Ünlü Uyuşturucu Kaçakçısı: Pablo Escobar Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dünya tarihinin gördüğü en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar hakkında yapılmış en iyi 5 yapım… Pablo Emilio Escobar Gaviria her zaman merak edilen ve sinema televizyon sektöründe de kendisine değinilen, konu edilen biri olmuştur. Biz de hakkında yapılmış belgesel tadında 5 yapımı sizler için derledik. İyi seyirler.

Pablo Escobar Filmleri

 

5. Pablo Escobar: Angel o Demonio – Pablo Escobar Melek mi Şeytan mı? -2007 – IMDb: 7.2

Pablo Escobar Angel o Demonio
Belgesel tadındaki bu film Escobar’ı tüm yönleriyle anlatmakta. Onu tarafsız bir şekilde izleyicinin önüne sunup kararı izleyiciye bırakıyor. Çünkü Pablo aynı zamanda hem bir uyuşturucu baronu hem de halkı tarafından çok sevilen bir kahramandı. Hangi Pablo’yu seçeceğiniz size kalmış.

4. Pecados de mi Padre – Babamın Günahları – 2009 – IMDb: 7.3

Pecados de mi Padre
Bu filmde Pablo Escobar’ın uyuşturucu karteli içindeki yükselişi ve inanılmaz serüveni anlatılıyor. Pablo Escobar’ın oğlu Sebastian ve eşi Maria Isabel Santos ilk kez bu yapımda konuşuyor. Filmde Sebastian çocukluğunu da anlatıyor. Babası ile ilgili çok özel belgeleri bu filmde açıyor ve onunla alakalı çok özel şeyleri de anlatıyor.

3. The True Story of Killing Pablo – Pablo’nun Öldürülmesinin Arka Planı – 2002 – IMDb: 7.5

The True Story of Killing Pablo
Bu belgesel ilk olarak History Channel tarafından yayınlandı. Belgeselde Kolombiyalı kartel kralı Pablo Escobar ve adamlarının yasadışı eylemlerini durdurmak için Amerika ve Kolombiya’nın askeri ve istihbarat güçlerinin neler yaptığı ve çabası anlatılıyor.

2. The Two Escobars – İki ayrı Escobar – 2010 – IMDb: 8.2

The Two Escobars
Pablo Emilio Escobar Gaviria Medellin kartelinin dünyaca ünlü lideridir. Andres Escobar ise Kolombiyalı bir futbolcudur ve ülkesinin en önemli yıldızlarından biridir. Pablo Escobar’ın parası sayesinde Kolombiya Milli Takımı Güney Amerika şampiyonu oldu ve 1994 Dünya Kupasının da favorilerinden biriydi. ABD’ye karşı oynanan maçta Andres kendi kalesine gol attı ve takımının elenmesine sebep oldu. Bu hatası onun hayatına mal olacaktı. Film iki ayrı Escobar’ı ve hayatlarının kesiştikleri noktayı sürükleyici bir şekilde anlatıyor.

1. Pablo Escobar: El Patron Del Mal – Kötülüğün Hamisi – 2012 – IMDb: 8.7

Pablo Escobar El Patron Del Mal
Kolombiyalılar bu diziyi ”onurlarıyla ölen insanlarını anmak ve unutmamak, bu tarz bir felaketin tekrar etmemesi” için yapmakta. Olayların gerçek görüntülerini de araya serpiştirerek Pablo Escobar’ın hayatını anlatan dizi çok büyük bir ilgiyle ve beğeniyle karşılaştı.

BONUS: Narcos – IMDb:8,9

narcos

Etiketler: Pablo Escobar Filmleri, Pablo Escobar, Pablo Escobar Kimdir,Pablo Escobar Filmi, Pablo Escobar Dizisi, Uyuşturucu Filmi, Uyuşturucu Dizisi

A comment on "Ünlü Uyuşturucu Kaçakçısı: Pablo Escobar Filmleri"

  1. Sipatron says:

    Pecados de mi Padre Link atın Allah rızası için bulamadım bi türlü filmi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *