kadrosunda da yer alan ünlü Türk sinema ve dizi oyuncu Haluk Bilginer (Halil Bey) ile Selçuk Yöntem (Melih Paşa- Yüksek Rütbeli bir Osmanlı askeri) gibi oyuncularda yan karakterler ile filmde yerlerini almış.

Osmanlı Subayı Filmi Detay:

Yönetmen: Joseph Ruben
Senarist: Jeff Stockwell
Yapımcı: Stephen Joel Brown
Orijinal İsim: The Ottoman Lieutenant
Tür: Dram, Savaş

Osmanlı Subayı Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *