Dünyayı Saran Video Oyunlarından Sinemaya Uyarlanan Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Video oyunları dünya çapında bir sektör olurken, piyasaya sürülen ve beğeni kazanan bir oyun yüzlerce milyon dolar hasılat sağlayabiliyor. Bu listemizde Oyun Filmlerini irdeleyeceğiz.Filmlerin bazıları beğenilmemiş ve Imdb si düşük bile olsa listemizde yer vermeye karar verdik.Hasılatları sebebi ile de Hollywood’un duruma tepkisiz kalmaması yıllar içinde çok tutan oyunları beyazperdeye taşıdı. Bunların bir kısmı yapılan eleştirilere rağmen olağanüstü başarı elde ederek ardı ardına seri filmler haline getirildi.Adeta kendi başına bir sektör oluşturan Oyun Filmleri arasından seçtiğimiz örnekleri sıraladık.Dünyayı Saran Video Oyun Filmlerin listemize YORUM yapmayı unutmayın..

Oyun Filmleri

20. Ölüler Evi (House of Dead) IMDb: 2.00


Eğlence peşindeki bir grup genç, bir adada yapılacak partiye katılacakken son anda tekneyi kaçırırlar ve Victor isimli bir adamın yardımıyla adaya ulaşırlar. Ada terk edilmiş gibidir. Bir süre sonra gençler zombilerin saldırısına uğrarlar.

19. Karanlıkta Tek Başına (Alone in the Dark) IMDb: 2,3


Edward, doğaüstü olaylar üzerine çalışan bir özel dedektiftir. Bir çok esrarlı olayı çözmüştür ama geçmişte kaldığını düşündüğü bir olay tekrar gündeme gelecek ve kayıp bir çocuk üzerine çalışırken kendisi üzerinde çocukken deneyler yapan bilim adamı ile karşılacak, korku dolu bir macera başlayacaktır.

18. İkiz Ejder (Double Dragon) IMDb: 3,6

Double Dragon
Günümüzden 15 yıl sonrasında, California depreminin ardından San Diego ve Los Angeles birleşmiş, tek bir şehir haline gelmiştir.Double Dragon isimli büyülü bir madalyon iki parçaya bölünmüş, bir parçası genç kardeşler Billy ve Jimmy’nin eline geçmiştir. Diğer parçası ise yer altı dünyasının kralı Koga Shuko’nun elindedir. Shuko çocukların peşine düşecektir.

17. Son Savaş (Street Fighter) IMDb: 3,8

Street Fighter
Sevilen bir oyundan uyarlanan filmin başrolünde Jan Claude Van Damme var. Deli diktatör Bison ve müttefiklerin kuvvetleri arasında sivil savaş vardır. Bison , insani yardım elemanlarını ele geçirmiş ve onları bırakma karşılığında 20 milyar dolar fidye istemektedir.Film ticari başarı kazanmış, maliyetinin 3 katı gişe yapmış ama eleştirmenlerce beğenilmemişti. Bununla beraber, Bison rolünde Raul Julia’nın performansı çok beğenildi ve bu rol O’na Saturn ödüllerinde adaylık getirdi.

16. Özgürlük Savaşçısı (In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale) IMDb: 3,8

In the Name of the King A Dungeon Siege Tale
Farmer, kaçırılan karısı ve ölen çocuğunun intikamını almak için bu suçları işleyen Kruglara savaş açar. Kruglar şeytani Gallian tarafından kontrol edilen hayvani savaşçı bir ırktır.

15. Super Mario Bros IMDb: 4,00

Super Mario Bros
80 li yılların efsanesi Nintendo video oyunu filme aktarılınca, Mario rolünü yetenekli aktör Bob Hoskins canlandırmıştı. Oyun Filmleri içinde oldukça tanınan 1993 yapımı filmdeki asıl büyük isim ise Kral Koopa’ya hayat veren Dennis Hopper’dı.65 milyon yıl önce bir meteor Dünya’ya çarpmış, dinazorlar ölmüş, evren iki paralel boyuta ayrılmıştır. Hayatta kalan dinazorlar yeni boyuta geçmiş ve insan benzeri bir ırk ortaya çıkmıştır. Filmde kardeşi Luigi ile birlikte Mario, bu paralel evrende Kral Koopa’ya karşı mücadele ederken Prenses Daisy ile güçlerini birleştirirler.

14. Cesaret Kanatları (Wing Commander) IMDb: 4,1

Wing Commander
2654 yılında Terran Konfedarasyonu ile Kilrati İmparatorluğu arasında bir yıldızlar arası savaş sürmektedir. Blair, evreni yok etmek isteyen şeytani Kilrati’ye karşı savaşan bir pilottur. İnsanoğlunun tek umudu Blair’dir.

13. Doom IMDb: 5,2

Doom
2046 yılında Marstaki araştırma merkezi Olduvai bilinmeyen saldırganlarca işgal edilir. Bu yaratıklar, araştırmacıları teker teker öldürmektedir. Onları uzaklaştırmak için özel bir askeri birlik görevlendirilir.

12. Ölümcül Deney: İntikam (Resident Evil : Retribution) IMDb: 5,4

Resident Evil Retribution
Capcom’un aynı adlı bilgisayar oyunu baz alınarak çekilen seri, beş filmden oluşuyor. Filmler hakkında sürekli yapılan olumsuz yorumlara rağmen, oyun temelli seri filmler içinde en fazla hasılat getiren filmlerdir.Serinin Ölümden Sonra bölümünün ardından çekilen İntikam’da Alice, T-virüsü yayarak insanları et yiyen zombilere dönüştüren Umbrella Şirketi’nin deneyleri için kullandığı binasında uyanır ve geçmişi ile ilgili gerçekleri ve virüsün kaynağını öğrenmek için savaşmaya devam eder.

11. Max Payne IMDb: 5,4

Max Payne
New York’ta yaşayan polis Max Payne bir gün eve geldiğinde eşi ve çocuğunu öldürülmüş olarak bulur. Katilleri öldürür ama adamların kanında o zamana kadar bilinmeyen bir uyuşturucu tespit edilir. Narkotik bölümüne geçer ve bu uyuşturucuyu satan mafya örgütünün peşine düşer.

10. Lara Croft Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı (Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life) IMDb: 5,5

Lara Croft Tomb Raider The Cradle of Life
Tomb Raider, oyun, kitap, filmlerden oluşan ve gelmiş geçmiş en fazla satan video oyun serisiydi ancak Call of Duty bu unvanı elinden aldı.Filmin kahramanı zengin aristokrat İngiliz ailesinden gelme Lara, aynı zamanda yakın dövüş ustası, silah uzmanı ve bir çok dili bilen bir arkeologdur. Santorini adasında kuvvetli bir deprem olur ve Luna Tapınağı ortaya çıkar. Tapınağı Büyük İskender hazinelerini saklamak için yaptırmıştır. Bu hazinelerin arasında bulunan küreyi bulan Lara yeni bir maceranın içine atılacaktır.

9. Lara Croft : Tomb Raider IMDb: 5,7

Tomb Raider
Oyun Filmleri arasındaki çok başarılı örneklerden Tomb Raider’in bu ilk filminde maceraperest Lara , korku dolu bir serüvenin içinde kendini bulur. 5 bin yılda bir olan gezegenlerin aynı hizaya gelme hadisesi, İllüminati’ye zamanı kontrol etme imkanı verecektir. Lara devreye girer.

8. Ölümcül Savaş (Mortal Kombat) IMDb: 5,8

Mortal Combat
Meşhur Oyun Filmleri içinde yer alan Mortal Combat’ın adı, Dünya ile Dışdünya arasındaki bir dövüş turnuvasından gelmektedir. Eğer bu turnuvayı 10 kez ardı ardına Dışdünya kazanırsa, İmparatorları Shao Han Dünya’yı işgal edecektir.Bir zamanların cazibe sembolü Christopher Lambert filmde gök gürültüsü ile yıldırımları kontrol eden Raiden rolünde. Raiden turnuva için 3 farklı dövüşçüye yardımcı olacaktır.

7. Ölümcül Deney : Ölümden Sonra (Resident Evil: Afterlife) IMDb: 5,9

Resident Evil Afterlife
Resident Evil serisinin Ölümden Sonra bölümü 3 boyutlu olarak çekildi. Baş karakter Alice, bu filmde de yaydığı T-virüsü ile insanları zombiye dönüştüren kötücül Umbrella Şirketi ile mücadelesine devam etmekte. Alice ve bir grup hayatta kalan insanı, hastalığın henüz ulaşmadığı düşünülen Arcadia’ya doğru tehlikeli bir yolculuk beklemektedir. Ama Arcadia’da umulanı bulabilecek midir?

6. Ölümcül Deney : İnsanlığın Sonu (Resident Evil: Extinction) IMDb: 6,3

Resident Evil Extinction
Serinin bu filminde Raccoon Şehrinde yayılan virüsün tüm dünyaya yayılması, dünyanın tamamen çöle dönüşmesi ve Alice’in şeytani Umbrella Şirketine karşı savaşı sürmektedir.

5. Hitman IMDB: 6,3

Hitman
Agent 47 profosyenel bir kiralık katildir ve Şirket olarak bilinen bir grup tarafından yetiştirilmiştir. Son görevi kendisine bildirildiğinde, siyasi bir komplonun içine düşeceğinden ve hem İnterpol hem de Rus gizli servisinin peşine düşeceğinden habersizdir.

4. Final Fantasy : The Spirits Within IMDb: 6,4

The Spirits Within

2065 yılında Dünyaya bir meteor düşmüş Fantomlar denen dünya dışı bir ırk ortaya çıkmıştır. Aki Ross bilim adamıdır ve bu varlıklara karşı verilen savaşın lideri olur.

3. Hız Tutkusu (Need for Speed) IMDb: 6,5

Need for Speed
Tobey Marshall sokak yarışçısıdır. Ailesinden kalan otomobil tamirhanenesinde çalışmakta, bir yandan da yarışlara katılmaktadır. Bir gün kıyasıya rekabet içinde olduğu Dino’dan reddedemeyeceği bir teklif alır. Ancak bu teklifi kabul ederek hayatını değiştireceğini henüz bilmemektedir.

2. Pers Prensi : Zamanın Kumları (Prince of Persia: The Sands of Time) IMDB: 6,6

Pers Prensi
Bu ismi taşıyan video oyunu ilham alınarak Walt Disney tarafından yapılan filmde son yılların popüler oyuncusu Jake Gyllenhaal, Prens Destan karakteri ile başrolde. Prens Destan ve Prenses Tamina kötülere karşı mücadele halindedir. Destan’da bulunan bir hançer zamanı geriye çevirebilmektedir. Bu güçlü silahı kullanarak Destan, geçmişte ihanet eden ve üvey babasını öldüren kişinin kimliğini öğrenecektir.

1. Sessiz Tepe (Silent Hill) IMDB: 6,6

Silent Hill
Japon korku oyunu serisinden uyarlanan filmde, Rose, evlatlık kızı Sharon’u uykuda yürüdüğü zamanlar adını haykırdığı Silent Hill kasabasına getirmeye karar verir. Rose bir kaza yapar ve kendine geldiğinde Sharon’un kayıp olduğunu anlar, kızını ararken Sharon’un bu kasabanın geçmişi ile bağlantısını bulacak ve yerel bir tarikatla savaşmak zorunda kalacaktır.

Oyun Filmleri Listemize YORUM Yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *