Outcast Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Outcast, konusunu Robert Kinkman tarafından yazılan ve diziyle aynı adı taşıyan kitaptan almış bir Amerikan korku dizisidir. Cinemax tarafından Fox stüdyolarına yaptıran ve 3 Haziran 2016’da yayınlanmaya başlayan dizide, süper güçleri olan Kyle Barnes isimli bir karakterin başından geçen birtakım talihsiz olayların ardından çevresiyle olan etkileşimi, birtakım şeytani sembollerle anlatılmaktadır. Paul Azaceta tarafından Robert Kirkman’ın kitabından herhangi bir düzenleme yapmadan senaryolaştırılan dizi, Pavlina Hatoupis tarafından çekilmektedir. Bölümleri yaklaşık 45 dakika uzunluğunda süren ve bir sezonu 10 bölümden oluşan yapımda tek kamera çekimi yapılmaktadır. Dizinin yapımcılığında Kirkman ve Hatoupis’in yanında David Alpert ve Sharon Tai gibi isimler de bulunurken, dizinin başrollerinde ise Patrick Fugit, Philip Glenister ve Wrenn Schmidt gibi isimler bulunmaktadır.

Outcast Konusu:

Outcast isimli dizide Kyle Barnes isimli karakterimizin hayatına ve başından geçen olaylara odaklanmaktayız. Kyle Barnes, hayatının büyük kısımlarında çeşitli şanssızlıklarla karşılaşmış ve bunlarla yüzleşmek zorunda kalmış bir karakterdir. Annesi tarafından çeşitli saldırılara uğrayarak çocukluğunu geçiren Barnes, daha sonra ise kendi öz kızına fiziksel saldırılar yapmakla suçlanmıştır. Çevresindeki olumsuzlukların sebebi olarak gösterilen Barnes ise daha sonra şehirde bulunan şeytani bir örgüte katılmış, burada yaşadıklarıyla da sorunun kendisinde olmadığına çevresindeki herkesi ikna etmiştir. Daha sonra kendisinin değil çevresindeki insanların şeytan tarafından yönlendirildiğini öğrenen Barnes, şeytani örgütte tanıştığı Reverend Anderson isimli bir rahibin akıl hocalığıyla çevresindeki insanları şeytanın etkisinden kurtarmak için her şeyi yapacaktır.

Outcast Karakterler:

Kyle Barnes:


Hayatı boyunca çeşitli şanssızlıklarla karşılaşmış olan Barnes, en sonunda annesi ve eşini de kendisi gibi lanetlediğini düşünmektedir. Bu sebeple de psikolojik olarak çöküntüye girmiş, Rahip Anderson’ın yardımıyla olayları çözmeye çalışmıştır.

Rahip Anderson:


Hayatının önceki kısımlarında Barnes gibi şeytan tarafından lanetlenen Anderson, bu durumdan kurtulduktan sonra rahip olmaya karar vermiş ve bu şekilde hayatına devam etmiştir. Tanrı’ya hizmeti kendisine görev edinmiş, Barnes’a da bu sebeple yardım etmeye başlamıştır.

Megan Holter:


Barnes’ın evlatlık kızıdır, Barnes kendisine fiziki saldırılarda bulunmakla suçlanmıştır. Bir çocuk psikologu olan Holter, bu sebeple çevresindekilere ve özellikle üvey babası Barnes’a yardım etmektedir. Kendi ayaklarının üstünde durmaya başlasa da babasıyla iletişimi devam etmektedir.

Outcast Teknik Detaylar:

Başlangıç Tarihi: 3 Haziran 2016
Bitiş Tarihi: Devam Ediyor
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: Cinemax
Oyuncular: Patrick Fugit, Philip Glenister, Wrenn Schmidt
IMDb Puanı: 7,7
Süre: 50 Dakika

Outcast Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *