Liste Film

  Ötanazi Konulu Ödüllü Bir Film: Mar Adentro – İçimdeki Deniz

  12.03.2016
  635

  Ödüllü film Mar Adentro  (İçimdeki Deniz) filmi konusu,yorumları ve oyuncuları hakkında kısa bilgiler verdiğimiz yazımıza YORUM yapabilirsiniz. Ramon Sampedro adlı karakter, yıllar önce geçirdiği bir kaza sonucu boynundan aşağısı felç bir şekilde yaşamını sürdürmektedir. Abisi, abisinin eşi, yeğeni ve babasıyla bir evde yaşamaktadır. Ramon, artık böyle yaşamak istemediğine karar verip ötanazi için hükümetine başvurur. Ramon’u bu davada savunacak avukat ise kendisi gibi amansız bir hastalığa yakalanan Julia’dan başkası değildir.

  Mar Adentro

  Film Hakkında Not: Alejandro Amenabar’ın filmi Mar Adentro hakkında bir makale. Filmin konusu ise ötanazi. Gerçek hayattan esinlenerek çekilmiş film En İyi Yabancı Film dalında Oscar kazandı.

  Mar Adentro Afiş

  Film, insana yaşamı, ölümü, intiharı ve birçok büyük soyut kelimeyi sorgulatan bir yapıya sahip. Birçok karakter çatışması bulunan filmde anlatılmak istenen bu çatışmalar sayesinde sağlanmış. Örneğin baş karakterimiz Ramon ölmeyi tercih ederken, yardımcı karakterimiz Julia bunu zamanın ellerine bırakmayı daha isabetli bulur. Yaşamak gerçekten sadece hayatta olmak mıdır? Ne olursa olsun insan hayatta olduğu için minnettar olup yola devam mı etmelidir? Aklı başında bir insan ölmeyi yaşamaya tercih eder mi? gibi birçok sorunun cevabını bulabileceğiniz film aynı zamanda gerçek hayattan alınmıştır. Yönetmenin hayal ürünü olan tek karakter avukat Julia’dır. Size ötanazi ve intihar hakkında çift taraflı bakış açısı kazandırabilen, bolca sorgulama, gözyaşı ve hüzün dolu bir hikaye Mar Adentro. En iyi film, en iyi yönetmen, en iyi oyuncu gibi birçok dalda ödül kazanan bu filmi hepinize tavsiye ediyor, önyargılardan uzak bir şekilde izlemenizi diliyorum.

  Mar Adentro – İçimdeki Deniz Filmi Fragmanı:

  Teknik Detay:

  Yönetmen: Alejandro Amenábar
  Oyuncular: Javier Bardem, Belén Rueda, Lola Duenas, Clara Segura, Celso Bugallo
  Yapımcı: Alejandro Amenábar, Fernando Bovaira
  Senaryo: Alejandro Amenábar, Mateo Gil
  Yapım Yılı: 2004
  Ülke: İspanya, Fransa, İtalya
  Tür: Dram, Biyografi
  IMDb Puanı: 8,1

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.