Outsiders Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

WGN America tarafından Sony Pictures’a yaptırılan bir Amerikan draması olan Outsiders, ilkel bir topluluğun aralarına yeni katılan bir başka toplulukla olan hiyerarşi mücadelesini anlatan bir dizidir. Hikaye Apalaş Dağları’nda geçmekle birlikte çekimler, ABD’nin Kentucky eyaletinde bulunan Blackburg adlı bir koyda yapılmaktadır. 26 Ocak 2016’da televizyon izleyicisiyle buluşan ve 45 dakikalık 13 bölümle ilk sezonunu tamamlayan dizi, ikinci sezon onayını almış ve Ocak 2017’de ikinci sezonunu yayınlama kararı almıştır. Dizinin senaristliğini Peter Mattei yaparken yönetmenlik koltuğunda Dhani Harrison ve Paul Hicks, yapımcılık görevinde ise Adam Barnstein, Dan Caret ve Michael Wimer gibi önemli isimler yer almaktadır.

Outsiders Konusu:

Genel hatlarıyla Amerikan televizyonlarının efsane dizisi Sons of Anarchy’ye benzeyen bir yapısı olmakla birlikte Outsiders, çok daha ilkel bir konuyu günümüz şartlarıyla harmanlayıp yorumlayan bir dizi. Konum olarak Apalaş Dağları olarak bilinen engebeli alanda yaşayan ilkel bir topluluk, kendi aralarında kendi kurallarıyla geçinip giden bir kabile şeklinde yaşamlarına devam etmektedir. Öyle ki örf ve adetlerine göre şekillendirdikleri kendi kurallarını tanıyıp bilinen modern hukuk kurallarını hiçe saymaktadırlar. Bir gün bu topluluğa daha önce kendi aralarında bulunmayan bir başka aile girer ve buradaki örf, adet ve kanunları hiçe sayarak kendi kurallarını dikte etmeye başlar. İlkel topluluğa ait olan Foster ailesi ise buna karşı çıkıp kendi topraklarını korumaya karar verince iki aile arasında çetin bir mücadele başlar.

Outsiders Karakterleri:

Big Foster:


Bölgedeki en güçlü kişi olan ve aynı zamanda Foster ailesinin liderliğini de üstlenen Big Foster, kendisinin ve ailesinin hakları elinden alındığında tüm riskleri ve tehlikeli durumları göze alarak yabancı aileye karşı gelmektedir.

Asa Farrell:


Big Foster’ın kuzenidir ve orduya katılmak için bölgeyi terk edip 10 yıl sonra tekrar bölgeye dönüş yapmıştır. Lil Foster’ın sevdiği kıza aşık olması aralarında problem yaratmış, bölgeyi terk etmesinde de önemli bir rol oynamıştır.

GWen Farrell:


Asa Farrell’ın üçüncü kuzenidir ve aynı zamanda eskiden sevgilisi durumundadır. Her ne kadar şu an Lil Foster ile bir ilişkide olsa da Asa’nın yardımıyla ailesine dönmeyi amaçlamaktadır.

Outsiders Teknik Detaylar:

Başlangıç Tarihi: 26 Ocak 2016
Bitiş Tarihi: Devam Ediyor
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: WGN America
Oyuncular: Johanna McGinley, Mark Jeffrey Miller, David Morse
IMDb Puanı: 7,6
Süre: 45 Dakika

Outsiders Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *